2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Joie di sanırım adını yalnıs yazmadıysam bebek arabasını aldım hatta e bebekte yine indirimde aldığım fiyatta düşmüş bak derim pusetide cok güzel araba koltuğu da 😍😍😍 indirimler kaçmaz aynen öyle yoksa ben simdiden baslamazdım almayaa

Ben travel almadım bilmiyorum tek tusla kapanıyor joie mi neydi adı 3600 tl di fiyatida iyi geldi e bebekten almıstım travel kullanan akrabalarım arabaya zor sıgıyor dedi tabi herkesın kullanışı farklı inşallah pişman olmam :KK43: eşim olmadan onu kapatıp açmam zor olur diye böyle aldım acıkcası
Evet ben de travel istemiyorum hem bagajımız küçük hem de eşim olmadan rahat rahat açıp kapanabilen bişeyler bakıyorum teşekkür ederim bakıcam e-bebeğe 😍

Olsun neden öyle düşünüyorsun ki bebek arabası puset bu tarz seyler hatta beşik ortak kullanım renkleri alabilirsin ben erkek oldugunu bildiigim halde öyle aldım ki kız olursa bi dahaki diye e bebekte indirime giriyor hatta yüzde 28 cok güzel bi bak sen basla biseyler almaya 😍
Aslında ne alacağıma da karar vermiş değilim
Zamanla hallolur 🙂

Yetişir canım yetismez diye bir şey yok da maddi olarak bizi zorlamasın diye her ay bir şeyi alıp kenara koymak daha iyi oluyo fiyatlar da malum her geçen gün zamlanıyo biz de 1+1 evde oturuyoduk çocukla olmaz diye taşıncaz mecbur onun masrafı çıktı çocuk için şimdiye kadar park yatak bebek arabası falan aldık indirimden önümüzdeki ay da ev bulmuş olursak odası için dolap falan almak istiyorum inşallah
Allah gönlüne göre versin canım, bizim eve sağ olsun ev sahibi nasılsa kendi oturmuyo diye senelerdir hiçbir şey yapmamış eski tip ince ince olan parkelerden döşenmiş ve araları açık hem soğuk hem toz oluyo, pencereler tek camlı her yerinden soğuk giriyo odada 2 tane petek var kendine hayrı yok ben de dedim daha küçük odaya geçeyim bebişin 3 4 ayı kışa denk gelecek hasta olmasın

İyiki dogmus küçük adam. Allah nice dogum günleri gormeyi nasip etsin saglikla inşallah 😍 🙏 bu kotu gunler gececek insallah hayat devam ediyor. Oyuzden bu pasta alip ufletin hic bir seyden mahrum kalmasiin cocuklar.
canım depremin tam merkezinde olduğumuz için herkes ağlarken bizim pasta yapıp doğum günü kutlamamız doğru olmaz diye düşündük inşallah bidahaki doğum günlerini mutlu bir şekilde güle oynaya kutlarız 🙏

kızlar bugün aşım vardı ilk aşımı oldum hastaneyede gittim kendi doktorum yoktu başka şehirden gelmişler gönüllü doktor vardı çok şükür bebeğim iyi ama ben hiç kilo almamışım hatta son bir ayda 62 den 61 e düşmüşüm 1 ay sonra allahtan bişey olmazsa tekrar kontrolüm var ve aynı gün 2. aşıyı olucam

Korkulukları var canım ek de takabiliyorsunuz. İçinize hangisi sinerse onu alın tabi ☺️
canım korkuluklara 2 yaşamadan tırmanmaya başladı benim oğlan ve çok kez düşücekken yakaladım hangi tarzda yatak alırsanız alın gözünüzün önünden ayırmayın bir erkek annesi olarak erkek çocuklar çok çok hareketli oluyo ama kız çocuğu bilmiyorum inşallah yakında onuda tecrübe edicez ☺️

Mrb arkadaşlar ikili testimiz normal çıktı detaylıya gerek var mı ne yapmalıyım sizce özeller çok pahalı devletten randevu uzun sürüyor??
bana doktorum yaptır dedi,özel 1800 tl dedi gittiğim hastane,buğün devlete gittim,muayne etti yeşil alan açtım perinatolojiye randevu al dedi, doktor açmamış deli oldum sabahten beri,arıyorum açmıyorlar, zaten trafikte bir saatte anca gittik, hem iş ,hem yorucu oluyor,ama gideyim sorucam o asistan doktora

Mrb arkadaşlar ikili testimiz normal çıktı detaylıya gerek var mı ne yapmalıyım sizce özeller çok pahalı devletten randevu uzun sürüyor??
detaylı hepsinden bağımsız en önemli test. damarlarına kadar görünüyo. özelde 1200 e yaptırıcam ben, her hastaneyi araştır fiyatlar çok fark ediyo

Güle güle kullanmak nasip etsin Allah canım 🌸 ben de kıyafetler, deterjanlar, beşik, oyuncak, oyun halısı filan aldım. Oda yapıp yapmamakta kararsızım. Bekarken kullandığım bazam ve dolabım var şuan küçük odada. O dolabı kullansam mı diyorum. Sonra da ilk çocuk bu ne bu hevessizlik diyorum kendimce. Karar veremiyorum. Zaten bizimle yatacak sadece gelen görsün diye alacaksam almam istemiyorum açıkçası. Şuan pek çok mobilyacıda da oda takımlarında kampanya var. Çıkamıyorum işin içinden 😂
Biz şey diye düşündük canım çilekte falan takımlar ayrı ayrı da satılıyo gösteriyo park yatak aldık o yüzden şimdi yatak almayız ama dolabını o takımlardan alıp park yatak küçük gelince takımın yatağını da alırız. Bebek odası dolabı değil de çocuk odası dolabı gibi yani

kızlar bugün aşım vardı ilk aşımı oldum hastaneyede gittim kendi doktorum yoktu başka şehirden gelmişler gönüllü doktor vardı çok şükür bebeğim iyi ama ben hiç kilo almamışım hatta son bir ayda 62 den 61 e düşmüşüm 1 ay sonra allahtan bişey olmazsa tekrar kontrolüm var ve aynı gün 2. aşıyı olucam
Ben de hala başlangıç kilomdayım yarım kilo falan alıp sonra geri veriyorum belimden dolayı kilo almak da çok istemiyorum ama artık almamız gerekiyo sanki dimi niye almıyoruz acaba karnım da baya çıktı benim kesin kilo aldım diyorum tartıya çıkıyorum kilo hep aynı

Ben de hala başlangıç kilomdayım yarım kilo falan alıp sonra geri veriyorum belimden dolayı kilo almak da çok istemiyorum ama artık almamız gerekiyo sanki dimi niye almıyoruz acaba karnım da baya çıktı benim kesin kilo aldım diyorum tartıya çıkıyorum kilo hep aynı
canım hemşire stresten vermiş olabilirsin daha çok yemeye çalış dedi bana sanırım haklı iştahım kesildi resmen bu depremden önce çok iştahlıydım şimdi sürekli bi tokluk hissi yaşıyorum daha dikkat etmeye çalışıcam inşallah artık almaya başlarım

Kızlar ikili üçlü. Test orta riskli çıktı amniyosentez dediler kabul etmedim nipt vs dediler uğraşamam. Dedm. Ayrıntılı ultrason a girdim bebeğin sol böbreği biraz büyümüş takip dediler ben artık sadece dua ediyorm sağlıklı olsun down olsa da aldırmam ki ama rabbim sağlık versin dua ediyorm siz nasılsınız birde sanırım şekerim.dusuyor bu ara yemek sonrası aşırı halsiz yorgun oluyorm
Sen iyi düşün iyiyi çağır
Ben de yarın gireceğim detaylıya. Ne ikili ne başka test yaptırmadım hiç.
Böbrek büyümesi gözetim altında tutulunca Allah’ın izniyle bazen müdahale gerek kalmadan toparlıyor
Aksi durumda da müdahale ediyorlar

Hep birlikte sağlıkla kucağımıza alalım inşallah

İkili test down sendromu için bakılan bir test, detaylı tüm organların işleyişine boyutuna falan bakıyor. Haftanla uyumlu mu diye bakıyorlar çok önemli yani. Ben bugün gittim detaylıya, her şeyine baktı doktor kızımın

İkili test down sendromu için bakılan bir test, detaylı tüm organların işleyişine boyutuna falan bakıyor. Haftanla uyumlu mu diye bakıyorlar çok önemli yani. Ben bugün gittim detaylıya, her şeyine baktı doktor kızımın
sanırım yaptırmam mümkün olmicak buralarda şuan doktor bulmak bile çok zor belki kayseride bulabilirsiniz dedi doktor ama oğlumda var çok zor yani yollarda sıkıymış hemen gidiş dönüş olması gerek kalacak yerimiz yok ama oda çok zor

X