2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Bir sey daha sorayim :)
Ben bebise kiyamiyorum ve hala gece mama veriyorum🙈
O da gayet likir likir iciyor.
Aksam 8’de veriyorum mamayi uyumadan once, geceye acikacagini dusunuyorum cunku :KK43:
Mama verenler hala benim gibi mi?
Gece 2-3 gibi uyanıyor ve mama veriyorum , uyumadan önce de veriyorum

Dün akşam kızıma mama hazırlamak için mutfağa gittim bir ağlama sesiyle koştum bir baktım 2.5 yaş ablası kendi başını sandalyesinin kol tarafı ortasındaki boşluğa sıkıştırmış bide kenarları sivri ay öyle korktum ki hersey 3 dakika içinde oldu Ah başını nasıl sokmuş bilmiyorum ne yaptım ettim çıkartamadım korkmaması için oyun oynadım kızım da ağlıyor ilgilenemiyorum babası nöbetteydi aradım hemen geldi çıkardı. Öyle korktum ki

Yerde sıkılıyor sinirleniyor , kucağımıza alıyoruz istemiyor sinirleniyor , emeklemek istiyor daha emekleyemiyor sinirleniyor , acıkıyor sinirleniyor , uykusu geliyor sinirleniyor , uyuyamıyor sinirleniyor . Duygu regülasyonunu nasıl halledeceğiz bilemiyorum:KK43:
Bide bu ara ayrılık kaygısı sendromundalar 29. 30. Haftalar . Oğlak burçları aşırı ana düşkünü olurlar . Bende inan ağlıyor neye ağlıyor bilmiyorum. 😂

Bide bu ara ayrılık kaygısı sendromundalar 29. 30. Haftalar . Oğlak burçları aşırı ana düşkünü olurlar . Bende inan ağlıyor neye ağlıyor bilmiyorum. 😂
Harika haftalara gore günesli gunlerdeyiz, gunesli günler böyleyse atak günlerini bilemedim:KK43: ama
Evet odadan Ben gidince agliyor

Yerde sıkılıyor sinirleniyor , kucağımıza alıyoruz istemiyor sinirleniyor , emeklemek istiyor daha emekleyemiyor sinirleniyor , acıkıyor sinirleniyor , uykusu geliyor sinirleniyor , uyuyamıyor sinirleniyor . Duygu regülasyonunu nasıl halledeceğiz bilemiyorum:KK43:
🤣🤣🤣 çok tanıdık geldi.dün bi de yumruğunu falan sıkmıştı korkutuyo azıcık 🤣🤣

Maşallah biz deha 3 numaradayız.
Ya benim kızımın da bu üç gündür sivilce tarzı noktalar çıktı bepanthol kullanıyorum ama her açışımda tekrarlıyorlar başına gelen oldu mu bezden midir 1 gün molfix kullandım o bez bitince sleepy geçtim o da aynı
Acaba bebek bezini 1 numara büyütseniz çözülür mü problem belki çok sulu oluyordur biz uzun süredir 4 numara kullanıyoruz biraz popo kısmı boş belki havalanıyordur öyle

Birde yemek hazırlamak yemek yemek resmen lüks oldu. Belim kopuyor resmen ne oturağında duruyor ne yürüteçte gözünden kaybolduğum gibi başlıyor ağlamaya.. Yanıma alıyorum eline bişi ler veriyorum yok elma dilimi vs veriyorum emiyor atıyor asla durmuyor bazen ne yapacağımı şaşırıyorum. Diğer kızım da 2.5 yaşında o da ayrı ilgi bekliyor.
Ya birde Kızım Kucak istiyor sürekli bu da yeni huyu her büyüdüğünde daha da zorlaşıyor bu bebe.
Aynı durumdayız 🥹 artık aynı ortamda bile olmak yetmiyor bebeye illa dibinde olacağım umarım bu huy kuşa sürer

Harika haftalara gore günesli gunlerdeyiz, gunesli günler böyleyse atak günlerini bilemedim:KK43: ama
Evet odadan Ben gidince agliyor
Ayrılık kaygısı atak değil aslında işte böyle anam babam nerde vay anam beni bıraktı gibi delirip ağlama. Atakların sonunda genelde bi gelişim oluyor bunda o da yok 🤣🤣

Bizim tadım işleri bitti pazartesi doktor ama siz şimdi 7 aylık bebek öğünü nasıl yapıyorsunuz? Kahvaltı veriyor musunuz mesela günde kaç defa süt/mama hariç öğün alıyorlar

Bizim tadım işleri bitti pazartesi doktor ama siz şimdi 7 aylık bebek öğünü nasıl yapıyorsunuz? Kahvaltı veriyor musunuz mesela günde kaç defa süt/mama hariç öğün alıyorlar
Doktor bana, sabah uyaninca mamasini yedir dedi. Iki saate kalmadan uyuyor, uyaninca da oglen icin yogurt/ meyve ya da karistir ver dedi, bir sure sonra da mamasi, ikindi uzeri de sebze corbasi ver dedi. Sonra yine mama yatmadan once. Simdilik bi sekilde yap dedi.

Dün akşam kızıma mama hazırlamak için mutfağa gittim bir ağlama sesiyle koştum bir baktım 2.5 yaş ablası kendi başını sandalyesinin kol tarafı ortasındaki boşluğa sıkıştırmış bide kenarları sivri ay öyle korktum ki hersey 3 dakika içinde oldu Ah başını nasıl sokmuş bilmiyorum ne yaptım ettim çıkartamadım korkmaması için oyun oynadım kızım da ağlıyor ilgilenemiyorum babası nöbetteydi aradım hemen geldi çıkardı. Öyle korktum ki
Ah kuzum benim.. nasil korkmustur o da, sen de tabi.. allah beterinden korusun canim. En kotusu bu olmus olsun. Geride birakmaya calis. Takilip kendini de kizini da stres yapma. Ben de ufakken balkon demirlerine sikistirmistim. Hayal meyal hatirliyorum. Nasil oluyor bilmiyorum ama oluyor. Allah yardimciniz olsun. Ben bir bebekle yorulup daraliyorum siz de iki tane var. allah guc kuvvet versin. Yavrularini da esirgesin her tulu kaza beladan..

X