2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Yumurta sarısı vermeye başlayan var mı ne şekilde veriyosunuz hep aynı şekilde veriyomusum gibi geliyo degisik tarif ariyorum ama bulamıyorum 5.aydan beri ek gidadayiz 7aylik olacak omlet gibi seyler yiyebilir mi acaba ufak ufak parcalar yapsam🤦🏻‍♀️
Biz 10 gun oldu olacak yiyoruz yumurta. Sabahlari bur cay bardagindan az suyla bir tatli kasigi irmigi kivam alana kadar pisriyorum. Organik gurmemdennaldigim zeytinyahli bebek biskuvisi ve yarim cevizi rondoda cekip sicak pismis irmigin icine koyuyorum yumusasin diye ( bebek biskuvisi evde de yapilir ama ben pek yetenekli diilim). Icine yumurta sarisi, lor ya da tuzzsuz peynir ekliyorum. Biraz da dut pekmezi ilave ediyorum. Koyu olursa azicik formul mama hazirlayip aciyorum. Seviyor sanki, yiyor.
Omlete daha baslamadim. Bize erken sanki. Hem sadece bir disimiz var hem de daha 7 aylik degiliz. Biraz boyle takilsin diyorum :)

Canim doktoruna sordun mu? Bazi pudralae varmis bebeklere ozel, guvenli onlardan belki deneyebilirsin. Bir de mantara donusuyorsa yani artik derin bir kirmizilik oluyorsa mantar kremi verir doktor.

Bez markani degistirebilirsin. Bezin pahali ya da ucuz olmasi sonucu degistirmiyor olabilir, her popo her bezi sevmeyeniliyormus.
Biz cok sukur basladigimizla devam ediyoruz bir sorun yasamadik.

Bezi sik sik degistirmeyi deneyin
Islak mendil kullaniyorsan kullanma, direkt pamuk islayip sil ama mutlaka iyi kurula. Bu onemli.
Bez degistirince alt bezini ser biraz oyle serbest birak ama konteollu tabi yine cis yapabilir :) ben bu sekilde ilerliyorum canim.
Arkadasim sudokrem kullandigini ve cok faydasini gordugunu soylemisti Pittik Pittik . Sicaklarla cidden zor. Allah kuzularin yardimcisi olsum.
Amiiinn. Ben de sudocrem kullanıyorum. Hiç pişik olmadık. Ama 10 gündür hem diş hem pişik sıcaklarda zor geçiyor. Gece uykusu da bozuldu baktım atak haftasındaymışız. Ne kadar hızlı geliyor bu haftalar 😅 hesaplıyor. comdan bakıyorum

Bebeğiniz, bebek atak takvimine göre şu anda 28,5 - 30,5 haftaları arası olduğundan dolayı bu hafta fırtınalı geçecek gibi görünüyor. Bebek atak takvimine göre bu süreç 14 günden oluşuyor, bebeğiniz ise bugün 7. gününde. Atak haftasının bitmesine kalan gün sayısı : 7

Biz 10 gun oldu olacak yiyoruz yumurta. Sabahlari bur cay bardagindan az suyla bir tatli kasigi irmigi kivam alana kadar pisriyorum. Organik gurmemdennaldigim zeytinyahli bebek biskuvisi ve yarim cevizi rondoda cekip sicak pismis irmigin icine koyuyorum yumusasin diye ( bebek biskuvisi evde de yapilir ama ben pek yetenekli diilim). Icine yumurta sarisi, lor ya da tuzzsuz peynir ekliyorum. Biraz da dut pekmezi ilave ediyorum. Koyu olursa azicik formul mama hazirlayip aciyorum. Seviyor sanki, yiyor.
Omlete daha baslamadim. Bize erken sanki. Hem sadece bir disimiz var hem de daha 7 aylik degiliz. Biraz boyle takilsin diyorum :)
Bende bu sekildr yapiyorum bayadir bazen sadece labneyle karistiriyorum ari mamayi irmik gibi yapip koyuyorum da ben sıkıldım yapmaktan o da yemekten sıkıldı galiba artik yemiyo sabahlari aksam corbalari hüpletiyo ama 😂

Ben alıştırma suluğu denedim ondan çok su geliyodu öksürüyodu sonra avente geçtim 1 aydır ben tutuyorum oda rahatça içiyor

Yani ben tutuyorum ama illa o tutacak kavga ediyoruz 😅

Bundan almistim ben damlatmiyo ama icmedi bizimki cay bardagiyla deniyim dedim baya icti oyle devam ediyorum

Bu bebeler de böyle işte ben de bardak deneyeyim bari 🤦‍♀️

Aventin bardağı mı pipetli suluğu mu? Ben chicco bardak aldım sanırım emerek geliyor bunlarda yok içmedi. Alıştırma bardakları evet fazla akıtıyor her yer su. Normal bardakla veriyorum 🤣

Aventin bardağını almıştım hem kaldırıp hem diş etleriyle ısırınca çok geliyor ağızdan çoğu çıkıyor içmiş olmuyor

Benim de buna benzer chicco nun asla düzgün içemedi

Neyle vereceğiz ya bu influencerın dediği hiç bişey olmuyor

Avent ile içiyor genelde de oynuyor heryeri ıslatıyor😀

Pipetli mi bardak mı?

E bebekte su kolisinin içinde 2 tane su ağızlığı var. Onunla içiyor. 3 delikli. Avent lansinoh wee.. Ne aldıysak kabul etmedi. Bir tek bununla içiyor 🤣

A aa onu da deneyeyim 😎

Canim philips avent suluk ve munchkin pipetli olani kullaniyoruz. Akitmiyorlar. Ama tabi oyun oynadigi zaman ustu basi su cunku agzindakileri cikariyor :)

Ya içsin de oyun da oynasın önemli değil artık 😅

Siz öyle diyince tadına bakıyım dedim yağlı tatsızlıkla hafif ekşilik arasında portakal tadında bişey 😆 benim oğlan ekşiyi seviyor kesin çünkü sab simplexi de aynı böyle yalana yalana içiyordu 1 aylık civarında , bende tadı tatlı sanmıştım bir gün merak edip baktım baya ekşiymiş 😂
Ben hiç ilaç sevmem hiç bakmadım tadlarına 🤣🤣 ama bizim kızda tatlıcı olabilir ekşiyi sevmiyor 🤣

Hanimlar
Benim bebis yogurt yemiyor, sevmedi ne yaptiysam. Pekmez, meyveler vs vs
Acaba diyorum kuru incir hurma filan mi denesemnicine. Verren oldu mu kuru meyve? Sakincasi var mi?
Canım şokda yoğurt mayası var ben onunla mayalanmayı denedim.baya tatlı bişey oldu.ben çok sevmedim mesela ama bebiş sevdi sanırım .en azından sebzelerle falan karıştırdığımda yiyo.şansa bi deneyebilirsin belki sever

Biz de molfix 6 kullanıyoruz. Sürekli serin yerde tutmaya çalışıyorum. Çoğu zaman klimalı yerde. Sık değiştirip sürekli kremlerim.Yine de 10 gündür pişik var. Diş çıkarırken olur dediler, ne kadar doğru bilmiyorum. Ben de çözüm arıyorum
Maşallah biz deha 3 numaradayız.
Ya benim kızımın da bu üç gündür sivilce tarzı noktalar çıktı bepanthol kullanıyorum ama her açışımda tekrarlıyorlar başına gelen oldu mu bezden midir 1 gün molfix kullandım o bez bitince sleepy geçtim o da aynı

Size karpuz güzeli bırakiyim her ne kadar erkeğe de benzetseler bebemi 😂 Kızımın sadece altta var dişi ama üsttekiler de baya sertleşmiş ve elleri sürekli ağzında.. Birde gündüz 2 saat kesintisiz uyuyan bebem 1 aydır gündüz max 10 dk uyuyor. Ama gece iyi uyuyor bence uyansa da yanıma yatırıyorum biryandan emiyor biryandan uyuyor. Beşiğinde sabaha kadar durmuyor maalesef.. Ayağımda sallıyorum Diş dönemi çok zor. Bu arada göğsümün biri sanırım egzama olmuş sürekli kaşınıyor gecen kızım çok kötü ısırdı baya kanadı o günden beri sol göğsüme göre kızarık şişik ve ağrıyor sağ memeyi emzirmek için vermek üzereyken dişlerimi sıkıyorum o derece acıyor. O da herhalde anlıyor bana bakıp gülüyor tekrar emiyor ve tekrar sıkıyorum kendimi of.

Eklentiler

• Screenshot_20230807_185450_com.instagram.android_edit_41130142648410.jpg
    Screenshot_20230807_185450_com.instagram.android_edit_41130142648410.jpg
    86,4 KB · Görüntüleme: 62
Birde yemek hazırlamak yemek yemek resmen lüks oldu. Belim kopuyor resmen ne oturağında duruyor ne yürüteçte gözünden kaybolduğum gibi başlıyor ağlamaya.. Yanıma alıyorum eline bişi ler veriyorum yok elma dilimi vs veriyorum emiyor atıyor asla durmuyor bazen ne yapacağımı şaşırıyorum. Diğer kızım da 2.5 yaşında o da ayrı ilgi bekliyor.
Ya birde Kızım Kucak istiyor sürekli bu da yeni huyu her büyüdüğünde daha da zorlaşıyor bu bebe.

Asapları bozuk genelde evet 😂
Yerde sıkılıyor sinirleniyor , kucağımıza alıyoruz istemiyor sinirleniyor , emeklemek istiyor daha emekleyemiyor sinirleniyor , acıkıyor sinirleniyor , uykusu geliyor sinirleniyor , uyuyamıyor sinirleniyor . Duygu regülasyonunu nasıl halledeceğiz bilemiyorum:KK43:

X