2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Ben öğrendim canım evet bazı devletler yapıyormuş ama risk var olanlara. Ayrıca fetal DNA da da risk çıkar ise en son amniyosentez yapılıyor yine oda 16-22 haftalar arası. İçini rahat tut canım benim. 35 yaşında yengem doğum yAptı testlerde risk falan çıkmadı rabbimin izniyle birşey olmaz inşallah 🙏 ikiliyi ne zaman yaptıracaksınız ?
Doktorum 12 haftan dolsun gel yapalım dedi daha benim 9+2günlük bekliycem mecbur 12 haftayı Allah hepimize hayırlı hamilelikler nasip etsin inş

Canım fetal 5 bin tl gideri olan bir lab. testi aşırı pahalı devlet sanmıyorum ki yaptırsın daha trombofili paneli genetik testi yapmıyor tekrarlayan düşük sayısı 3 olmadan bi kaç çocuğun ölsün karnında ondan sonra bakarız diyo masraflı bir test olduğu için sen düşün benim mantığıma yatmıyor hiç yapacağı. Geçen şehir hastanesinde bi kız amniyo sentez için kağıt imzalıyordu herhangi bi risk durumunu göz alıyorum ölüm dahil diye fetal dna olsa onu yaparlardı.
Bende sanmıyorum da burda bir arkadaş devlet yapıyor demiş te ondan dedim yoksa ben daha mayısta yaptırdım kanamalı riskli bir gebeliğin vardı diye 4500 TL verdim devlet hep göbekten sıvı alınandan yapıyordu o zamanda sadece

Selam kızlar bugün doktor kontrolüm vardı 9haftalık olduk ama düşük riskim var miyom kesenin büyümesini yavaşlatıyor önümüzdeki 2-3 hafta çok önemli dedi doktor kesinlikle istirahat etmem gerekiyormuş o yüzden rapor aldım...kesenin bebek için büyümesi gerekiyor ki bebeğe baskı yapmasın 😔 progestan iğne ve estrofem hapa devam....

Kızlar herkese merhaba;
ben de nasipse temmuz 7 de yavrumu kucağıma alacağım.
2. anneliğim olacak inşallah.
ben bugün kelebek uçuşu gibi 2 defa pıt pıt birşey yaşadım :)
gerçek olabilir mi bu kadar erken hisseden var mı aranızda acaba?
Ben de 2-3 gün önce hissettim böyle bir şey. İkinci hamileliğim. Sol tarafıma yatarken tanıdık pıt pıt hissettim:) ertesi gün uzanıyorum elim karnımdaydı sanki bir kıpırtı hissettim. yok artık daha neler dedim kendi kendime. İlkinde 18 haftalık ancak hissetmiştim.
Bizim de beklenen Doğum Tarihi 4 Temmuz

Devlette fetal dna başlamış ı canım yapmaya karından su alınarak yapılanı yapıyoruz dedi devlette yaptırınca bizede haber verirmisin devlette yapılıyorsa bende yaptırmak isterim en azından cinsiyeti erken öğrenmiş olurum 😊
Tamam canım simdilik bu testi istedi yaptırdıkca yazarim😍

Bazı yerlerde yapıldığını öğrendim ben ama bu yerler araştırma üniversite hastaneleri falandır belli yerlerdir bence. Ve risk olmadan yapmazlar. Daha ucuz yol var iken fetal DNA yapmayı devletin tercih edeceğini pek sanmıyorum bende. Pahalı uygulamaları genelde yapmazlar 😂
Aynen öyle canım benim

Bende sanmıyorum da burda bir arkadaş devlet yapıyor demiş te ondan dedim yoksa ben daha mayısta yaptırdım kanamalı riskli bir gebeliğin vardı diye 4500 TL verdim devlet hep göbekten sıvı alınandan yapıyordu o zamanda sadece
Evet canım yeniler de geldiyse fetal dna bilmiyorum ama devlet amniyo sentez yapıyor du hep karından. Oda baya risk taşıyormuş doktor da söyledi aynını

Ben de 2-3 gün önce hissettim böyle bir şey. İkinci hamileliğim. Sol tarafıma yatarken tanıdık pıt pıt hissettim:) ertesi gün uzanıyorum elim karnımdaydı sanki bir kıpırtı hissettim. yok artık daha neler dedim kendi kendime. İlkinde 18 haftalık ancak hissetmiştim.
Bizim de beklenen Doğum Tarihi 4 Temmuz
Bu hafta başında bende yatarken sırt üstü hissettim pıt pıt bişey.Yok canım değildir dedim.Dün yengem hiç başına geldi mi diye sordu erkek yeğenimde onun da başına gelmiş.Çok erkendi başkalarından da duydum erkekte olabiliyormuş dedi.

Bence de. Bugün doktorumdan firma broşürlerini aldım. Hafta içi tek tek arayıp fiyat alacağım. Kanı gelip evden alıyorlarmış. Bir hafta içinde de sonuçlar geliyor. 5 tane genetik hastalığa ve cinsiyete bakıyorlar. Cinsiyet size gönderilmiyor, doktorunuza iletiliyor. Doktorunuz uygun görürse size bilgi veriyor. Öğrensem ne olacak demiyorum, 99.9’luk bir kesinlikle sonuçlar geliyor, belki evimi ortamımı ona göre ayarlayacağım, iş değiştireceğim, hazırlıklı olacağım… ikili taramanın da oranı yüksek, 92 civarıymış. Kontrollerimizi atlamayalım. Bilime ve doktorlarımıza güvenelim. Tedbir bizden tevekkül Allah’tan. ☺️💗
Evet bende bi firmayla görüştüm, dediğiniz gibi gelip evde kanı alıyolarmış. Max 12 gün içinde sonuç çıkıyor dediler. Bide sizin şu anda kaçıncı hafta, 10. Haftada bu testi yaptırabilirsiniz dediler bana.

Bazen çok bunalıyorum ben resmen çok mutlu iken mutsuzlaşıyorum sıkılıyorum hormonlardan biliyorum da böyle duygu dalgalanması yaşayanlar var mı ben den başka 🙄🙄😂😝🤨🤕😏😊🤪😃😁😂🙏😋😋😝😝😋
Bende de oluyor birde mide bulantılarım var bazen okadar daraliyorum ki sanki zaman hiç geçmeyecek gibi geliyor .sonra geçiyor.birazda stresliyim sanırım onunda etksii.

Kizlar çok kötü girip oldum ilaç içmeden nasıl duzelicem ben her yerim ağrıyor gözlerimi açamıyorum gözlerim akmaya başladı 😔😔
Geçmiş olsun, bende aynı durumdayım üç gündür ateşim de var, doktor 38 i geçmesin dedi parolle idare ettim ama sürekli yükselince ateşim dün hastaneye gittim influenza pozitif çıktı, ilaca başladım, eğer kötülersen ihmal etme erkenden doktora git canım, bol su iç🙏🏻

Onu anladım canım 😊 ama bi sakınca yok benim 2 hamileliğim kizim 1 bucuk yaşında 10 kilo falan hep kucağımda ordan oraya kucakta geziyoruz allaha şukur şimdiye kadar birsey olmadı 2/3 defa da karnıma bastı nekadar dikkat etsemde ne yapcağini kestiremiyorum o yuzden icin rahat olsun birsey olmaz
Allah bağışlasın canım ❤️Tama teşekkür ederim bilgilerin için 🥰

Bende de son zamanlarda aynı şey var. Su içiyorum ama tuvalete çok az çıkıyorum. Dün idrar tahlili verdim onda bile azıcık yapabildim.
Ve idrar da kan ve mikrop çıkmış pazartesi salı kontrole gideceğim dahiliye ye bagajın ne diyecek
Ya bende aynı durumdayım 🥲bügün ilaçla çıkabildim artık 4. Gün oldu ve mecburen öyle bir yola başvurdum
Sana da geçmiş olsun canım

Benimde oyle mallesef ilk 3t ay bisey yapamayiz dedi doktor
Ne deneydiysem fayda etmedi

Gecmiş olsun alerji yapabiliyor benim gorumcemdede olmustu şişmeler insallah gecer

Canim dikat et bol bol dua et insallah bebisin seninle kalir

galiba idrar yolu enfoksiyonu olmuşsun doktor gitmeni oneririm bendede olmustu zaten doktor hamilelige gore ilac verir

Ben ilk gebeligimde yaptirmistim pisman oldum bunda yapmicam sadece ayrintili ultrasyona girecem

ben kullandim vitamin ilaci

Bende doktor randevum oldugu gecede iki defa ust uste ruyamda kanamam oldugunu goruyordum ama cok şukur bebegim saglik cok duşundugumuz icin ruyalarimiza bile giriyor
Canım doktora idrar vermiştim zaten en son gittiğimde bir kaç gün önce herşey iyiydi
Sadece büyük abdestimi yapamıyorum 🥲

X