2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Kızlar yardım edin bana 😕3 gündür 2 litre su içtiğim halde afedersiniz tuvalete çıkamıyorum
Her şeyde ilaca karşıyım
Çıkabilmeme ne yardım eder 🥹
Çok kötü karnım şişik

Merhaba kızlar, takip etmeye çalışıyorum ama çok sık yazamıyorum buraya bulantılarım çok fazla çünkü😞 bir şey danışacağım size ya. Ben gebelik öncesi folik aside başlamıştım zaten şimdiye kadar da hep kullandım ama şimdi 2 tane falan kaldı doktorum bitmesine yakın ara ben sana kendim ilaç öneriyim istersen demişti. Şimdi 9+5 olduk aradım doktoru Decavit pronatal önerdi. İçeriğine baktım folik asit daha az miktarda var. Acaba bir sıkıntı olur mu şu an folik asit önemli diye biliyorum. Siz kullanıyor musunuz bu ilacı?

Ben güç uygulamak anlamında sormuştum teşekkür ederim ☺️
Onu anladım canım 😊 ama bi sakınca yok benim 2 hamileliğim kizim 1 bucuk yaşında 10 kilo falan hep kucağımda ordan oraya kucakta geziyoruz allaha şukur şimdiye kadar birsey olmadı 2/3 defa da karnıma bastı nekadar dikkat etsemde ne yapcağini kestiremiyorum o yuzden icin rahat olsun birsey olmaz

Kızlar yardım edin bana 😕3 gündür 2 litre su içtiğim halde afedersiniz tuvalete çıkamıyorum
Her şeyde ilaca karşıyım
Çıkabilmeme ne yardım eder 🥹
Çok kötü karnım şişik
Bende de son zamanlarda aynı şey var. Su içiyorum ama tuvalete çok az çıkıyorum. Dün idrar tahlili verdim onda bile azıcık yapabildim.
Ve idrar da kan ve mikrop çıkmış pazartesi salı kontrole gideceğim dahiliye ye bagajın ne diyecek

Kızlar felaket diş ağrılarım var. Yerleri tirmaliycak gibi oluyorum bazen. Doktor 3 aylık dönemi atlatalim dedi.
Hergun parol içmek istemiyorum. Boğazıma kadar vuruyor. Zaten çekilmesi gerek 2 dişin ama randevu almıştım ki hamile olduğumu ogrendim.
Çıldırıyorum resmen geçmiyorda.
Ağzımda su tutunca biraz hafifliyor oda biraz.
Kesin keser, zararsız diyebiliceginiz bişey var mıdır ? 🌸
Babam covid döneminde propolis damla sıkıyordu dişine çok kötü olunca iyi geliyo diyodu en azından zararsız bence dene inşallah rahatlatır seni canım diş ağrısı çok zor parol hiç etki etmez ki

Hadi ya bak bunu bilmiyordum hastaneye maskeyle gidince ağzına karanfil atıyordum
Ama suyunu falan kaynatmayinca 1 karanfil çok birşey yapmaz sanirim
Banada ilk hamileliğim de doktorum söylemişti aklımda kalmış sanki ama baktım internetten de düşük etkisi var diyor azdan bişey olmaz bencede ama genede dikkat etmek lazım tabi

Günaydın kızlar, biliyorum şuan hala çoğumuz 7-8 haftalarda ama 12. Hafta yakındır herkese diyerek bişey söyleyeceğim.

Ben 22 Aralık'ta kontrole gideceğim ve o gün ikili tarama testi yapmakta istiyor doktor. Aslında direkt fetal dnaya yönlendirdi ama yaptirmayacagim.

İkili üçlü ve dörtlü taramaları araştırıyorum da e hepsi aynı? Ve hepsi kanda aynı degerlere bakiyor. Ben 30+ olduğum için risk illa yüksek çıkacak. İkiliyi yaptırmak istemez oldum. 14-15.hafta gibi üçlü yaptırayım sonra dörtlü yaptırmayayim. Yani zaten sonrasında detaylı ultason zamanı geliyor.

En iyi test tarama da detaylı olan. Ne biliym kafam karıştı. Doktorum kararlarıma saygı duyan birisi ama yine de tepkisinden çekiniyorum..

Ama bu taramaları yaptırmak aşırı saçma geldi araştırdıktan sonra.
🥺

Karanfil yağı kesiyordu biraz ama düşük ihtimalini yazmissin, ben kekikle gargara sarımsak basmaya devam o zaman 😂 teşekkür ederim ♥️
2 hafta önce diş etlerimden dolayı kafamı yerlere vuruyordum mahvetti beni karanfil ilk gebeliğimde Dr dedi diye hatırlıyorum internetten bakmıştım yanlışı hatırlıyorum diye hamileler kullanmasın yazıyordu cidden bende sarımsak yaptım en azından 1 saat uyuşturuyor sarımsağı tuzla ez ama çok tuz koyma oda tahriş eder küçük bir peçetetiye sar ağrıyan dişin üstünde tut biraz yakıyo ama etkisi güzeldi

Taramalar olasılık zaten canım
Günaydın kızlar, biliyorum şuan hala çoğumuz 7-8 haftalarda ama 12. Hafta yakındır herkese diyerek bişey söyleyeceğim.

Ben 22 Aralık'ta kontrole gideceğim ve o gün ikili tarama testi yapmakta istiyor doktor. Aslında direkt fetal dnaya yönlendirdi ama yaptirmayacagim.

İkili üçlü ve dörtlü taramaları araştırıyorum da e hepsi aynı? Ve hepsi kanda aynı degerlere bakiyor. Ben 30+ olduğum için risk illa yüksek çıkacak. İkiliyi yaptırmak istemez oldum. 14-15.hafta gibi üçlü yaptırayım sonra dörtlü yaptırmayayim. Yani zaten sonrasında detaylı ultason zamanı geliyor.

En iyi test tarama da detaylı olan. Ne biliym kafam karıştı. Doktorum kararlarıma saygı duyan birisi ama yine de tepkisinden çekiniyorum..

🥺
Taramalar olasılık zaten o olasılıkla 30 yaşın üstüysen hep riskli çıkıyor otomatik gibi yani bende düşünmüyorum yaptırmayı zaten sonucunu bildiğim bir testi niye yaptırayım ki diye düşünüyorum bende

Taramalar olasılık zaten canım

Taramalar olasılık zaten o olasılıkla 30 yaşın üstüysen hep riskli çıkıyor otomatik gibi yani bende düşünmüyorum yaptırmayı zaten sonucunu bildiğim bir testi niye yaptırayım ki diye düşünüyorum bende
Evet hem de oldukca yanlış yönlendiren sonuçlar çıkabiliyor. Ki Allah sağlıkla kucaklarimiza almayi nasip etsin, herhangi bir olumsuzlukta sonlandirmayi düşünmüyoruz.
Detaylı ultrason şart bak. Onda tüm organları vs detaylı inceleniyor ve gerçekten doğum anında ya da sonrasında müdahale gerektiricek herşeyi goruyor doktorlar. Ama.kan alıp yapılan atamalar tirt.

🥺
Ha fetali de yaptırmam gelen Allahtan derim şimdi Dr randevuya gittiğinde sana ense kalın burun kemiği yok derse zaten o çocuk dawnlu o zaman anca düşünürüm fetali de ama dr ensesi iyi burun kemiği var ama tarama testin riskli çıkmışsa Dr ma inanırım hiç yaptırmam doktorlar önceden görüyor devletede gitsen özelde o doktorlar seni fetale yönlendirmwsinin sebebi gönderdikleri kişi kadar pirim alıyorlar ondan direk fetale yönlendiriyor yoksa Dr dawnlu mu değilmi zaten görüyor sırf para için fetale yönlendiriyor hemde çok pahalı Bi test

Canım gittim. Bebek duruyor şükür. Ama hematom var dedi doktor. Kanama alanı ve pıhtı doluymuş. Keseyi itiyormuş aşağıya. 15 gün daha kritik dedi. 23 ünde kontrole çağırdı. 😪 yine belirsizlik yani
canım doktor içerde pıhtı gördüyse çok büyük pıhtılar düşünebilirsin öyle olursa korkma benim iki kez oldu birinde çok büyük parça düştü bebek gidiyor sandım içerdeki pıhtılı alanlanları atmışım. Allah on izniyle tutunacak bebeğin iyi düşünelim iyi olsun 🌸

Bebek duruyor canım çok şükür. Ama kanama alanı çok ve pıhtılar görünüyordu baya. Hematom bunlar dedi. 15 gün daha kritik dedi. Keseyi itiyormuş aşağı kanama alanları. 23 ünde çağırdı.
Bu kadar zaman geçti bu riskli dönemlerde geçecek sen dinlenmene bak Allah büyüktür 🙏

Merhaba kızlar, takip etmeye çalışıyorum ama çok sık yazamıyorum buraya bulantılarım çok fazla çünkü😞 bir şey danışacağım size ya. Ben gebelik öncesi folik aside başlamıştım zaten şimdiye kadar da hep kullandım ama şimdi 2 tane falan kaldı doktorum bitmesine yakın ara ben sana kendim ilaç öneriyim istersen demişti. Şimdi 9+5 olduk aradım doktoru Decavit pronatal önerdi. İçeriğine baktım folik asit daha az miktarda var. Acaba bir sıkıntı olur mu şu an folik asit önemli diye biliyorum. Siz kullanıyor musunuz bu ilacı?
Kimse Decavit'i bilmiyor mu?😞

X