2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
6. Haftadayım 2 ay önce düşük yaptım o yüzden çok korkuyorum🥲 cuma günü ik dr kontrolüm olacak daha hiç gitmedim
Daha çok yeni gerçekten canım o dönem benim de enerjim yerindeydi pek birşeye de dikkat etmiyodum o yüzden bebek var mı yok mu çok his olarak da hissetmiyodum sonra benim de kanamam oldu iş yerinde kendimi çok zorladığım eskisi gibi ağır iş yaptığım için şimdi kendimi zaten istesem de o kadar zorlayamam enerjim yok ama yine de dikkat etmen lazım kanama olunca insan anlıyor ve bence doktor kontrolünü de çok erteleme düşük yapan kişilerin daha dikkatli olması gerektiğini düşünüyorum daha sık takip edilmeli ki tekrarlamasının önüne geçilsin sen kendini yorma kesin benim gibi her şeye ben yaparım diye atlayan birisin ama hamilelikte biraz durmak gerekiyor ne yazık ki

Kızlar malesef kontrole gittiğimde bebeğimin geçen hafta kalbinin durduğunu öğrendim. Darmadağınım, kendi kalbimde durmuş gibi. Kaç hastane gezdim. Rabbim sizinkilere sağlıklı sıhhatli yaşam doğum nasip etsin hepinize dua ediyor olucam. Çok kısa zamanda kız kardeşim gibi oldunuz hepiniz.
Yarın kürtaj olucam, bebeğim benden ayrılmış olucak.
Kötü dagildim ama toparlarim umarım. ,:)
Hepiniz Allah'a emanet olun.
Sizleri seviyorum.
Çok üzüldüm inan yüreğinde okdr güzel ki burdan çok çok hisettim bunu umarım hemen toparlarsin

Kızlar moralim çok bozuk😢 küloduma 2 damla kan gelmiş😢 ama bordo renk😢 kahverengi değil çok korkuyorum, üst üste 2 günde birsürü misafir gelecek napacan ben😢
canim hastaneye gitmen gerekiyor
bu surectede dinlenmen gerekiyor gecmis olsun
Kızlar malesef kontrole gittiğimde bebeğimin geçen hafta kalbinin durduğunu öğrendim. Darmadağınım, kendi kalbimde durmuş gibi. Kaç hastane gezdim. Rabbim sizinkilere sağlıklı sıhhatli yaşam doğum nasip etsin hepinize dua ediyor olucam. Çok kısa zamanda kız kardeşim gibi oldunuz hepiniz.
Sizleri seviyorum.
Gecmis olsun cok zor bi surec insallah en kisa zamanda mucisene kavuşursun
Kızlar merhaba doktordan geldim ama hala kanama alanım gitmemis anlamiyom 20gunden beri raporlıyum dinleniyorum genede gitmemis:KK43: Allah biran onxe hepımızınkini gecirsin birde kahverengi kanamalariniz olursa hic korkmayın dedi soyleyeyim dedim sizlere
canim kanama alanin varsa rapor alabilirsen biraz daha dinlen

Kızlar benim el tırnaklarımda çizikler oluştu neden olmuş olabilir sizce pembe olan kısımda dikine yatay falan pembe çizikler var hamilelikle mi ilgili birşey eksikliğinden mi oluyo başına gelen var mı

canim hastaneye gitmen gerekiyor
bu surectede dinlenmen gerekiyor gecmis olsun

Gecmis olsun cok zor bi surec insallah en kisa zamanda mucisene kavuşursun

canim kanama alanin varsa rapor alabilirsen biraz daha dinlen
İşte. Canım verirse bida smdıkıle beraber 40gun rapor oluyor on gunum daha kaldi ins ozamana bitmis olur

Kizlar napiyorsunuz nasılsıniz. İse başlayalı kendime hiç gelemiyorum buraya giremedim.Cok kötüyüm hergun kusuyorum artık. Her öğün illaki çıkartma gereksinimi duyuyorum işte sandalyede kıvranıp duruyorum 🥺

Sizleri seviyorum.
Çok çok üzüldüm başın sağ olsun.

Kizlar eger bu haftalarda benim basima gelenler bir baskasinin da basina gelirse diye yazmak istedim. Benim riskli bir gebelik surecim yoktu her sey yolundaydi. Herhangi bir kanamam, lekelenmem de en basindan beri hic olmamisti, ta ki dune kadar, 11+5tim dun! Sabah bir uyandim afedersiniz ic camasirim adet olmusum gibi tamamen kan. Aklim cikti tabi hemen doktora gittik. Sukur ki bebek iyiydi kalp atislarini duyduk, doktor herhangi bir kanama alani gormedi, yalniz plasentam yani bebegin esi rahime yakin yani biraz asagida konumlanmis. Bu da eger kendini cok yorarsan, ayakta kalirsan vs kanama yaparmis. Biliyosunuzdur eger plasenta yukari cikmazsa plasenta previa tanisi koyuluyor ama genelde 25. haftaya kadar yikari cikmasi bekleniyor. O yuzden siz de doktora gittiginiz de bebeginizin esinin konumunu sorabilirsiniz, eger kanama alaniniz yoksa bu durum da kanama yapabilir. Ektra dikkatli olunmasi gerekiyor 🙏🏻 ben tasinma surecindeyim, cok ayakta kalktim, egildim vs, plasentam da asagida olunca kanama yapti diye dusunuyorum. Sukur suan kesildi kanama ama yine de cok korkuyorum.

Kizlar eger bu haftalarda benim basima gelenler bir baskasinin da basina gelirse diye yazmak istedim. Benim riskli bir gebelik surecim yoktu her sey yolundaydi. Herhangi bir kanamam, lekelenmem de en basindan beri hic olmamisti, ta ki dune kadar, 11+5tim dun! Sabah bir uyandim afedersiniz ic camasirim adet olmusum gibi tamamen kan. Aklim cikti tabi hemen doktora gittik. Sukur ki bebek iyiydi kalp atislarini duyduk, doktor herhangi bir kanama alani gormedi, yalniz plasentam yani bebegin esi rahime yakin yani biraz asagida konumlanmis. Bu da eger kendini cok yorarsan, ayakta kalirsan vs kanama yaparmis. Biliyosunuzdur eger plasenta yukari cikmazsa plasenta previa tanisi koyuluyor ama genelde 25. haftaya kadar yikari cikmasi bekleniyor. O yuzden siz de doktora gittiginiz de bebeginizin esinin konumunu sorabilirsiniz, eger kanama alaniniz yoksa bu durum da kanama yapabilir. Ektra dikkatli olunmasi gerekiyor 🙏🏻 ben tasinma surecindeyim, cok ayakta kalktim, egildim vs, plasentam da asagida olunca kanama yapti diye dusunuyorum. Sukur suan kesildi kanama ama yine de cok korkuyorum.
Çok geçmiş olsun bol bol dinlenmeye çalış❤️

Gecmis olsun canim bu durumu biliyorum plesanta asaya iniyormus hatta dusuk riski bile olabiliyormus o yuzden dikat et bu surecte

İnşaallah Aminnn 🤲🏻 içimi ferahlattınn ya Allah razı olsun❤️insallaah bu süreçleri atlatırız bebeğimizi sağlıkla doğurup büyütürüz ❣️
Canım 6. Haftadan bu yana hep vardı leke o yüzden progestan fitil kullanıyorum bende 12 haftadayım şuan. Eger leke devamlı olursa doktorda git progestan verir bebek tutunsun iyice diye. Allah inşallah kucağımıza almayı nasip etsin 🌸 içinin rahatlamasına çok sevindim.

6. Haftadayım 2 ay önce düşük yaptım o yüzden çok korkuyorum🥲 cuma günü ik dr kontrolüm olacak daha hiç gitmedim
Belki yerleşme kanaması bile olabilir canım bende 6 ay önce düşük yaptım temmuzda. Leke bendede var 6. haftadan beri 12 haftadayım şuan inşallah bir sorun yoktur ferah tut içini ama doktora git mutlaka leke devam ediyorsa ama 6. Hafta olmuş daha hiç doktora gitmemen de iyi olmamış canım keşke ihmal etmeseydin.

canim senin tansiyon duzeldimi yoksa hala yuksekmi

X