2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Canım hamişlerim :)) ikili tarama testi icin doktorum bana 11-12hafta arasi en iyi goruntuleme oldugunu soyledi ve ozele gittigim icin dolar usulu calisiyolarmis orda yaptırmayacagım devlette yapıyormus haber edeyim dedim bosuna para vermeyin:) bende o sekılde yapacagim ins
Devlette fetal dna başlamış ı canım yapmaya karından su alınarak yapılanı yapıyoruz dedi devlette yaptırınca bizede haber verirmisin devlette yapılıyorsa bende yaptırmak isterim en azından cinsiyeti erken öğrenmiş olurum 😊

Hangi şehir canım şikayet etcem bunları gerçekten devlet hastaneside sağlık ocağında yapmadı bize
Van'da yaptırdım canım. Hatta sağlık bakanlığının sma taşıtıcılığı saha rehberinde yazıyor, eğer çift evli, çocuk düşünüyorsa yapılır diye. Kimlere, kimler tarafından uygulanır başlığı ilk madde şu şekilde hatta;
• Evlilik öncesi dönemde evlilik raporu almak için aile hekimlerine başvuranlara, halen evli olup bebek
sahibi olmayı düşünen çiftlerden isteyenlere tarama testi uygulanır.

Kizlar bebeği etkiler mi benim hata olmam ayağa durucak hiç halim yok fena girip olmuşum 😔😔
Canım ben de geçen hafta griptim, tanıdığım doktorlara danıştım, araştırdım, bir şey olmaz dediler. Bebeği etkilemiyormuş genel olarak. Bir de mide bulantımın aşırı arttığı bir dönemdi, bir şey de yiyemiyordum, sadece mandalina yiyerek, limonlu su içerek vitamin almaya çalıştım, onu da kusuyordum zaten. Şu an hafif geniz akıntım kaldı - o da mide bulantısını arttırıyor- ama ayakta durabiliyorum ve gözlerim yaşarmıyor en azından 😅

Van'da yaptırdım canım. Hatta sağlık bakanlığının sma taşıtıcılığı saha rehberinde yazıyor, eğer çift evli, çocuk düşünüyorsa yapılır diye. Kimlere, kimler tarafından uygulanır başlığı ilk madde şu şekilde hatta;
• Evlilik öncesi dönemde evlilik raporu almak için aile hekimlerine başvuranlara, halen evli olup bebek
İşlerine gelmedi demekki burda benim 1 tane daha çocuğum var onu bile zaten Birtane varmış sizin diye başlarından saldılar nasıl helal para kazandığını sanıyor bu millet ben anlamadım ama devlette varsa bence herkez yaptırsın derim önemli bir konu bence bu

Devlette fetal dna başlamış ı canım yapmaya karından su alınarak yapılanı yapıyoruz dedi devlette yaptırınca bizede haber verirmisin devlette yapılıyorsa bende yaptırmak isterim en azından cinsiyeti erken öğrenmiş olurum 😊
Karından su alınan amniyo sentez ve onun düşük riski var taramalar da risk çıkmadan devletin yapacağını sanmam

Canım ben de geçen hafta griptim, tanıdığım doktorlara danıştım, araştırdım, bir şey olmaz dediler. Bebeği etkilemiyormuş genel olarak. Bir de mide bulantımın aşırı arttığı bir dönemdi, bir şey de yiyemiyordum, sadece mandalina yiyerek, limonlu su içerek vitamin almaya çalıştım, onu da kusuyordum zaten. Şu an hafif geniz akıntım kaldı - o da mide bulantısını arttırıyor- ama ayakta durabiliyorum ve gözlerim yaşarmıyor en azından 😅
Ayağa durucak halim yok resmen göz kerim bir yandan akıyor burnum bir taraftan kolumu kaldıracak halim yok bulasigimi felan evi kızım toplamış

Bu testin ismi ne olarak geçiyor. Bizim Zamanımızda yoktu. Ama tüp bebek islemi için birsürü test yaptılar belki yapmışlardır diye düşünüyorum

sma testi hamile iken yapılıyormuş anneden alınan örnek ile . Tabi devlet yapar mı özele mi yaptırmak gerek bilmiyorum 10-13 haftalar arası. Fetal DNA testini de devlet yapsa bile bence riskli bir durum olur da ikili de falan risk çıkar ise yaparlar .

Karından su alınan amniyo sentez ve onun düşük riski var taramalar da risk çıkmadan devletin yapacağını sanmam
Benim 2li tarama zaten riskli çıkıcak yaşım 33 fetal diyecek Dr ama devlette varsa yaptırırım anca paralı olan çok pahalı detaylı ultrason dan çıkar zaten Allah korusun kötü birşey varsa

Arkadaş fetal devlet yapıyor demiş ondan sordum eğer fetal yapıyorsa bende yaptırmak isterim o karından su almayı zaten asla yaptırmam
Ben öğrendim canım evet bazı devletler yapıyormuş ama risk var olanlara. Ayrıca fetal DNA da da risk çıkar ise en son amniyosentez yapılıyor yine oda 16-22 haftalar arası. İçini rahat tut canım benim. 35 yaşında yengem doğum yAptı testlerde risk falan çıkmadı rabbimin izniyle birşey olmaz inşallah 🙏 ikiliyi ne zaman yaptıracaksınız ?

Arkadaş fetal devlet yapıyor demiş ondan sordum eğer fetal yapıyorsa bende yaptırmak isterim o karından su almayı zaten asla yaptırmam
Canım fetal 5 bin tl gideri olan bir lab. testi aşırı pahalı devlet sanmıyorum ki yaptırsın daha trombofili paneli genetik testi yapmıyor tekrarlayan düşük sayısı 3 olmadan bi kaç çocuğun ölsün karnında ondan sonra bakarız diyo masraflı bir test olduğu için sen düşün benim mantığıma yatmıyor hiç yapacağı. Geçen şehir hastanesinde bi kız amniyo sentez için kağıt imzalıyordu herhangi bi risk durumunu göz alıyorum ölüm dahil diye fetal dna olsa onu yaparlardı.

Benim 2li tarama zaten riskli çıkıcak yaşım 33 fetal diyecek Dr ama devlette varsa yaptırırım anca paralı olan çok pahalı detaylı ultrason dan çıkar zaten Allah korusun kötü birşey varsa
Kendini sıkma canım bunlar için şimdiden tanıdığım bir ablaöda 38 yaşlarında doğum yaptı risk var dediler ama sapasağlam bir çocuğu var maşallah şuan 10 yaşında.

Bana da riskli diyecek yaş 35 i nedenle hiç yaptirmaya gerek yok.
Sanki hep downlular 30 yaş üstünde oluyor

Şahsen ben sağlık açısından olaya müdahale edilemeyecek bir sonuç verecek olan tüm testlere karşıyım. Detaylı da doğum esnasında erken müdahale için önemli olabilir onun dışında kileri yaptirip sonuca göre işlem yapilmayacaksa neden yaptırayım kafasindayim

Bencede, sonuçta böyle bir imkan varken yaptırmak mantıklı geliyor. Ben doktorumla bu konuları henüz konuşmadım ama fetal dna testini kesin yaptırmayı düşünüyorum. Aranızda fetal dna testi yaptırmayı düşünen var mı
Bence de. Bugün doktorumdan firma broşürlerini aldım. Hafta içi tek tek arayıp fiyat alacağım. Kanı gelip evden alıyorlarmış. Bir hafta içinde de sonuçlar geliyor. 5 tane genetik hastalığa ve cinsiyete bakıyorlar. Cinsiyet size gönderilmiyor, doktorunuza iletiliyor. Doktorunuz uygun görürse size bilgi veriyor. Öğrensem ne olacak demiyorum, 99.9’luk bir kesinlikle sonuçlar geliyor, belki evimi ortamımı ona göre ayarlayacağım, iş değiştireceğim, hazırlıklı olacağım… ikili taramanın da oranı yüksek, 92 civarıymış. Kontrollerimizi atlamayalım. Bilime ve doktorlarımıza güvenelim. Tedbir bizden tevekkül Allah’tan. ☺️💗

Canım fetal 5 bin tl gideri olan bir lab. testi aşırı pahalı devlet sanmıyorum ki yaptırsın daha trombofili paneli genetik testi yapmıyor tekrarlayan düşük sayısı 3 olmadan bi kaç çocuğun ölsün karnında ondan sonra bakarız diyo masraflı bir test olduğu için sen düşün benim mantığıma yatmıyor hiç yapacağı. Geçen şehir hastanesinde bi kız amniyo sentez için kağıt imzalıyordu herhangi bi risk durumunu göz alıyorum ölüm dahil diye fetal dna olsa onu yaparlardı.
Bazı yerlerde yapıldığını öğrendim ben ama bu yerler araştırma üniversite hastaneleri falandır belli yerlerdir bence. Ve risk olmadan yapmazlar. Daha ucuz yol var iken fetal DNA yapmayı devletin tercih edeceğini pek sanmıyorum bende. Pahalı uygulamaları genelde yapmazlar 😂

Bence de. Bugün doktorumdan firma broşürlerini aldım. Hafta içi tek tek arayıp fiyat alacağım. Kanı gelip evden alıyorlarmış. Bir hafta içinde de sonuçlar geliyor. 5 tane genetik hastalığa ve cinsiyete bakıyorlar. Cinsiyet size gönderilmiyor, doktorunuza iletiliyor. Doktorunuz uygun görürse size bilgi veriyor. Öğrensem ne olacak demiyorum, 99.9’luk bir kesinlikle sonuçlar geliyor, belki evimi ortamımı ona göre ayarlayacağım, iş değiştireceğim, hazırlıklı olacağım… ikili taramanın da oranı yüksek, 92 civarıymış. Kontrollerimizi atlamayalım. Bilime ve doktorlarımıza güvenelim. Tedbir bizden tevekkül Allah’tan. ☺️💗
Kesinlikle katılıyorum. Bazı hastalıklarda gebeliği sonlandırıyorlar. Ve dediğimiz gibi fetal DNA sadece down sendromuna bakmıyor hepimizin yavrularını korusun rabbim. Tedbir bizden tevekkül Allah tan 🙏🙏🙏 Ücret bilgisi verdiler mi ?

X