2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Kizlar merhaba uzun zamandır buraya gelemedim bulantıdan yaşayamıyordum ta ki dün gece bulantı ilaci içene kadar . Çok şükür bulantı kabusu büyük ölçüde azaldı. Hamilelik ne kadar zormuş kimse böyle anlatmıyor, dogurunca bunlar unutuluyor mu ne ?? çok güzel ama çok zor. Uykuya doyamamak yemek yiyememek bulantılardan dolayı yatak ve wc arasında geçen bir süreç 10.haftaya geldim ama sorun Bi nasıl geldim tatlı isyanlardayım var mi benim gibi çok zor diye yakınanlar..

Nasıl çok yüksek canım anlamadım ben tek başına folbiol içiyorum kendi kendime başladım daha dr a gitmedim erken diye. Önceden folik başlanıyor bildiğim için başladım
Doktordan habersiz folibol içemezsin canım 5 mg folik asit yüksek bir gram onu belli gebelere veriyorlar folik asit eksikliği olan normal bir gebenin günlük alması gereken doz 04. Yani 400 lük oluyor fazlası sağlıklı bir bebeğe zarar veriyor. 3 ay önceden 04 lük folik asit kullanmak gerek planlı gebelikte eger bir sağlık sorunun yoksa folik asit açısından kafana göre folibol kullanma 🌸

Doktordan habersiz folibol içemezsin canım 5 mg folik asit yüksek bir gram onu belli gebelere veriyorlar folik asit eksikliği olan normal bir gebenin günlük alması gereken doz 04. Yani 400 lük oluyor fazlası sağlıklı bir bebeğe zarar veriyor. 3 ay önceden 04 lük folik asit kullanmak gerek planlı gebelikte eger bir sağlık sorunun yoksa folik asit açısından kafana göre folibol kullanma 🌸
Eczacı hiçbişey demedi inanamıyorum ya iyiki yazmışım teşekkür ederim dr la konuşucam

Varsa gönder bakalım 😅 Baka baka biraz anlamaya başladım. Karın mı vajinal mi onu da yaz, ben anlamazsam anlayan çıkar elbet. 🌸
Bu karından 8.hafta kafanın sol taraf olduğunu düşünüyorum 🙂

Eklentiler

• IMG_20221218_224601.jpg
    IMG_20221218_224601.jpg
    75,3 KB · Görüntüleme: 59
Ben de öyle anladım, karından bakınca tam tersi oluyor yani aslında sağda. Sağda olunca da kız diyorlar. Bu işte pro olanlar var, bi görüp yeşillendirirler buraları umarım 💕😅
-loyalty -loyalty
Sağlıklı , hayırlı, mutlu , şanslı .saygili evlat olsun da gerisi çok önemli değil ama ilk günler hep kız gibi doğuyordu içime
Sonra cinsiyet bilmeden kız yada erkeğe odaklanmak bebeğin cinsel tercihi hakkında ilerleyen yaşlarda problem çıkaracağını okudum. Şimdi kız erkek hiç birşey e odaklanmiyorum

Eczacı hiçbişey demedi inanamıyorum ya iyiki yazmışım teşekkür ederim dr la konuşucam
Korkma canım bazen aile hekimleri falan da onu verip yolluyor sen onu kes folidoce diye bi folik asit var onu alabilirsin istersen bende mesela biraz folik asit eksikliği çıktı ona rağmen 400 mcg yeterli dedi ben aylardır onu kullanıyorum. Gebelik öncesi de sonrası da. 12 hafyaya kadar onu veriyor zaten sonra vitaminli b grubudur c dir magnezyum dur demirdir olan be yine iiçinde folik asit olan tek hapa geçiriyor 12 den sonra.

-loyalty -loyalty
Sağlıklı , hayırlı, mutlu , şanslı .saygili evlat olsun da gerisi çok önemli değil ama ilk günler hep kız gibi doğuyordu içime
Sonra cinsiyet bilmeden kız yada erkeğe odaklanmak bebeğin cinsel tercihi hakkında ilerleyen yaşlarda problem çıkaracağını okudum. Şimdi kız erkek hiç birşey e odaklanmiyorum
Allah’ın dediği olur o en hayırlısını gönderir bunlar sadece goygoy. Allah hepimize sağlıklı ve hayırlı çocuklar nasip etsin🙏🏻

Evet canim rahim buyudukce yukari cikar dedi. Ama 25. haftaya kadar cikmazsa plasenta previa tanisi konuluyormus, o zaman da sezeryan olmak zorunda kaliyormussun
Doktor bir sonraki kontrolde banada vajşnal bakıcak farklı bi kaö şey söyledi onlar dan da kaynaklı olabilir kanama diye 12. HFatya girdik hala lekee geliyor yani çok sağlıklı bi durum değil allah yardımcımız olsun.

X