2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Canım hoş geldin bende 6 haftadan itibaren aşırı bulantı kusma yaşıyorum ve hala bulantım geçmedi 11. Hafta içindeyim bende.
Hoş buldum cnm. Çok zor günler gercekten umarım en kısa zamanda atlatırız artık biz de hamileliğin guzel günlerine geceriz umarım. 60.5 kilo ile hamile kaldım suan 56.5 ğum . Artık ne yiyeceğimi bilemez oldum. Sana iyi gelen bi seyler oluyor mu hiç

Peki o uykusuLuk ne kadar devam etmişti
Sonuna doğru daha kötü olmuştu maalesef çünkü ağrılardan uyuyamıyordum bu seferde, ayak altına yastık göbek yanına yastık ellerimi yüksek tutmak için yastık, ilk gebelik düşük olunca 2.de çok korktum ve evden dışarı çıkmadım bunlarda etken tabi normal doğurmak isteyen anneler kesinlikle hareket etmeli, hastaneler de gebe okulu diye birim vardı önceden gidebilicek durumda olanlar gidip herşey hakkında bilgi sahibi olabilir.
Ölüyorum diş ağrısından 2 gündür hiçbir şey fayda etmiyor
Karanfil çok iyi geliyor ama hamilelikte sıkıntı bitkisel şeyler ben dün dr a bilmeden diş tedavisi oldum anestezi aldım dedim onun çok etkisi olmaz dedi acil kadın doğuma gidip yazılı izin alıp dişçiye gidebilirsin.

Günaydın hanımlar, daha önce her türlü sıkıntıyla karşılaştığım için sizlere şunu söyleyebilirim, hamilelik ve lohusalıkta kendinizi mutlu edecek ortamlarda olun ne kadar huzurlu ortam o kadar huzurlu bebek, doğum sonrası eşiniz bol bol sarılsın size omuz masajı yapsın öyle güzel sütünüz oluyor ki o zaman inanamıyorsunuz daha önce sütünüzün gelmemiş olmasına bir de bestlak damla diye bir damla vardı bazen anneler tecrübesizlik ve strsle süt üretimi başlatamıyorlar bu damla süt artırıyor doğumdan sonra 1 şişe bile yetiyor.
Ağrılar konusuna gelince genelde magnezyum eksikliği bu bel kasık ağrılarına sebep bir de tabi içinizde bir canlı gelişiyor ve onun için organlarınız yer değişiyor sürekli böbrek ağrısı gibi ağrılar harici çok düşünmeyin ve çok kilo istemiyorsanız multivitanin almayın sonra benim gibi aldığınız fazla 20 kiloyla yaşamak zorunda kalırsınız

Günaydın kızlar. Akşam 9’da yatmama rağmen uykusuzluktan ölüyorum. Hiç halim yok. Derste uyuyacağım neredeyse Evde olanlar benim için de uyusun lütfen
Aynı benMax uyuma saatim 9 hem de bazen yemek hazırsa 5de eve gelip 5 buçuk gibi uyumuş oluyorum o derece bı uykum var oturduğum yerde uyuyakaliyorum falan nolcak bu halim bilmiyorum sabah işe gitmek için uyanmak gerçekten işkence evde olanlar gerçekten benim için de uyusun 10a kadar falan

Önceki gebeliğimde ben de diş tedavisi yaptırmak zorunda kaldım. 20 . Haftalarımdı sanırım. Kadın doğum izin verince tedavi ediyorlar. Gebeler hamilelikte diş tedavisi olabiliyor.

ben evdeyim çalışmıyorum ama oğlum sabah okula gidiyor mecbur kalkıyorum bazen geri uyuyorum ama genelde uyumuyorum ama gün içinde çok uykum geliyor oğlum da ilk iki ayda erkenden uyuyordum ama sonra uyku düzenim bozuldu uykusuzluk vardı gece uyuyamıyor sabah 11 e kadar uyuyordum

Magnezyum eksikliği kramplara ve uyuşukluğa neden olur normalde de böyledirler. gebeler de de böyledir özellikle bacak kramplarına gece uykudan uyandıracak kadar en önemli bulgusu budur . Bel Ağrıları kasık ağrıları büyüyen rahim ile alakalı kafa karışıklığı olmasın hamişlerde.

Beni bıraksalar 24 saat uyurum gibi geliyo ya normalde de uyku seven biriyim ama artık uyumadığım her dk esniyorum hayatım uykudan ve işten ibaret oldu çalışırken de sürekli esniyorum. Çocuk olunca tabi daha farklı ya benim ilk gebeligim olduğu için en azından çocuk sorumluluğum yok

Benim belimde platin var normalde de bel ağrısı hep yaşayan biriyim bazen çok şiddetli tutulmalarım olabiliyo ilerleyen dönem beni o yüzden korkutuyo baya ya normalde acilde narkotik serumla ağrım diniyoken şimdi sadece parol verecekler tamamen hareketsiz yatmamı mı isteyecekler ayağa kalkınca bebeğimi belim taşıyacak mı diye baya endişe ediyorum

Ayrıca multivitaminler kilo aldırmaz da verdirmez de.besin değer düşüktür kalori yani tamamen takviye amaçlı verilir. Bilimsel olarak böyle açıklanmıştır . Doktor gerek görürse multivitamin verir

Arkadaşlar, bir şey soracağım. İki üç gündür afederseniz popo bölgemde ve poponun iç kısmında ( kusura bakmayın bu kadar açık yazdığım için ama başka bir alternatifim yok. ) özellikle klozete oturduğum zaman bir ağrı oluyor. Kabızlık sorunum yok. Acaba hemoroid vb. bir şey mi dedim ama emin de olamadım bir de neden olsun kı? Hiç böyle bir durumla karşılaşan var mı?

Acaba bı doktora gitsen mi canım ya eline fazlalık bişey şişlik falan geliyo mu

Benimde fıtığım var. Hep olur normalde ben de de. Evet sizin dinlenmeniz gerekecek hareketsiz ben çok yaşadım kirlenmeler oldu günlerce yattım öylece. Daha önce spor yaptınız mı ? Kasları güçlendirmek amacı ile

Çok ağır zaten kaldırmamam gerekiyo platinden dolayı ama egzersiz yapıyodum şimdi bıraktım doktor 12. Haftaya kadar kesinlikle yok dedi 12.haftadan sonra çok kısa yürüyüş ve pilates yapabilirsin dedi o zaman daha detaylı konuşuruz dedi. Hamile pilatesine gideceğim doktor izin verince inşallah o fayda eder. Belim zorlamaya gelmiyo çünkü bakalım nasıl geçecek o süreç inşallah beni şaşırtır beklediğimden güçlü çıkar

Acaba bı doktora gitsen mi canım ya eline fazlalık bişey şişlik falan geliyo mu
Yok özellikle kontrol ettim. Ben normalde 1 hafta evden bir hafta ofisten çalışıyorum ama yıl sonu yoğunluğu var diye geçen perşembeden beri geliyorum ve masa başı çalışıyorum. Arada bir kalkıp yürüyorum ama hava falan da çok kötü diye çok dışarı da çıkmıyorum. Acaba çok oturmaktan olabilir mi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…