2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Ben normalde uykuyu hiç sevmem. Gece 2’ye, 3’e kadar oturuyordum. Hamileliğin başından beri kafamı koyacak yer arıyorum. Yastıkla gezecem utanmasam

Teşekkür ederim :) İnşallah bebeklerimizi sağlıkla kucağımıza alırız :)

Günaydın kızlar. Akşam 9’da yatmama rağmen uykusuzluktan ölüyorum. Hiç halim yok. Derste uyuyacağım neredeyse Evde olanlar benim için de uyusun lütfen
Bende uykumu alamıyorum önümüzdekiiki hafta raporluyum düşük riskim olduğundan dolayı eşimi sabah işe gönderiyorum 10:30-11:00e kadar uyuyorum gece 21:30 dedimi yine uyku basıyor normal şartlarda 10:30da uyandığımda o saatlerde uykum gelmiyordu

Elinden geldiğince uyu olsun

Tam aynı şeyi söyleyecektim canım ben de belimden dolayı pilates yapıyordum 12. Haftada tekrar hamile pilatesine başlayacağım. Seni çok iyi anlıyorum belim de platin yok ama çok zor anlar yaşadım . Kaslarımız güçlü olur ise ilerleyen Aylar daha rahat geçer. Hamile pilatesi hem fayda edecektir hem de doğumu kolaylaştıracak

Doktoruma sordum da ilk 3 ay dişçi önermiyoruz dedi. Araştırırken burda Bi yerde bir bayanın sirkeli sarımsak kürüne denk geldim.. Meğer ne faydalıymış.. Sabaha kadar kıvrandım şu an hiçbirşey kalmadı. Geri gelmez umarım

İlk üç aydan sonra yapılıyor diş tedavisi ilk üç ay herşey riskli .

Eveet 10 gun sonraya tekrar randevu verdi doktor daha detayli bakicakmis suan icin her sey yolunda dedi ense kalinligi ve burun kemigi acisindan sorun yokmus. İkili tarama yasa gore riskli cikma durumu varmis 35 yas ustu icin. Fetal dna yi anlatti biraz. Bisey gorursek istiyoruz yas 35 ustu ve riskli cikti tarama yine istiyoruz dedi. Risksiz grupta bile hangi siralamadasiniz onada bakiyoruz dedi yani risksiz grubu 5 puanla anlatirsak sen skalada 1de olabilirsin 5te bunada bakiyoruz dedi. Ama her sey yolunda diyosak kafaya takilacak bisey yok dedi fetal dna yaptirma kararini size birakiyoruz o zaman dedi. Pahali oldugu icin.. İci rahat etmeyen yine yapabilir. Ben fetal dna yaptirmayi dusunmuyorum ne gelirse allahtan zaten kabulumuz. Ve doktorun soyledigine guvenicem evham yapmak yerine. Bugun boyle gecti yani bebisin hareketlerini gorduk bu arada kimil kimil sipa 10 gun sonra cinsiyetle alakalida bisey soyleyebilirim dedi doktor 12.haftada yani

Maşallah Çok teşekkür ederim bilgiler için

Yani benim doğum da mecbur sezaryenle olcak normal doğum yapmam yasak o yönden korkum yok doğum açısından uyucam uyancam bitmiş olcak ameliyatı ağrısı sızısı olcak ama 8. 9. Ay bazı hamilelerin karnı gerçekten çok büyük oluyo ne kadar büyük karın o kadar zor hareket demek inşallah benimki çok büyümez dicem ama şimdiden biraz çıkmaya başladı karnım galiba o küçük karınla doğum yapan şanslılardan olmicam

İnşallah hep böyle güzel haberler alırsın canım

Bilmiyorum ki canım olabilir ama istersen bir doktora git oturmaktan olan daha çok kemik batması gibi olur bence

Ayrıca multivitaminler kilo aldırmaz da verdirmez de.besin değer düşüktür kalori yani tamamen takviye amaçlı verilir. Bilimsel olarak böyle açıklanmıştır . Doktor gerek görürse multivitamin verir
1.de düzenli decavit kullandım 30 kilo aldım 2.de kullanmadım 15 filan aldım geri verdim ama ilkinde aldığım kilolar gitmedi ve kime sorsam decavit yapıyor dediler artık iştah mı açıyor ne yapıyor onu bilemiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…