2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Dengeli beslenmeye dikkat ediyorum abur cubur yemiyorum kahvaltı akşam yemegi kesin yiyorum bazen öğle yemeğini atlıyorum onu da atlamamaya çalışayım o zaman 3 öğün mutlaka yiyim meyve yoğurt süt falan da yemeye çalışıyorum bebeğin gelişimi iyi büyüklük ağırlık olarak önden gidiyo ama plasentam aşağıda işte onun beslenmeyle bı ilgisi var mı bilmiyorum bebek iyi olsun da önemli olan o benim için
Endişelenmeyin ben diyetisyene gidiyorum 20. Haftaya kadar normal kiloda hamile kalmış biri için kg alımı beklemiyoruz demişti. Ben 2 kg aldım en başından beri. Doktorum da memnun diyetisyen de memnun ben de çok rahatım.

Endişelenmeyin ben diyetisyene gidiyorum 20. Haftaya kadar normal kiloda hamile kalmış biri için kg alımı beklemiyoruz demişti. Ben 2 kg aldım en başından beri. Doktorum da memnun diyetisyen de memnun ben de çok rahatım.
O zaman iyi canım ben diyetisyene gitmiyorum bilgim yoktu çok teşekkür ederim

Canim bence tartida bir sorun olabilir, emin olabilir misin 20. haftana kadar sadece 1 kilo aldigina? seni endiselendirmek istemem ama cok az duruyor, bence ya sen baslangic kilonu yanlis tarttin yani tarti bozuktu, ya da suankinde sorun var. Bu durumu cozunce mutlaka doktoruna danis bence
Evdeki bozuk ama kayınvalideminki sağlam ve evet eminim her gittiğimde orda tartılıyorum benimle birlikte eşim de tartılıyo yani karnım çıkmamış olsa diyeceğim ki normal ama karnım çıktı bacaklarım inceldi biraz onu farkediyorum ne zamandır böyle 1 kg almış çıkıyorum sonra o bir kiloyu bir dahaki gidişime vermiş oluyorum. Doktor her tarttığında da aynı kiloda çıkıyorum yarın detaylıya gitcem orda da tartarlar muhtemelen ama aynı kiloda olduğuma emin gibiyim

Evdeki bozuk ama kayınvalideminki sağlam ve evet eminim her gittiğimde orda tartılıyorum benimle birlikte eşim de tartılıyo yani karnım çıkmamış olsa diyeceğim ki normal ama karnım çıktı bacaklarım inceldi biraz onu farkediyorum ne zamandır böyle 1 kg almış çıkıyorum sonra o bir kiloyu bir dahaki gidişime vermiş oluyorum. Doktor her tarttığında da aynı kiloda çıkıyorum yarın detaylıya gitcem orda da tartarlar muhtemelen ama aynı kiloda olduğuma emin gibiyim
Bence problem yok. Zayıf ya da normal kgda hamile kalınca 25. Haftaya kadar 5-6 kgyu normal karşılıyor doktorlar ama ilk 18-20 hafta hiç kg ya da 1 kg gibi birşey bekliyoruz demişti doktorum. Yani 1 kg alsan da olur 5 kg alsanda. İkisi de gebeliğin normal süreci.
Büyük ihtimalle normal (besen kilon) kg düşüyor bebek alıyor 🤭 çok iyi

Anladim eger bebek saglikliysa, her sey yolundaysa ne guzel :) doktor gereken yonlendirmeyi yarin yapacaktir

Hiçbir şey demediler. Bugün de yatacakmışım, serum veriyorlar, kan alıyorlar. Boş boş yatıyorum. Kimse bir şey de açıklamıyor :KK43:
Çok geçmiş olsun en korktuğum şey Ben de sürekli kontrol ettiriyorum değerleri. Boş boş deme rahatına bak stres olma yat kalk bişyler izle. Hem o şekilde bedenin de bebeğin de keyifli olur 🤲🏻

Bence problem yok. Zayıf ya da normal kgda hamile kalınca 25. Haftaya kadar 5-6 kgyu normal karşılıyor doktorlar ama ilk 18-20 hafta hiç kg ya da 1 kg gibi birşey bekliyoruz demişti doktorum. Yani 1 kg alsan da olur 5 kg alsanda. İkisi de gebeliğin normal süreci.
Büyük ihtimalle normal (besen kilon) kg düşüyor bebek alıyor 🤭 çok iyi
Gebeliğin normal süreciyse sorun yok demek ki gerçekten çok teşekkür ederim içim rahatladı❤️

Kizlar gyno ferro vitamin kullananlar var mi aranizda. Bugün midem rahatsizdi ve cikardigimda kan geldi 2 gündur kullaniyorum henüz. Zarari oldu sanirim. Burdan bi kac kisi dokundugunu yazmisti. Alternatif baska bisey kullandiniz mi?

Kizlar gyno ferro vitamin kullananlar var mi aranizda. Bugün midem rahatsizdi ve cikardigimda kan geldi 2 gündur kullaniyorum henüz. Zarari oldu sanirim. Burdan bi kac kisi dokundugunu yazmisti. Alternatif baska bisey kullandiniz mi?
Ben kullanıyorum canım bende ilginç şekilde çok sorun yaratmadı sadece siyah renkte o kadar ne zamandır da kullanıyorum ben başlayalı bir aydan fazla oldu ama doktorum başlarken uyarmıştı rahatsız ederse seni söyle bitkisel olan başka bir takviyeye döneriz diye senin gibi yan etki yaşayan çok kişi var bence sen de doktorunla görüş istersen

Ben de kullaniyorum. Ama yan etki olarak etkilemedi , sadece ayni sekilde siyah oluyor

Ben haftaya yine halter takicam tansiyondan dolayi, doktorum degerlendiricek eger halterde de yuksek tansiyon gorulurse ilac almam gerekebilirmis tansiyon degerini stabilize etmek icin... 23. haftama girdim suan icin bas agrilarim ve ya yuksek tansiyonum olduguna isaret edicek bir belirtim yok ama bakalim.. haftaya bir de seker yuklemesi testim var
Peki canim tansiyonun hala yuksek cikiyormu
Bi ara duzeldi diyordun galiba
Benim tansiyonum 12lerde ama bas agrim cok fazla ozellikle sabahlari cok agriyor

O zaman iyi canım ben diyetisyene gitmiyorum bilgim yoktu çok teşekkür ederim
Rica ederim canım ne demek🌸 benim de öyle her hafta aynı gün aynı saatlerde tartılıyorum bi hafta +1 bi hafta -1 kg çıkıyor ödemden de kaynaklanıyo bazen demir ilacı kabızlık yapıyor o da etkiler

Günaydın kızlar ben tartıldım dün akşam evdeki tartı bozuk olduğu için kayınvalidemde tartiliyorum hep sadece 1 kilo almışım normal mi o 1 kiloyu da alıp alıp geri veriyorum şu an almış görünüyorum karnım çok çıktı belimi zorluyo herkes hamile olduğumu fark ediyo vücudumda ödem de var dün mesela alyansımı takayım dedim parmağımdan zor geçirdim bugün de öyle. Ne zamandır tartilmiyodum 3 4 kilo almışımdır çok büyüdü karnım diye bı çıktım bı kilo sizce bu bı sorun mu çok kilo almak istemiyorum ama bu kadar az olunca da bebek beslenmiyo mu diye düşünmeye başladım
Alakası yok senin kilo almaman bebeğin kilo almadığı anlamına gelmiyor mesela bende hamileliğimin başından beri sadece iki kilo aldım sıkı bir diyet dengeli bir beslenme ile kilo almamaya çalışıyorum bugunde doktoruma söyledim çok iyi dedi bende hamilelik diyabeti de oldugu için normal hamileler gibi herşey yiyemem zaten ama bebeğim güzel kilo aliyor normalde bugun 17+5 im ultrasona gore 18+2 çıktım ve 16.02 doktordaydim 130 gram olan bebeğim bugun 250 gram olmuş yani sizin kilonuzla bebegin ki ile alakasi yok

Günaydın kızlar ben tartıldım dün akşam evdeki tartı bozuk olduğu için kayınvalidemde tartiliyorum hep sadece 1 kilo almışım normal mi o 1 kiloyu da alıp alıp geri veriyorum şu an almış görünüyorum karnım çok çıktı belimi zorluyo herkes hamile olduğumu fark ediyo vücudumda ödem de var dün mesela alyansımı takayım dedim parmağımdan zor geçirdim bugün de öyle. Ne zamandır tartilmiyodum 3 4 kilo almışımdır çok büyüdü karnım diye bı çıktım bı kilo sizce bu bı sorun mu çok kilo almak istemiyorum ama bu kadar az olunca da bebek beslenmiyo mu diye düşünmeye başladım
Ben 3 kg verdim 17. Haftaya kadar 15-20 gündür de durdu kilo vermem ve daha 100 gr bile de almadım ve iştahım açıldı aslında. Pazartesi doktor kontrolüm vardı tarttı aynı çıkınca kilo almıyorum diye korkma bebeğinin ölçüleri yerinde dedi çok önemli değil senin alıp ya da vermen dedi. O yüzden endişelenmeyin bence siz iyiyseniz oda iyidir❤️ hem o kiloları geri vermek de var 😇

Bende 20 haftaya kdr nerdeyse kilo almadm hiç 24 oldum şuan iki kilo almışım :) bu bir ayda iki kilo aldm ama normal dedi doktorum iyi gidiyor dedi bu ayda ev kalabalıktı deprem vs :/ beslenmeme dikkat etmedm ve ağzımda hala kötü bir tat var o tat geçsin diye hep yedim bu ay dikkat ediyorum kilo alcaz ama sağlıklı şeyler yemeğe dikkat ediyorm sadece

X