2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Kızlar malesef kontrole gittiğimde bebeğimin geçen hafta kalbinin durduğunu öğrendim. Darmadağınım, kendi kalbimde durmuş gibi. Kaç hastane gezdim. Rabbim sizinkilere sağlıklı sıhhatli yaşam doğum nasip etsin hepinize dua ediyor olucam. Çok kısa zamanda kız kardeşim gibi oldunuz hepiniz.
Yarın kürtaj olucam, bebeğim benden ayrılmış olucak.
Kötü dagildim ama toparlarim umarım. ,:)
Hepiniz Allah'a emanet olun.
Sizleri seviyorum.

Kızlar moralim çok bozuk😢 küloduma 2 damla kan gelmiş😢 ama bordo renk😢 kahverengi değil çok korkuyorum, üst üste 2 günde birsürü misafir gelecek napacan ben😢
Misafirlerinizi iptal edeceksiniz gerekirse covid oldum deyin .gerçekten yatıp dinlenmenin önemi var .misafir caninozdan kıymetli mi

Kızlar malesef kontrole gittiğimde bebeğimin geçen hafta kalbinin durduğunu öğrendim. Darmadağınım, kendi kalbimde durmuş gibi. Kaç hastane gezdim. Rabbim sizinkilere sağlıklı sıhhatli yaşam doğum nasip etsin hepinize dua ediyor olucam. Çok kısa zamanda kız kardeşim gibi oldunuz hepiniz.
Sizleri seviyorum.
Allah sabırlar versin acını hafifletsin arkadaşım

Ya olabilir he doktorun önerisi Farklı oluyor benim düşük tehlikem olduğu için yatmaktan kaynaklı ağrının ve kabızlığın önüne geçmek için hemen verdi.
Tehliken yoksa hafif yürüyüş ve bol su tüketimi de çok faydalı olur
Bacağım iyileşsin başlayacağım hemen yürüyüşe

Sizleri seviyorum.
Allah sabırlar versin cnm inşallah açın hafifler Allah'ım yeniden anne olmayı nasip etsin sana 😔❤️

Sizleri seviyorum.
Canımmm 😪😪😪😪 Rabbim yardımcın olsun 🙏

Kızlar moralim çok bozuk😢 küloduma 2 damla kan gelmiş😢 ama bordo renk😢 kahverengi değil çok korkuyorum, üst üste 2 günde birsürü misafir gelecek napacan ben😢
Panik olma, gerginlik daha kötü yapıyor. Haftana baktım da daha erken dönemdesin yerleşme kanaması da olabilir canım olumsuz düşünme hemen. Misafir konusuna gelince, valla bana da gelmek istedi akrabalarımız ama benim de mide bulantılarım çok fazla. Ben açıkça dedim ki kendime yemek yapamıyorum misafir ağırlayacak durumda değilim kusura bakmayın bulantılar bitince beklerim dedim. Hiç de ayıp olduğunu düşünmüyorum valla ben küçükken annemler birini hamile diye duyunca ona yemek yapıp götürürdük yorulmasın veya midesi kötüdür diye, şimdi kimse umursamıyor bir de misafir gelip hizmet bekliyorlar. Ben sinirlendim. Gerçi hormonlar dolayısıyla zaten çok sinirliyim de bilemiyorum artık😂😂 kısacası şu süreçte misafir kabul etme ve olumsuz düşünmeee🌸

Sizleri seviyorum.
Allah sabır versin. Unutma bu ne sigara nede ilişki yüzünden olmadı. Olacağı varmış. Kendinde suç arama
En kısa sürede hamile kalacaksın inşallah. Bu durumu doktora söyle yada bebeği patolojiye yollayın imkan varsa belki kan pihti sorunu vardır.

Kızlar benim 7. Haftamda çok hafif kanamam olmuştu doktor baktı kesenin etrafında kanama oluşmuş ve bu yüzden coraspini kesti 5 gün sonra da göbekten oksapara başladık. Sonra tekrar muayeneye gittik kanama dağılmış akmış dedi doktor Ama 2 gündür adet ağrısı gibi karın ağrım oluyor ve akıntım da fitil kullandığım için fittille akan çok ama çok açık kahve gibi sarı gibi. benim gibi olan var mı acaba içeride kalan biriken kan mı bu akan ondan mı karnım ağrıyor

Vücutta ödem de oluyor..özellikle son iki ay el ayak yüz sisebiliyor. Onlar da tartıya yansıyor.
Beslenme şekline göre de anne kg alıyorsa popo bacak kol sismanliyor ama eğer sağlıklı diyet ile besleniyorsa anne ödem ile şişse bile bebeğe gidiyor o kilolar.

Ben ilk 6 ay 5 kg almıştım. Ama doktor baya kızmıştı. İlk 5 ay Max 2 kg demişti. Şimdi bu kadar alırsan son 3 ay en çok kg alınan dönem o zaman napacaksin doğurmak zorlaşır diye azarlamisti(doktorum dehşet zayıf bı kadindi🥴)
Son 3 ay 6 kg aldım. Ve gerçekten sadece karnıma ve bebeğe gitti o kg. Çünkü sağlıklı beslendim, bebeği kilolandiracak şeyler yedim. Ve işin gıcık kısmı doğumdan sonra sadece o 6 kg gitmişti. 5 kg bana kalmıştı:) ama uykusuz gecelere o 5 kgyu da 8 kg olarak vermiştim.
Bunları örnek teşkil etsin diye yazdım.
Her bünye farklı ama paketli gıda abur cubur bunlar sadece anneyi sismanlatiyo.
Maşallah yine sadece 11 kg almışsınız 5 kg her türlü verilir zaten doğumdan 5 kg fazlayla çıkmayı nasip etsin inşallah hepimize. Ben de beslenmeye dikkat etmeye çalışıyorum normalde abur cubur seven bı insanım ama şimdi bebeğe zararlı diye düşünüp eskiye göre çok az yiyorum ama tabi daha yolun başındayım sizin gibi 9 ay bittiğinde de inşallah hep sağlıklı beslendim bebeğimi besledim kendim çok kilo almadım diyebilirim 🥰

Misaifrini kabul etmeyeceksin canım arayıp rahatsız olduğunu daha sonra gelmelerini rica edeceksin bence. Saha önceki gebeliğimde ben aynı hataya düştüm sen kendini yorma o yüzden.

Kızlar benim 7. Haftamda çok hafif kanamam olmuştu doktor baktı kesenin etrafında kanama oluşmuş ve bu yüzden coraspini kesti 5 gün sonra da göbekten oksapara başladık. Sonra tekrar muayeneye gittik kanama dağılmış akmış dedi doktor Ama 2 gündür adet ağrısı gibi karın ağrım oluyor ve akıntım da fitil kullandığım için fittille akan çok ama çok açık kahve gibi sarı gibi. benim gibi olan var mı acaba içeride kalan biriken kan mı bu akan ondan mı karnım ağrıyor
Canım oksapar bende kullanıyorum kanama alanım var fitil le bazen söylediğin gibi kahve leke benden de geliyor bazen karın ağrılarım oluyo kasık ağrım falan baya kanama alanından kaynaklıymış o ağrılar hala kahve leke geliyorsa kanama alanı hala vardır ben oksaparın sebep olduğunu düşünüyorum açıkcası kullanmayı kesmiyorumda kan pıhtılaşması olduğu için Allah hayırlısını versin inşallah hepimiz için

Canım ağrın şiddetli değilse tüm gebelerin hissettiği gibi bir ağrıdır muhtemelen. Doktorum bana hiç ağrın kanama ile ilgili demedi. Hep normal olduğunu söyledi. Ağrının siddeti artmadığı sürece senin de için rahat olsun

Panik olma, gerginlik daha kötü yapıyor. Haftana baktım da daha erken dönemdesin yerleşme kanaması da olabilir canım olumsuz düşünme hemen. Misafir konusuna gelince, valla bana da gelmek istedi akrabalarımız ama benim de mide bulantılarım çok fazla. Ben açıkça dedim ki kendime yemek yapamıyorum misafir ağırlayacak durumda değilim kusura bakmayın bulantılar bitince beklerim dedim. Hiç de ayıp olduğunu düşünmüyorum valla ben küçükken annemler birini hamile diye duyunca ona yemek yapıp götürürdük yorulmasın veya midesi kötüdür diye, şimdi kimse umursamıyor bir de misafir gelip hizmet bekliyorlar. Ben sinirlendim. Gerçi hormonlar dolayısıyla zaten çok sinirliyim de bilemiyorum artık😂😂 kısacası şu süreçte misafir kabul etme ve olumsuz düşünmeee🌸
Çok teşekkürler canım desteğin için dünden sonra bidaha gelmedi inşallah gelmez 🥲 misafirleride kabul etmiş bulundum hazırlıklarını annem yapıyor sağolsun bende kendini çok yormadan çaylarını verir gönderirim diye düşündüm, inşallah birşey olmadan atlatırım şu süreci

Misaifrini kabul etmeyeceksin canım arayıp rahatsız olduğunu daha sonra gelmelerini rica edeceksin bence. Saha önceki gebeliğimde ben aynı hataya düştüm sen kendini yorma o yüzden.
Sağol canım evet keşke hiç kabul etmeseydim ama kabul etmiş bulundum kendimi yormamaya çalışacağım hazırlıkları annem yaptı çok şükür inşallah şu süreçler geçer bebeğimin canlandığını da görürüm 😢

Sağol canım evet keşke hiç kabul etmeseydim ama kabul etmiş bulundum kendimi yormamaya çalışacağım hazırlıkları annem yaptı çok şükür inşallah şu süreçler geçer bebeğimin canlandığını da görürüm 😢
Sürekli hareket etme yorma kendini kaçıncı haftadasın canım sen?

Canım ağrın şiddetli değilse tüm gebelerin hissettiği gibi bir ağrıdır muhtemelen. Doktorum bana hiç ağrın kanama ile ilgili demedi. Hep normal olduğunu söyledi. Ağrının siddeti artmadığı sürece senin de için rahat olsun
Yok çok şükür şiddetli değil

Canım oksapar bende kullanıyorum kanama alanım var fitil le bazen söylediğin gibi kahve leke benden de geliyor bazen karın ağrılarım oluyo kasık ağrım falan baya kanama alanından kaynaklıymış o ağrılar hala kahve leke geliyorsa kanama alanı hala vardır ben oksaparın sebep olduğunu düşünüyorum açıkcası kullanmayı kesmiyorumda kan pıhtılaşması olduğu için Allah hayırlısını versin inşallah hepimiz için
İnşaallah Aminnn 🤲🏻 içimi ferahlattınn ya Allah razı olsun❤️insallaah bu süreçleri atlatırız bebeğimizi sağlıkla doğurup büyütürüz ❣️

X