2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Kizlar eve geçtik ama sürekli deprem oluyormuş hissi var avizeye bakyrm sanki sallaniyoruz
Allahım hepimize yardım etsin. Annemin yanına gelmiştik eşimle. Eşimin izin süresi doldu daha dün göndermek zorunda kaldım onu ve bugün yine deprem olmuş. Karsi binamiz yikilmis bu depremde. Bi yanım i onunla bıraktım çok korkuyorum bi şey olacak diye. Vardiyalı çalışıyor gitsem gece tek kalamam araftayim napacagimi hiç bilemiyorum. Bi an once bitsin Allahim nolur

Anladım canım o da mantıklı. Rabbim alıp sağlıkla kullanmak nasip etsin inşallah. Depremler oldukça hiç hevesim kalmıyor bakalım kullanmak nasip olacak mı diye çok üzgünüm Rabbim yardım etsin herkeee

Ok Okdr haklısın ki benim eşimde vardiyalı calsyr Allah'tan evdeydi olmasa napardim blmyrm hala uyuyamadm midem bulanyr sanki hala sallaniyor gibi ev

Kızımdan beşik, salıncak,araba koltuğu kaldı hepsi yeni gibi beşiği de hiç kulanmadım (ilk bebek diye tecrubesiz olduğum için hep bizimle uyudu şimdi başka beşiği var ama ben kızımdan ayrı uyamıyorum özlüyorum) sadece maviş tul falan alacağim beşik için salıncağı da extra krem almıştım süt sağma makinelerim 3 tane var biri elektrikli biri manuel ince uzun olanlardan biride avent memnun kaldiğim avent

Eklentiler

• 95207AB2-BF69-4AF2-A559-1B87BB28C8B7.png
    337,1 KB · Görüntüleme: 112
  • EAB8CC26-ED10-4AA5-A375-0F913F7DB134.png
    408,1 KB · Görüntüleme: 79
  • 3953836A-F119-4AF2-B67C-DC03EDC1B810.png
    373,4 KB · Görüntüleme: 113
kızlar aşı olanlar kollar ne durumda benim baya ağrıyo ve şişti kaşıntıda var biliyodum zatrn bekliyodum 1 ay sonrada 2. aşı var

Simdi doktordan geldim. Cok sukur oglusun her seyi olmasi gerektigi gibi kilosu boyu vs... Detayliya yonlendirdi. Tetanoz olcam 3unde. Onun disinda bacak huzursuzlugu burun tikanikligi gibi sorunlar vardi tamamen dogal cozumler ayaklari yuksek tut petek ustune islak havlu koy tarzi cozumlerde anlastik kiloya gelirsek ben biraz taktigim icin acikladi sagolsun doktorum gebelikte kilo kilo yag almazsin sisersin dedi. Bu kacinilmaz ama minimuma indirmek icin yuruyus bol su az tuz az seker formulu dedi. Yani aslinda bildigimiz seyler ama korkma fit anne olursun dogumdan sonra diye telkin etti sagolsun benim gibi takan varsa diye soylemek istedim ha birde hareketleri hissedemeyen arkadaslar icin sordum 20 22.haftada hissetmek normal panik yok dedi sonra zaten bebegin rutinini bile anlicaksiniz dedi

bebek arabasını nereden aldınız o kadar çok çeşit var ki içine girince çıkamıyorum var mı önereceğiniz bir yer-sayfa-marka-model
Biz babymallden aldık hafta sonu kampanyası vardı Kraft Lima modelini aldık çok fonksiyonlu geldi özellikleri o yüzden tercih ettik fiyatı 8 bin küsürden 6400 düşmüştü aldık hemen

Tetanoz asisi mi canim bana 8 marta randevu verdi saglik ocagi
evet canım zaten baya önceden gününü söylemişti sağlık ocağındaki hemşire geri sordum nasıl yapıcaz ne zaman olucak diye sağlık ocağı açıldı gününde gel dedi dün yaptırdım 1 ay sonrada 2. aşı için gün verdi allahtan bişey olmazsa 20 martta tekrar aşı var

Kizlar selam seker yuklemesi yaptiracak misiniz ? Cok kararsiz kaldim dezavantaji var mi ?

Ben yaptıracağım. Şekeri bilmek çok önemli. Yani şekerimiz varsa buna göre çok dikkatli beslenmeliyiz. Şekerin devam etmesi bebekte hasarlara neden oluyor suyunun az yada çok olmasına sebep oluyor. Obeziteye sebep oluyor Buda doğumu zorlaştırıyor. Gelişim geriliği olabiliyor benekte. Bence muhakkak bilinip ona göre beslenmeliyiz.

Kızlar akşamdan beri alt karin ağrım var.Bu arada 20.haftadayim normal mi sürekli geçmeyen tarzda.Dun kusarkende karin krampi yaşadım uzun süre.

Ya kızlar tetanoz için kararsızım derken ben olmayı unutmuşum. Burda sizlerden duyunca farkettim. Olmayı düşünüyorum yarın ya da sonraki gün

Bugün detaylıya girdim çok şükür.
Tüm gece top sektiren kızım doktorun muayenehanesine girdiğim gibi uykuya daldı ve asla uyanmadı. Komik komik pozlar aldık yine de.
Bir ara koca totosunu çevirince organları da görebildi doktor. Yoksa bir daha git gel yapcaktık:)
Çok minnoş ya. Doğum tarihini 2 gün geriye çektik. 3 buçuk kg civarı doğar böyle giderse dedi. Boyu da uzundu normale göre (hiç annesine çekmemiş hep baba tarafı) :)
O kadar gerginliğe bugün keyiflendim.

Kizlar selam seker yuklemesi yaptiracak misiniz ? Cok kararsiz kaldim dezavantaji var mi ?
Canım ben ilk bebeğimde yaptırmamıştım. Doktorum da yaptırmayabilirsin senin de bebeğin de kgsu az (normal) ve kan şekerin açlık tokluk iyi çıkıyor diyip kasmamıştı beni.

Fakat bu bebeğimde yaptıracağım sebebi ise aile bireylerimde şeker rahatsızlığı var ve ben bu sefer pimpirikli hissediyorum.

Ve diyorum ki ilk bebekte hangi akla hizmet yaptırmadım??

Çok sevindim canım

ben böyle kötülük görmedim annemin gönderdiği paketten çıktı yememeliyim diyorum kendi kendime

Eklentiler

• IMG_20230221_160708.jpg
    184,4 KB · Görüntüleme: 81
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…