2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
1.de düzenli decavit kullandım 30 kilo aldım 2.de kullanmadım 15 filan aldım geri verdim ama ilkinde aldığım kilolar gitmedi ve kime sorsam decavit yapıyor dediler artık iştah mı açıyor ne yapıyor onu bilemiyorum
Bence siz başka şeyden almışsınızdır
1.de düzenli decavit kullandım 30 kilo aldım 2.de kullanmadım 15 filan aldım geri verdim ama ilkinde aldığım kilolar gitmedi ve kime sorsam decavit yapıyor dediler artık iştah mı açıyor ne yapıyor onu bilemiyorum
Decavit ile veya başka vitamin ile alakası yok tamamen kişisel bir durum yaşamışsınız. Kalori değeri yok ki bunların. İştahınız açıldıysa 🌝 ondandır.

Bende hemoroid var ama yazdığın ağrıyı tam anlayamadım ki.
Makat kısmında ve iç tarafinda elledigim zaman elime gelen herhangi bir şişlik vs yok, sadece birkaç kez dışkılama yaparken kendimi zorladım.Ondan sonra bu birkaç gündür tuvaletimi yaparken makatim acıyor biraz bir de oturduğumda oluyor hep değil

Doktoruma sordum da ilk 3 ay dişçi önermiyoruz dedi. Araştırırken burda Bi yerde bir bayanın sirkeli sarımsak kürüne denk geldim.. Meğer ne faydalıymış.. Sabaha kadar kıvrandım şu an hiçbirşey kalmadı. Geri gelmez umarım
Ben hamilelik öncesi başlamıştım tedaviye dişeti hastalığım vardı ve hamilelik başlangıcında da tedavim devam ediyordu son bir seansım kaldı diş dr um şu an enfeksiyon azalmış kâr zarara bakarsak enfeksiyonun daha çok zararı olurdu bebeğe dedi bugün sonuç almak için gidince kadın doğumcumla da konuşucam gerçi diş tedavisindeki anestezinin bebeğe mühim zararı yok dedi ama ben cipro diye antibiyotik kullandım başlarda bilmeden o geçiyormuş bebeğe onun için perinatoloji önerdi. Yani dişte enfeksiyon varsa belki 3. Ayın bitsin derler ama tedavi olma demezler.

Hoş buldum cnm. Çok zor günler gercekten umarım en kısa zamanda atlatırız artık biz de hamileliğin guzel günlerine geceriz umarım. 60.5 kilo ile hamile kaldım suan 56.5 ğum . Artık ne yiyeceğimi bilemez oldum. Sana iyi gelen bi seyler oluyor mu hiç
Sen çok kilo vermişin canım 12 haftaya kadar çocuk depolardan besleniyormuş zaten annenin yediğinden değil kaygılanma o yönden ben yoğurt süt çorba tarzı şeyler biraz daha iyi geliyor canım ara öğünler de 1 kase çorba içiyorum ekmekle baya tutuyor ama aşırı yersem o zaman mutlaka kusuyorum az az ve sık sık yemeye çalışıyorum suyla çok sorun yaşıyorum su içtikçe kusma hissi uyanıyor :KK43:

Makat kısmında ve iç tarafinda elledigim zaman elime gelen herhangi bir şişlik vs yok, sadece birkaç kez dışkılama yaparken kendimi zorladım.Ondan sonra bu birkaç gündür tuvaletimi yaparken makatim acıyor biraz bir de oturduğumda oluyor hep değil
Anal fissür diye birşey var zorlamadan kaynaklı bu olmuş olabilir, hemoroid vs bunlara genel cerrahi bakıyor sanırım bir randevu alın isterseniz, dr oturma banyosu önerebilir ilerlerse hemoroid vs diye gitme senaryosu var çünkü.

Zorladığın için olması yüksek ihtimal canım geçen mide kanamasından süphe ettiler kan kustum gün boyu makattan muayene ettiler 4 5 gün agrısı acısı geçmedi üstüne bide kabızlıkla tuvalet zorladı kanama dahi gördüm yani kabızlık yoksa zorlama olmaz ama kabızlığın varsa ondan dolayı zorluyordur büyük ihtimalle.

Benim belimde platin var normalde de bel ağrısı hep yaşayan biriyim bazen çok şiddetli tutulmalarım olabiliyo ilerleyen dönem beni o yüzden korkutuyo baya ya normalde acilde narkotik serumla ağrım diniyoken şimdi sadece parol verecekler tamamen hareketsiz yatmamı mı isteyecekler ayağa kalkınca bebeğimi belim taşıyacak mı diye baya endişe ediyorum
Canım benim omurumda da vida var 8 tane ilk hamileliğim de 35 kilo aldım ben 8 aya kadar iyi gittim ama 38 haftada artık ayaklarımı hissetmemeye başladım Dr acil sezeryanla aldı beni bu sefer korkuma kilo almamaya çalışıyorum

Canım benim omurumda da vida var 8 tane ilk hamileliğim de 35 kilo aldım ben 8 aya kadar iyi gittim ama 38 haftada artık ayaklarımı hissetmemeye başladım Dr acil sezeryanla aldı beni bu sefer korkuma kilo almamaya çalışıyorum
Bende de 8 vida var ya. O ayaklarımı hissetmeme bende ara ara oluyo ameliyattan önce hiç hissetmiyodum tutulunca yine olabiliyo insan o yüzden korkuyo kilo almaya da baya korkuyorum o yüzden şimdi zaten bulantı falan alınmıyor ama iştah ilerleyen dönemde açılınca kendimi tutmaya çalışcam almamaya. Bana zaten sezaryen dediler ben de doktor artık doğabilir dediği gün dogurmayi düşünüyorum asla beklemek istemiyorum normal zamanı. 8 aya kadar nasıl geçti peki kaçıncı ayda zorlamaya başladı belin seni

Bende de 8 vida var ya. O ayaklarımı hissetmeme bende ara ara oluyo ameliyattan önce hiç hissetmiyodum tutulunca yine olabiliyo insan o yüzden korkuyo kilo almaya da baya korkuyorum o yüzden şimdi zaten bulantı falan alınmıyor ama iştah ilerleyen dönemde açılınca kendimi tutmaya çalışcam almamaya. Bana zaten sezaryen dediler ben de doktor artık doğabilir dediği gün dogurmayi düşünüyorum asla beklemek istemiyorum normal zamanı. 8 aya kadar nasıl geçti peki kaçıncı ayda zorlamaya başladı belin seni
Ben 7,5 aylıkken tatile bile gitmiştim canım ama 8 aya girdim çok zorlandım yataktan çıkamadım anca 1,5 ay daha dayandım sonra Dr artık sezeryanla almamız lazım yoksa doğumdan sonra omur ameliyatı da olacaksın dedi ben hemen ertesi gün sezeryan oldum ama çok kilo aldım cidden onun etkisi çok oldu 58 kiloyla hamile kaldım doğuma giderken 90 na yaklaşmıştı biraz abartmışım 😊mesela 7 ayken çok zorlanmadım kilo almazsan bence zorlanmadan geçer canım kiloda alsan 8 aya rahat gelirsin bence 8 aydan sonra artık yatarak geçirir 38 haftalarda falan doğurırsun ama normal doğumu öneriyor doktorlar bende öneriyorum temmuzda 22 haftalık kızımı normal doğumla doğurmak zorunda kaldım küçücük olmasına rağmen vidalarımın hepsinin yerinden çıktığını hissettim bildiğin çok zorlandım

Anal fissür diye birşey var zorlamadan kaynaklı bu olmuş olabilir, hemoroid vs bunlara genel cerrahi bakıyor sanırım bir randevu alın isterseniz, dr oturma banyosu önerebilir ilerlerse hemoroid vs diye gitme senaryosu var çünkü.
Ben de o şekilde düşünüyorum :KK43: doktorumla konuştum birkaç hareket önerdi, bir de oturduğum yere simit yastık koymamı istedi. Yediklerime de dikkat edeceğim bu süre zarfında. Tekrarlanmayacağını umuyorum inşallah

Zorladığın için olması yüksek ihtimal canım geçen mide kanamasından süphe ettiler kan kustum gün boyu makattan muayene ettiler 4 5 gün agrısı acısı geçmedi üstüne bide kabızlıkla tuvalet zorladı kanama dahi gördüm yani kabızlık yoksa zorlama olmaz ama kabızlığın varsa ondan dolayı zorluyordur büyük ihtimalle.
Evet ben de zorlanmadan kaynaklı olduğunu düşünüyorum, biraz daha dikkatli olacağım artık. :KK43: çok geçmiş olsun bu arada şimdi iyi misin?

Ben 7,5 aylıkken tatile bile gitmiştim canım ama 8 aya girdim çok zorlandım yataktan çıkamadım anca 1,5 ay daha dayandım sonra Dr artık sezeryanla almamız lazım yoksa doğumdan sonra omur ameliyatı da olacaksın dedi ben hemen ertesi gün sezeryan oldum ama çok kilo aldım cidden onun etkisi çok oldu 58 kiloyla hamile kaldım doğuma giderken 90 na yaklaşmıştı biraz abartmışım 😊mesela 7 ayken çok zorlanmadım kilo almazsan bence zorlanmadan geçer canım kiloda alsan 8 aya rahat gelirsin bence 8 aydan sonra artık yatarak geçirir 38 haftalarda falan doğurırsun ama normal doğumu öneriyor doktorlar bende öneriyorum temmuzda 22 haftalık kızımı normal doğumla doğurmak zorunda kaldım küçücük olmasına rağmen vidalarımın hepsinin yerinden çıktığını hissettim bildiğin çok zorlandım
Telefon öneriyor diye çevirmiş normal doğumu önermiyorlar yazdım 😊

Şimdiden kilo alan, çok almış gibi şiş olan var mı kızlar ? Ekstra bişey yemiyorum ama sistim. En fazla 2-3 ceviz bide meyve yemiyordum çok meyve yiyorum artık. Kilo almışım. Yahu şimdiden böyleyse naparim bilmiyorum. Zaten takıntılıyim bu konuda. Evlat için herşey değer ama böyle giderse 30 kilo alırım diye korkuyorum 😂
Spor hocası asla 3 hatta 4 aydan önce doktorundan onay almadan gelme diyor.
Bilmeden çok mu yiyorum napiyorum anlamadım. Kalca göğüs ve karın sanki 4-5 aylık hamile gibiyim. Öyle hissediyorum
Benim gibi olan var mı yada ben kiloyu dengeli almak için şu şekilde yapıyorum diyen biri

Ben ameliyat olurken doktor direkt demişti ya hamile kalman sorun değil ama normal doğum yapamazsın mutlaka sezaryen olman lazım beş aylık hamile olduğunda da mutlaka ben olmasam bile bir beyin cerrahı kontrolünde olman lazım diye. İnşallah 8 aya kadar idare edersem gerçekten mükemmel olur ya yaşamış birinden bunu duymak beni çok rahatlattı teşekkür ederim

Kızlar şimdi önümüzde 2li tarama testi varya 30 yaş üstünde hep dawn sendromlu olma olasılığı yüksek çıkıyor ben deneyimlerinden yola çıkarak sölicem doktorunuz burnu iyi ense kalınlığı iyi diyip test negatif çıkmışsa doktorunuza inanın ben salak gibi korktum doktora inanmadım fetal dna yaptırdım büsürü para verdim bide sonuç sıkıntısız çıkmıştı sonradan duydum ki zaten 30 yaş üstü tüm gebelikte yüksek çıkıyormuş zaten 2 li test
Böyle bir seyle karsilasirsak ne yapmaliyiz yani canim 31 yasindayim ben de

Şimdiden kilo alan, çok almış gibi şiş olan var mı kızlar ? Ekstra bişey yemiyorum ama sistim. En fazla 2-3 ceviz bide meyve yemiyordum çok meyve yiyorum artık. Kilo almışım. Yahu şimdiden böyleyse naparim bilmiyorum. Zaten takıntılıyim bu konuda. Evlat için herşey değer ama böyle giderse 30 kilo alırım diye korkuyorum 😂
Spor hocası asla 3 hatta 4 aydan önce doktorundan onay almadan gelme diyor.
Bilmeden çok mu yiyorum napiyorum anlamadım. Kalca göğüs ve karın sanki 4-5 aylık hamile gibiyim. Öyle hissediyorum
Benim gibi olan var mı yada ben kiloyu dengeli almak için şu şekilde yapıyorum diyen biri
Benim kilom eskisinden eksik canım ama bazen öyle bir sisiyorum ki benim de karnım kocaman oluyo bence sen de kilodan çok şişlik yaşıyosundur ilk 3 ay kilo pek alınmıyo anladığım kadarıyla en fazla 1 2 kilo almışsındır o da öyle sisirmez seni. Doktor her hafta tartıl diyo bana bence sen de tartıl düzenli kilonu daha rahat kontrol edersin

Ben ameliyat olurken doktor direkt demişti ya hamile kalman sorun değil ama normal doğum yapamazsın mutlaka sezaryen olman lazım beş aylık hamile olduğunda da mutlaka ben olmasam bile bir beyin cerrahı kontrolünde olman lazım diye. İnşallah 8 aya kadar idare edersem gerçekten mükemmel olur ya yaşamış birinden bunu duymak beni çok rahatlattı teşekkür ederim
çok geçmiş olsun , peki epidural yada spinal uygun mu sizin durumunuzda? yoksa genel anestezi mi olacak

X