2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Anladım. Tabiki çok zor bir durum. Ama aklında bulunsun 19-23.hafta arası yapılıyor. Belki yakınlarda yine bir doktor hizmet vermeye başlayabilirse gidebilirsin belki

Anladım. Tabiki çok zor bir durum. Ama aklında bulunsun 19-23.hafta arası yapılıyor. Belki yakınlarda yine bir doktor hizmet vermeye başlayabilirse gidebilirsin belki
canım zaten bulunduğum ilçede yapılmıyodu bekliyorum inşallah şehir merkezindeki hastanede falan faaliyete geçer

Ben de biraz daha kendimi zorlayayım bari o zaman benimki de strestendir kesin

Ben de biraz daha kendimi zorlayayım bari o zaman benimki de strestendir kesin
olabilir canım hiçbişeye stres yapmasak yapacak bişey buluyoduk zaten bu son zamanlarda doğal olarak daha çok arttı
Daha vaktin var canım inşallah o zamana kadar herşey biraz olsun düzelir de eksik kalmaz bu ultrasonun da
inşallah canım en önemlisi bu ayrıntılı ultrason merkezde olsaydı giderdim ailemde kalırdım 2-3 gün rahat rahat yaptırırdım inşallah açılırda yaptırabilirim

Amin canım amin hep dua dilimde

Ben siveno yada incia alacağım doğal içerikleri. Granül sabunda Dalan marka doğal ancak durulanması zor diye vazgeçtim.
Ben ilk çocuğumda dalan kullandım hep. Makinada alerji bebek programında yıkadım çok da güzeldi. Bir ara da hacışakir kullandım.
Bu arada benim çocuğum ileri seviye alerjiydi
Hem içten hem dıştan
ve dalan hiçbir alerji etkisi göstermedi cildinde
O yüzden Dalan ile devam ederim

Ben hiçbişey almadım
25. Haftada Herşey hazır olsun sonra çok ağırlaşırım diyordum ki bu deprem sebebi ile hem şevkim kuruldu hem de ne olacağımız belli değil diye biraz daha son ana bırakmak istedim
Doğru mu yaptığım bilmiyorum

Beşik ya da park yatak almam lazım
Bebek telsizi
Süt sağma
Bebek kıyafetleri (hiç yok)
Ve diğer ıvır zıvırlar
(Lohusa korsesi
Depend
Yaza uygun pijama ve gecelik lohusa için hastanelik
Göğüs pedi ve kalkanı vs )
her biri binlerce lira ile hesaplanıyor

Kilosu iyi canim
Benim ikizler 2yastayken kilolari 10.400 gramdi
Şuan 2 bucuk yasindalar 14 kilodalar bana zayif gibi gozukuyolar ama cevremdekiler iyi diyor bilemedim
Kilolari masallah iyi. Benim kizim 5 yasinda. Kizimin ayni aktan arkadaslari 14 kilo 5 yas icin. Sizinkiler iui

Özellikle park yatak telsiz süt sağma makinası için e bebekten bu ay bitmeden almanızı tavsiye ederim. Bu indirim bir daha olmayacak sene içinde. Her gün farklı ürünler indirime giriyor

Bebek arabası konusunda kafası karışıklara kendi araştırmalarım tecrübelilerden öğrendiklerim ile birkaç şey söylemek istiyorum. Genelde iki tarz bebek arabası var. Travel sistem ve bastonlar.
Travel özelliği çok şık. Hepimiz genelde en başta onu istiyoruz. Önce bebek için doğduğu andan itibaren puset oluyor. Aynı zamanda bunu oto koltuğu olarak kullanıyorsunuz.
9 aydan sonra da ayrı oturma kısmı var. Onu takıyorsunuz. Genelde 22 kg kadar taşınıyor. Dezavantajı ve çık beğensekte çoğu kişinin vazgeçme sebebi ağırlığı. Yukarıda bir arkadaş Kraft travel aldık öyle değil demiş yorumu bulamadım ama kraftın bile travelı 10-14 kg. Yani asla hafif değil. Bu 15 kg kadar çıkıyor. Sadece bebek arabasının ağırlığı bu.
Baston ise hafif genelde kolayca kapanabilen ürünler. İlk başta bazılarına puset takılıyor 9 ay öyle kullanılıyor. Çok estetik durmuyor puset olunca ama idare eder işte. Bunda puset ve arabayı ayrı ayrı alıyorsunuz genelde. Travelde içinde oluyor.
Ben joie tourist aldım. Kilosu 5,9 kg. Çok hafif. Açılma kapanma tek elle oluyor. Üstüne puset yani oto koltuğu aldım aynı marka. 9 ay üzerine direkt takarak kullanıyorsunuz sonra çıkarıyor normal halini kullanıyorsunuz.
Travelde tüm sistemi çıkarıp puset taktığınız için daha estetik duruyor. Ancak baston da sistemi çıkarmadan var olan arabaya direkt puseti taktığınız için estetik durmuyor pusetli hali. Ama zaten kısa süre olduğu için ben sıkıntı yapmadım. Umarım herkes içine en çok sineni bulur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…