2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Aynı ben😂Max uyuma saatim 9 hem de bazen yemek hazırsa 5de eve gelip 5 buçuk gibi uyumuş oluyorum o derece bı uykum var 😂oturduğum yerde uyuyakaliyorum falan nolcak bu halim bilmiyorum sabah işe gitmek için uyanmak gerçekten işkence evde olanlar gerçekten benim için de uyusun 10a kadar falan
Ben normalde uykuyu hiç sevmem. Gece 2’ye, 3’e kadar oturuyordum. Hamileliğin başından beri kafamı koyacak yer arıyorum. Yastıkla gezecem utanmasam 😂

İnşirah suresi oku bol bol, doğum sırasında da okumak çok faydalı 2 kere doğurdum sayesinde çok kolay geçti.

Neden rahatsız olayım ki? O saatte içini ferahlatmak istemişsin belli ki ve yazan olmayınca uykusuz kalma belki aradığın cevap önceki forumlarda vardır diye dedim. Neyse umarım herşey iyi geçiyordur senin için Allah sağlıkla doğurmayı nasip etsin.

Bir sıkıntın olmazsa 26 28 haftalarda yapıyorlar bir de doğum sonrası ama eğer kanama gibi bir durumun olursa hemen bir acile gidip olabilirsin. Kalçadan yapılıyor. Ben ilk hafta hafif bir kanama olduğu için oldum 3. Gebelik bir de daha riskli. Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin. İçini ferah tut sıkıntı olacak birşey değil ilk gebelikte beni çok korkutmuşlardı ağla ağla ölmüştüm meğer devletin karşıladığı ufacık bir iğneyle halloluyormuş herşey.
Teşekkür ederim :) İnşallah bebeklerimizi sağlıkla kucağımıza alırız :)

Günaydın kızlar. Akşam 9’da yatmama rağmen uykusuzluktan ölüyorum. Hiç halim yok. Derste uyuyacağım neredeyse 😴 Evde olanlar benim için de uyusun lütfen 😂
Bende uykumu alamıyorum önümüzdekiiki hafta raporluyum düşük riskim olduğundan dolayı eşimi sabah işe gönderiyorum 10:30-11:00e kadar uyuyorum gece 21:30 dedimi yine uyku basıyor normal şartlarda 10:30da uyandığımda o saatlerde uykum gelmiyordu

Beni bıraksalar 24 saat uyurum gibi geliyo ya normalde de uyku seven biriyim ama artık uyumadığım her dk esniyorum hayatım uykudan ve işten ibaret oldu çalışırken de sürekli esniyorum. Çocuk olunca tabi daha farklı ya benim ilk gebeligim olduğu için en azından çocuk sorumluluğum yok
Elinden geldiğince uyu 😂😂 olsun

Çok ağır zaten kaldırmamam gerekiyo platinden dolayı ama egzersiz yapıyodum şimdi bıraktım doktor 12. Haftaya kadar kesinlikle yok dedi 12.haftadan sonra çok kısa yürüyüş ve pilates yapabilirsin dedi o zaman daha detaylı konuşuruz dedi. Hamile pilatesine gideceğim doktor izin verince inşallah o fayda eder. Belim zorlamaya gelmiyo çünkü bakalım nasıl geçecek o süreç inşallah beni şaşırtır beklediğimden güçlü çıkar
Tam aynı şeyi söyleyecektim canım ben de belimden dolayı pilates yapıyordum 12. Haftada tekrar hamile pilatesine başlayacağım. Seni çok iyi anlıyorum belim de platin yok ama çok zor anlar yaşadım . Kaslarımız güçlü olur ise ilerleyen Aylar daha rahat geçer. Hamile pilatesi hem fayda edecektir hem de doğumu kolaylaştıracak

Sonuna doğru daha kötü olmuştu maalesef çünkü ağrılardan uyuyamıyordum bu seferde, ayak altına yastık göbek yanına yastık ellerimi yüksek tutmak için yastık, ilk gebelik düşük olunca 2.de çok korktum ve evden dışarı çıkmadım bunlarda etken tabi normal doğurmak isteyen anneler kesinlikle hareket etmeli, hastaneler de gebe okulu diye birim vardı önceden gidebilicek durumda olanlar gidip herşey hakkında bilgi sahibi olabilir.

Karanfil çok iyi geliyor ama hamilelikte sıkıntı bitkisel şeyler ben dün dr a bilmeden diş tedavisi oldum anestezi aldım dedim onun çok etkisi olmaz dedi acil kadın doğuma gidip yazılı izin alıp dişçiye gidebilirsin.
Doktoruma sordum da ilk 3 ay dişçi önermiyoruz dedi. Araştırırken burda Bi yerde bir bayanın sirkeli sarımsak kürüne denk geldim.. Meğer ne faydalıymış.. Sabaha kadar kıvrandım şu an hiçbirşey kalmadı. Geri gelmez umarım

Doktoruma sordum da ilk 3 ay dişçi önermiyoruz dedi. Araştırırken burda Bi yerde bir bayanın sirkeli sarımsak kürüne denk geldim.. Meğer ne faydalıymış.. Sabaha kadar kıvrandım şu an hiçbirşey kalmadı. Geri gelmez umarım
İlk üç aydan sonra yapılıyor diş tedavisi ilk üç ay herşey riskli .

Eveet 10 gun sonraya tekrar randevu verdi doktor daha detayli bakicakmis suan icin her sey yolunda dedi ense kalinligi ve burun kemigi acisindan sorun yokmus. İkili tarama yasa gore riskli cikma durumu varmis 35 yas ustu icin. Fetal dna yi anlatti biraz. Bisey gorursek istiyoruz yas 35 ustu ve riskli cikti tarama yine istiyoruz dedi. Risksiz grupta bile hangi siralamadasiniz onada bakiyoruz dedi yani risksiz grubu 5 puanla anlatirsak sen skalada 1de olabilirsin 5te bunada bakiyoruz dedi. Ama her sey yolunda diyosak kafaya takilacak bisey yok dedi fetal dna yaptirma kararini size birakiyoruz o zaman dedi. Pahali oldugu icin.. İci rahat etmeyen yine yapabilir. Ben fetal dna yaptirmayi dusunmuyorum ne gelirse allahtan zaten kabulumuz. Ve doktorun soyledigine guvenicem evham yapmak yerine. Bugun boyle gecti yani 🙂 bebisin hareketlerini gorduk bu arada kimil kimil sipa 10 gun sonra cinsiyetle alakalida bisey soyleyebilirim dedi doktor 12.haftada yani

Eveet 10 gun sonraya tekrar randevu verdi doktor daha detayli bakicakmis suan icin her sey yolunda dedi ense kalinligi ve burun kemigi acisindan sorun yokmus. İkili tarama yasa gore riskli cikma durumu varmis 35 yas ustu icin. Fetal dna yi anlatti biraz. Bisey gorursek istiyoruz yas 35 ustu ve riskli cikti tarama yine istiyoruz dedi. Risksiz grupta bile hangi siralamadasiniz onada bakiyoruz dedi yani risksiz grubu 5 puanla anlatirsak sen skalada 1de olabilirsin 5te bunada bakiyoruz dedi. Ama her sey yolunda diyosak kafaya takilacak bisey yok dedi fetal dna yaptirma kararini size birakiyoruz o zaman dedi. Pahali oldugu icin.. İci rahat etmeyen yine yapabilir. Ben fetal dna yaptirmayi dusunmuyorum ne gelirse allahtan zaten kabulumuz. Ve doktorun soyledigine guvenicem evham yapmak yerine. Bugun boyle gecti yani 🙂 bebisin hareketlerini gorduk bu arada kimil kimil sipa 10 gun sonra cinsiyetle alakalida bisey soyleyebilirim dedi doktor 12.haftada yani
Maşallah 🧿 Çok teşekkür ederim bilgiler için 🌸

Tam aynı şeyi söyleyecektim canım ben de belimden dolayı pilates yapıyordum 12. Haftada tekrar hamile pilatesine başlayacağım. Seni çok iyi anlıyorum belim de platin yok ama çok zor anlar yaşadım . Kaslarımız güçlü olur ise ilerleyen Aylar daha rahat geçer. Hamile pilatesi hem fayda edecektir hem de doğumu kolaylaştıracak
Yani benim doğum da mecbur sezaryenle olcak normal doğum yapmam yasak o yönden korkum yok doğum açısından uyucam uyancam bitmiş olcak ameliyatı ağrısı sızısı olcak ama 8. 9. Ay bazı hamilelerin karnı gerçekten çok büyük oluyo ne kadar büyük karın o kadar zor hareket demek inşallah benimki çok büyümez dicem ama şimdiden biraz çıkmaya başladı karnım galiba o küçük karınla doğum yapan şanslılardan olmicam

İnşallah hep böyle güzel haberler alırsın canım

Yok :KK43: özellikle kontrol ettim. Ben normalde 1 hafta evden bir hafta ofisten çalışıyorum ama yıl sonu yoğunluğu var diye geçen perşembeden beri geliyorum ve masa başı çalışıyorum. Arada bir kalkıp yürüyorum ama hava falan da çok kötü diye çok dışarı da çıkmıyorum. Acaba çok oturmaktan olabilir mi :KK43:
Bilmiyorum ki canım olabilir ama istersen bir doktora git oturmaktan olan daha çok kemik batması gibi olur bence

Ayrıca multivitaminler kilo aldırmaz da verdirmez de.besin değer düşüktür kalori yani tamamen takviye amaçlı verilir. Bilimsel olarak böyle açıklanmıştır . Doktor gerek görürse multivitamin verir
1.de düzenli decavit kullandım 30 kilo aldım 2.de kullanmadım 15 filan aldım geri verdim ama ilkinde aldığım kilolar gitmedi ve kime sorsam decavit yapıyor dediler artık iştah mı açıyor ne yapıyor onu bilemiyorum

X