2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Kızlar beni yanlış anlamayın lütfen ama ilk defa doğum yapacak bi çok insan var bu mesajlar korku ve kaygıyı artırabilir sizler deneyimlisiniz üstüne birde zaten ilk defa olacağı için çoğumuzda endişe var 🤣 bence bu acı olayını burda çok şey etmesek daha iyi. Çünkü doktor dediki doğumdan korkan o korkuyla doğuma giren bir insan ıkınamaz beynen hazır olmadığı için ve doğumu dahada zorlaşır dedi naçizane fikrim daha önümüzde 6 7 ay var kimseniin şimdiden bilinç altına o korkuyu işlememek 🌸
Bence de

Yok zaten gebeliği öğrendiğimden beri ilişki yaşamadık tedbir amaçlı. Doktorla görüştüm hiç ilaçtan fln bahsetmedi yoğun kanaman olunca gel dedi korkuyorum açıkçası. Eşim nöbette tek başıma gidemem ki bu halimle. Eşim izin alabilirse gideceğiz yoksa gidemeyeceğim korktum
Canım progestan fitili bi doktoruna danış eczaneden al kullan zaten hormon takviyesi herhangi bir zararı yok bana doktor sabah akşam kullandırıyo leke geldiğinden beri

Kanaması olanlarda leke de dahil uzun yol yasak canım benim bana doktor 6.haftadan beri leke var şehir içi dışında bir yere çıkmak yok dedi.
İşte ama dün doktor kontrolüme kadar herhangi bi kanama lekelenme yoktu. Dün doktordan geldikten sonra oldu bu. O zaman bi kanama lekelenme olsa muhtemelen doktorda yasak derdi ama bir sorun yok herşey yolunda diye birşey dememişti.

Doktorunu ara buyuk bi ihtimal progestan fitil yazacaktır bende de idrar torbasında enfeksiyon çıktı 1 defalik toz şeklinde antibiyotik yazdı lekelenmeler kahverengiyse korkma ama açık kirmiziysa hastaneyede gidebilirsin
Görüştüm ama hiç ilaç fln konusu olması lekelenmeden korkma yoğun kanama olunca gel dedi içime de sinmedi açıkçası. Kahverengi lekelenme. Yatıyorum gelmiyor ayağa kalkınca fln geliyor ve çok hafif bi ağrı hissediyorum

Anladım inş bir sorun olmaz. Lekelenmeniz geçti mi peki kullandığınız ilaçtan sonra. Bende gebeliğimin başından beri hiç lekelenme kanama vs olmamıştı. Hatta doktor dedi ilk üç ay olan düşük riski olan dönemin sonlarına geldik şuana kadar sağlıklı bi gebelik gözlemlenmiş devamında inş böyle devam eder diye. Hatta bebeğin hareketlerini fln izledik çok tatlıydı☺️. Sonra böyle olunca modum düştü
Canım nasıl bir lekelenmeydi yaşadığın ve tekrarladı mi sonra ?

Görüştüm ama hiç ilaç fln konusu olması lekelenmeden korkma yoğun kanama olunca gel dedi içime de sinmedi açıkçası. Kahverengi lekelenme. Yatıyorum gelmiyor ayağa kalkınca fln geliyor ve çok hafif bi ağrı hissediyorum
Doktor çok mu uzak evinize? Ya da daha yakında gidip muayene olacağınız bir yer yok mu?

Canım nasıl bir lekelenmeydi yaşadığın ve tekrarladı mi sonra ?
Kahverengi bi lekelenme dün akşamdan beri oluyor ama uzandığımda fln değil hareket halindeyken oluyor öyle yoğun değil bir tatlı kaşığı boyutunda bugün sabahtan beri gelen lekelenme. İdrar renginde de bi değişim farkediyorum bi tık koyu rengi. Yani bebekle ilgili mi yoksa enfeksiyon artışı söz konusu ondan mı bilmiyorum.

Kahverengi bi lekelenme dün akşamdan beri oluyor ama uzandığımda fln değil hareket halindeyken oluyor öyle yoğun değil bir tatlı kaşığı boyutunda bugün sabahtan beri gelen lekelenme. İdrar renginde de bi değişim farkediyorum bi tık koyu rengi. Yani bebekle ilgili mi yoksa enfeksiyon artışı söz konusu ondan mı bilmiyorum.
Telaş etmeyin olmaz bir şey insallah.. 7. Hafta da oldu bende araç kullandıktan sonra eve girdim bi baktım leke dedim hareketsiz mi kaldım ondan mi yoksa dedim. Sonra sulu kahve Hale gelip bi daha olunca kalkıp gittim hemen progestana başlattı tekrarlamadı. Bu durumlarda bekleme sakince davran gel kontrolde ol demişti doktor da

Telaş etmeyin olmaz bir şey insallah.. 7. Hafta da oldu bende araç kullandıktan sonra eve girdim bi baktım leke dedim hareketsiz mi kaldım ondan mi yoksa dedim. Sonra sulu kahve Hale gelip bi daha olunca kalkıp gittim hemen progestana başlattı tekrarlamadı. Bu durumlarda bekleme sakince davran gel kontrolde ol demişti doktor da
İnş benimde tekrarlamaz bakalım gidiceğiz birazdan hastaneye

Bende kizimda oyle olmustum hemen gittim ilaç yazmışti doktorlarinda gormeden tehşiş koymasına bayiliyorum sen bi doktora gorun bence hem sen rahat edersin

İnşallah bebekle ilgili değildir. Kendinizi yıpratmayın, inşallah güzel haberler alın yüreğinize su serpilsin 💞

Benimki yeni yeni başlıyor, daha doğrusu pazartesiden bu yana arttı. Yarın tam 10 Haftalık olacak. Herhalde başlangıç noktası 🤦🏻‍♀️
Ben bugün 10. Haftaya girdim yani (9+0)
İğreniyorum ama bulantım yok nedense maşallah diyelim
Bazen ama gerçekten korkuyorum belirti kaybolunca

X