2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Kizlar merhaba uzun zamandır buraya gelemedim bulantıdan yaşayamıyordum ta ki dün gece bulantı ilaci içene kadar . Çok şükür bulantı kabusu büyük ölçüde azaldı. Hamilelik ne kadar zormuş kimse böyle anlatmıyor, dogurunca bunlar unutuluyor mu ne ?? çok güzel ama çok zor. Uykuya doyamamak yemek yiyememek bulantılardan dolayı yatak ve wc arasında geçen bir süreç 10.haftaya geldim ama sorun Bi nasıl geldim tatlı isyanlardayım var mi benim gibi çok zor diye yakınanlar..
Ay kesinlikle katılıyorum sana. Geçen gün de dedim, hamilelik hastalık değil, günlük yaşamınıza devam edin diyorlar ya, nasıl sinir oluyorum. Hastalık olsa en azından belirtileri azaltmak için ilaç verirler ya da ne bileyim tedavi uygularlar ama hamilelikte eee bunlar normal, hamilesin diyorlar. Ya tamam hamilelikte normal olabilir ama benim vücudumda normal olarak algılanmıyor 😂 sürekli bulantı, sürekli uyuma hali, halsizlik, agresiflik, saçma sapan duygusallık. Bunlar nasıl normal olabilir ya 😂
Geçen gün 5, 6 doğum yapmış birine şey dedim, hadi ilkinde bilmiyordun, ikincisinde farklı hamilelik geçiririm dedin de diğerlerine nasıl cesaret ettin, şey dedi, bebeğin o kokusu için bile çocuk yapmak istiyosun, her şeyi unutuyorsun, her şeye değiyor. Diğer herkes de ona katıldı.

Doktor bir sonraki kontrolde banada vajşnal bakıcak farklı bi kaö şey söyledi onlar dan da kaynaklı olabilir kanama diye 12. HFatya girdik hala lekee geliyor yani çok sağlıklı bi durum değil allah yardımcımız olsun.
Canim plasentanin yerini de sor mutlaka, internetten de arastirirsin o da agrisiz kanama yapiyormus. Ama rahimde kanama alanin zaten varsa baska… evet insallah bugunler de gecicek, yine de oyle ya da boyle 12. haftalara kadar gelebildik 🙏🏻

Ay kesinlikle katılıyorum sana. Geçen gün de dedim, hamilelik hastalık değil, günlük yaşamınıza devam edin diyorlar ya, nasıl sinir oluyorum. Hastalık olsa en azından belirtileri azaltmak için ilaç verirler ya da ne bileyim tedavi uygularlar ama hamilelikte eee bunlar normal, hamilesin diyorlar. Ya tamam hamilelikte normal olabilir ama benim vücudumda normal olarak algılanmıyor 😂 sürekli bulantı, sürekli uyuma hali, halsizlik, agresiflik, saçma sapan duygusallık. Bunlar nasıl normal olabilir ya 😂
Geçen gün 5, 6 doğum yapmış birine şey dedim, hadi ilkinde bilmiyordun, ikincisinde farklı hamilelik geçiririm dedin de diğerlerine nasıl cesaret ettin, şey dedi, bebeğin o kokusu için bile çocuk yapmak istiyosun, her şeyi unutuyorsun, her şeye değiyor. Diğer herkes de ona katıldı.
Gerçekten kendim gibi düşünen birini bulmak harika üstelik tezimde doğrulandı demekki doğunca unutuluyor. Doktorum normal hayatınıza devam edin hamile gibi davranmayın panik yapmayın yaşadiginiz hersey normal dedi ama hamileyim sonuçta değil mi ve kime göre normal ??? 🤣 İstiyorum ki Bi an evvel temmuz gelsin sağlıkla kucağıma alayım. .. Ah bide yeni doğum yapanların bunlar iyi günlerin hamilelik ne ki sözleri var oraya hiç girmiyorum. Denemeden bilemeyiz 🤣

Kesinlikle ben jinekolog gormek istiyorum diyince aradi, jinekolog da zaten hemen hastaneye gelsin, ilk onu alicam demis. Bence aile hekimleri 12 haftanin altinda hamileysen pek ciddiye almiyor senin durumunu, dusuk riski yuksek oldugundan. Ama ben 12. haftadayim artik kanamanin bir nedeni olmali, onu ayirt edemiyor iste
Yine de ciddiye almak zorunda ya sonuçta o bir bebek düşerse düşsün nasıl diyebilirler ellerinden geleni yapmak zorundalar onu hayatta tutmak için

Gitgide çoğaldı bulantılar artık kusmaya döndü yine önceden bu kadar kusmuyordum. İlaca başladım işte olduğum yere uyuyordum bulantılarımida çok azalayinca mecbur bıraktım. Kaçıncı haftada azaldı seninki
Yeni azaldı canım 2 3 gün önce senin haftanda pik yaşadım ben de inşallah sen de rahatlarsın bir an önce

Yeni azaldı canım 2 3 gün önce senin haftanda pik yaşadım ben de inşallah sen de rahatlarsın bir an önce
9. Haftada beta HCG en yüksek halindeymis zaten cogumuzda bu haftada daha fazla sorun yaşıyoruz ondan heralde. Ya böyle sıkıntım çok ama doktora gidip bebisimi görünce o an hiçbir şey kötü şey hissetmiyorum 🥰

Çok teşekkür ederim cevaplarınız için :) Şu an Ahmet Erdem diye bir doktorun özel muayenehanesine gidiyorum, çok memnunum. 1 düşüğüm, 2 adet kimyasal gebeliğimden sonra çatlatma iğnesiyle hamile kaldım kan pıhtılaşmam var. O yüzden hoca ile de ayrılmak istemiyorum başka biri içime siner mi emin olamadığım icin ama doğum paketlerini de araştırıyorum bir yandan 😄ben
inşallah bu hamileliğini sorunsuz geçer sağlıkla alırsınız bebeğinizi kucağınıza :) benim doktorumda riskli gebeliklerle ilgileniyormuş yeni öğrendim kendi doktorunuzla alakalı bir problem yaşarsanız tavsiye ederim

Son düzenleme:
Çok teşekkür ederim cevaplarınız için :) Şu an Ahmet Erdem diye bir doktorun özel muayenehanesine gidiyorum, çok memnunum. 1 düşüğüm, 2 adet kimyasal gebeliğimden sonra çatlatma iğnesiyle hamile kaldım kan pıhtılaşmam var. O yüzden hoca ile de ayrılmak istemiyorum başka biri içime siner mi emin olamadığım icin ama doğum paketlerini de araştırıyorum bir yandan 😄
inşallah bu hamileliğini sorunsuz geçer sağlıkla alırsınız bebeğinizi kucağınıza :) benim doktorumda riskli gebeliklerle ilgileniyormuş yeni öğrendim kendi doktorunuzla alakalı bir problem yaşarsanız tavsiye ederim

Merhaba,bende Ankaradayım henüz doktor konusunda netlesemedim.Dogumpaket içeriği ve fiyati neydi?Medicalde gulenay hanımı istiyorum bende
ben 22 bine anlaştım doğumda içeriğinde dahil sezeryan veya normal farkemeyecek şekilde. ikili tarama, üçlü tarama, kan tahlilleri, bir kez psikolik danışmanlık, babanın genel chekcupı, oda süsleme, bebeğin işitme testi ilk bebek kontrolü vs vardı yanlış hatırlamıyorsam sadece detay ultrason yoktu sanırım eve gidince tam bakarım

Gerçekten kendim gibi düşünen birini bulmak harika üstelik tezimde doğrulandı demekki doğunca unutuluyor. Doktorum normal hayatınıza devam edin hamile gibi davranmayın panik yapmayın yaşadiginiz hersey normal dedi ama hamileyim sonuçta değil mi ve kime göre normal ??? 🤣 İstiyorum ki Bi an evvel temmuz gelsin sağlıkla kucağıma alayım. .. Ah bide yeni doğum yapanların bunlar iyi günlerin hamilelik ne ki sözleri var oraya hiç girmiyorum. Denemeden bilemeyiz 🤣
Daha önce böyle bir şey yaşamamışım, yaşamış olsam bile fark etmez. Bunlar aslaaaaa normal değil.
Bu arada isyan gibi görünüyor ama isyan değil gerçekten. Sadece normal karşılamasını istemiyorum. Midem bulanıyo diyorum, hamilesin normal diyo, hamilelikte normal olabilir tamam ama midem bulanıyo ve bu yaşamamımı etkiliyor, her şey eskisi gibiymiş gibi davranamam. Hiçbir şey eskisi gibi değil çünkü.

9. Haftada beta HCG en yüksek halindeymis zaten cogumuzda bu haftada daha fazla sorun yaşıyoruz ondan heralde. Ya böyle sıkıntım çok ama doktora gidip bebisimi görünce o an hiçbir şey kötü şey hissetmiyorum 🥰
Öyle gerçekten ya o ultrasonda onu görünce her seferinde aşk yaşıyorum bıraksalar 24 saat izlerim bir de sonuncu gidişimde hareket etti minik minik🥰şimdi haftaya bugünü iple çekiyorum onu görebilmek için

Bende 13 un yeni icindeym. Gündüz azaldı bulantılar ama öğlen akşam çok kotu özellikle akşam var midem çok wksiyor hala reflü gibi sürekli içerik boğazıma geliyor akşam az brz ekmek arası yedm çok az. Bir bardak ayran inanın o ayda. Sanki midemde kıvranıyor :KK43: sabah uyaninca açlıktan basim dönüyor. Gözüm karariyor yiyincede miden agriyor napicam bilmiyorum inanın blyrm gececek ama hayat kalitem düştü bir oğlum var çocukla ilgilenemyrm en çok ona uzulyrm. Şimdi TV izliyor :KK43: brzdan. Ona kitap okucam. Ama oyun oynayamyrm pek çok pasif oyunlar
Bende aynı durumdayım 11+3üm midem çok kötü :KK43: ilaç kullanıyorum o bile fayda etmiyor artık ne zaman geçecek diye bekliyorum.

X