2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Kızlar bebekleriniz nasıl hareketli mi? Benim kızım çok hareketli öyle durup uzanan hareketsiz bi bebek değil, bu ara sürekli park beşikte kenara tutunup iki ayak üstüne kalkıyor beni yerde görsün üstüme abanıp ayağa dikiliyor koltuk kenarlarına tutup kalkmaya çalışıyor.. sürünme işi çoktandır var başka odalara sürünüp gidiyo emeklemeye de hazırlanıyo 3-4 diz atıp tekrar sürünme şeklini alıyor.. demem o ki bunları yapması normal mi yoksa benim bebeğim fazla mı hareketli hiperaktif falan mı..birisi bu çok hareketli hiperaktif dedi dünden beri kafam takıldı ya😞

Kızlar bebekleriniz nasıl hareketli mi? Benim kızım çok hareketli öyle durup uzanan hareketsiz bi bebek değil, bu ara sürekli park beşikte kenara tutunup iki ayak üstüne kalkıyor beni yerde görsün üstüme abanıp ayağa dikiliyor koltuk kenarlarına tutup kalkmaya çalışıyor.. sürünme işi çoktandır var başka odalara sürünüp gidiyo emeklemeye de hazırlanıyo 3-4 diz atıp tekrar sürünme şeklini alıyor.. demem o ki bunları yapması normal mi yoksa benim bebeğim fazla mı hareketli hiperaktif falan mı..birisi bu çok hareketli hiperaktif dedi dünden beri kafam takıldı ya😞
Sağlıklı bebek hareketli olmalı zaten inan bu yazdıklarının üzerine de eklerim ama şu an kucağımda zıplıyor yazamıyorum 🤣

Sağlıklı bebek hareketli olmalı zaten inan bu yazdıklarının üzerine de eklerim ama şu an kucağımda zıplıyor yazamıyorum 🤣
Ay aman öyle olsunlar yeterki, benim kızında hiç duru yok hep bi hareket halinde.. o kişi hiperaktif diyince endişelenmedim değil

Benimki de öyle. Emeklemeye geçen ay başladı. Çemeceleri açmayı öğrenmiş. Gayet normal bunlar ayına göre. Millet kafasına göre teşhis koymaya bayılıyor. Biraz sakin olsa o zaman da otizim derlerdi. Kulak asmayın 😊

Benimki de öyle. Emeklemeye geçen ay başladı. Çemeceleri açmayı öğrenmiş. Gayet normal bunlar ayına göre. Millet kafasına göre teşhis koymaya bayılıyor. Biraz sakin olsa o zaman da otizim derlerdi. Kulak asmayın 😊
Bi arkadaşım var iki gün arayla doğum yaptık, onun kızı daha yeni dönmeye başladı bu dedikleirmizin hiçbiri yok, benimki böyle olup bide bu lafı başkasından duyunca acaba mı dedim

Pittik Pittik anlattigin biraz mantara benzor. Takip eden bir doktorunuz varsa fotograf filan atsan? Eger oyleyse mantar ilacindan baskasi kolay kolay gecirmiyor kuzum. Nerisona C ya da travazol yaziuolar ama dedigim gibi bir doktor gorseydi.
2 gündür popoyu sık havalandırıyorum, altını hemen silip değiştirmek yerine banyoda yıkayıp biraz bekleyip kremliyorum. Geçti sayılır. Bu ay dr a gitmedik şükür😅
Asla durmuyor. Kucakta bile tırmanıyor, el ayak oynuyor, zıplıyor.. Hiperaktif olması için başka şartlar lazım. Şu an için hepsi gelişim göstergesi. Boş konuşmuş.

Canım bende dün eşime hiperaktif olmasın bu kız dedim tabi ki saçmalama dedi.her çocuğun yapısı farklı ya.kendi çocuğuna demek başka başkasının çocuğuna demek başka söylenir mi öyle ya .hani sevdiğin biri mi bilmiyorum ama sinir oldum 😊 hem hareketli olcak ki dünyayı keşfetsinler.yata yata nasıl öğrensinler yürümeyi .bi de ben sakin bi insanım eşim hareketli ona çekmiş.benim için çok yorucu oluyo ama olsun evlat işte 🤣🤣

Bi arkadaşım var iki gün arayla doğum yaptık, onun kızı daha yeni dönmeye başladı bu dedikleirmizin hiçbiri yok, benimki böyle olup bide bu lafı başkasından duyunca acaba mı dedim
Arkadaşınızın bebeği de normal. 10 aylıkken de emekleyebilir. Emeklemeden yürüyebilir de. Bazı bebekler ise 9 aylıkken yürüyebilir. Doktor kontrolünde doktorun sorun tespit etmediği tüm bebekler normaldir 😌 Her bebek aynı sırayla yapmaz her şeyi.

2 gündür popoyu sık havalandırıyorum, altını hemen silip değiştirmek yerine banyoda yıkayıp biraz bekleyip kremliyorum. Geçti sayılır. Bu ay dr a gitmedik şükür😅

Asla durmuyor. Kucakta bile tırmanıyor, el ayak oynuyor, zıplıyor.. Hiperaktif olması için başka şartlar lazım. Şu an için hepsi gelişim göstergesi. Boş konuşmuş.
Bizim kızda kucakta tırmanıyor☺️ bana da normal geliyordu ama böyle denilince tuhaf oldumç
Canım bende dün eşime hiperaktif olmasın bu kız dedim tabi ki saçmalama dedi.her çocuğun yapısı farklı ya.kendi çocuğuna demek başka başkasının çocuğuna demek başka söylenir mi öyle ya .hani sevdiğin biri mi bilmiyorum ama sinir oldum 😊 hem hareketli olcak ki dünyayı keşfetsinler.yata yata nasıl öğrensinler yürümeyi .bi de ben sakin bi insanım eşim hareketli ona çekmiş.benim için çok yorucu oluyo ama olsun evlat işte 🤣🤣
Sevdiğim biri, benim çocuklarım hiç böyle değildi bu çok hareketli hiperaktif dedi.. yorucu gerçekten🤭
Arkadaşınızın bebeği de normal. 10 aylıkken de emekleyebilir. Emeklemeden yürüyebilir de. Bazı bebekler ise 9 aylıkken yürüyebilir. Doktor kontrolünde doktorun sorun tespit etmediği tüm bebekler normaldir 😌 Her bebek aynı sırayla yapmaz her şeyi.
Evet o da normal her çocuğun gelişimi bir değil sonuçta..ama en yakın kıyas yapacağım o vardı bide benimki fazla hreketli olup bu lafı duyunca düşündürdü yani🤭

Bir sey daha sorayim :)
Ben bebise kiyamiyorum ve hala gece mama veriyorum🙈
O da gayet likir likir iciyor.
Aksam 8’de veriyorum mamayi uyumadan once, geceye acikacagini dusunuyorum cunku :KK43:
Mama verenler hala benim gibi mi?
Anne sütü bitti sayılır bizde de. Günde kac kez kac cc mama veriyorsun canım ek gıda haricinde. Bir türlü oturtamadım. Bazen içiyor bazen hiç içmiyor

Bu ek gıda da doktor bana bi tablo verdi hemen adapte olmam lazım 🤣 evde bebe bisküvisi yapmam gerek organik tam buğday unu aldım. Sütlaç için organik pirinç unu , organik yumurta , ilik suyu,gerçekten 3 kaşık yiyecek diye maraton başladı 🤣

Eklentiler

• IMG_1177.jpeg
    IMG_1177.jpeg
    157,8 KB · Görüntüleme: 80
Merhaba herkese ek gıda ile kabızlık zorluyor bizi şurup verdi doktor onu kullanıyoruz ama kabızlıktan dolayı korku oluştu sanırım yapmak istemiyor 2 seferdir eskisi gibi yapmaya başladı.. ek gıda, anne sütü ve mama olarak ilerliyoruz bu şekilde ilerleyen anneler bebeklerinizin kakası katı mı yaparken zorlanıyor mu

Merhaba herkese ek gıda ile kabızlık zorluyor bizi şurup verdi doktor onu kullanıyoruz ama kabızlıktan dolayı korku oluştu sanırım yapmak istemiyor 2 seferdir eskisi gibi yapmaya başladı.. ek gıda, anne sütü ve mama olarak ilerliyoruz bu şekilde ilerleyen anneler bebeklerinizin kakası katı mı yaparken zorlanıyor mu
Evet bizim katılaşmaya başladı yaparken de zorlanıyor ama yapıyor . Ek gıda ve anne sütü şeklinde

Ek gıdaların lifli besinler olması içine zeytinyağı eklenmesi sıvı tüketimi kaka yapmayı kolaylaştırıyor . Ben bi kere tatlı patates denedim 2 gün kabız oldu. Patates pirinç bunlar kabız yapıyor bence. Ben uzak duruyorum.

Anne sütü bitti sayılır bizde de. Günde kac kez kac cc mama veriyorsun canım ek gıda haricinde. Bir türlü oturtamadım. Bazen içiyor bazen hiç içmiyor
Kuzum biz en son ek gida oncesi gunde 5 kez 6 olcu yani 180 ccye cikmistik. Zaman zaman hepsini yemeyip yarida biraktigi da oluyordu ancak fix 6 olcu yapiyordum. Simdi ise 5 olcuye dusurdum ek gidayla. Hatta mesela oglen muzlu yogurt yedi ve bi yarim saat snra da mama icicekti, 4 olcu yani 120 cc yaptim. Doymadiginda agliyor bitince devamini istiyor o sekilde takviye ediyorum ama bazen de 4 olcu bile yetiyor. Bir de en son aksam uyumadan oncekini 6 olcu hazirliyorum. Ha bir de saat araliklarini acip zaman zaman gunde 4 kez mama ogunune dusurme denemelerim de oluyor ama o zaman cok acikiyor henuz sanki hazir diil gibi cunku ek gida malum hala ana besin degil.
ornek olarak,
Sabah kalkinca mama yediriyorum, iki saat snra uyuyor. Uyaninca yumurta vs kahvalti yani.
Takribi iki saat snra yine mama saati gelmis oluyor (genelde gunduzleri (4-5 saatte veriyorum) ikinci mamayi yiyor.
Snra uyuyur uyaninca yogurt vs
Bir iki saate kalmadan ucuncu mama
Snra yine uyku uyaninca sebze corbasi
(Uyaninca filan yazdim ama bunlar uyabir uyanmaz agzina kasik tikamiyorum tabi yine bi yarim saat geciyor uyandiktan snra)
Bir sure snra da yine mama saati vs dorduncu mama
Zaten aslinda yzun uyku saatine gelmis oluyor hemen hemen
Besinci mamayi da gece 2-3 gibi veriyorum bi 6-7 saat gecmis oluyor. Ama bu gece ogununu mesela 4 olcu veriyorum artik genlede.
Ay uzun oldu ama umarim anlatabilmisimdir de isine yarar

Gecen akşam denize gittik eşim çocukları denize koydu ondan mıdır bilmiyorum eşim klimadan diyor ertesi gün burunları aktı Kızımın ateşi var 2 gündür dün 40 dereceyi gördü bugün de 38.5 ateşi calpol veriyorum ama gene çıkıyo ishali de var burnu akıyor hastaneye götürecez 😔

Gecen akşam denize gittik eşim çocukları denize koydu ondan mıdır bilmiyorum eşim klimadan diyor ertesi gün burunları aktı Kızımın ateşi var 2 gündür dün 40 dereceyi gördü bugün de 38.5 ateşi calpol veriyorum ama gene çıkıyo ishali de var burnu akıyor hastaneye götürecez 😔
Cook gecmis olsun canim. Enfeksiyon mu kapti acaba? Nasil bebisin durumu kuzum gittiniz mi hastaneye?

Kızlar sıcakta bebeğimin vücudu böyle oluyor duş aldırıp biraz bekleyince geçiyor. Böyle bir şeyle karşılaşan var mı?

Eki Görüntüle 3287270
Allah allah.. dustan snra geciyor olmasi hem guzel hem de ilginc. İsilik de degil. Hassasiyet var gibi. Doktorunuza danisin kuzum bence hatta boyleyken bi doktora mi gitseniz?

X