2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
2 gecedir hasta kızım uyumuyor, biz de uyumuyoruz. Boğazda enfeksiyon var. Eşime söylenip duruyorum. Hastaydı, bulaştırdı diye. İşe gitmek için can atıyor, dinlenecekmiş. Ne uyku düzeni kaldı ne gülücükleri.. Antibiyotik kullanıyoruz ishal başladı. Zaten dönüşümlü calpol ve brus veriyorum. 3 gece daha sürer dedi dr. Sanki ilk 3 aylık döneme tekrar dönmüş gibiyim. Atak haftası başlamış, 3 gündür de başka kucağa gitmemeyi öğrendi, gel gel yapınca dönüp sarılıyor gitmemek için. Artık çok bunaldım. 6 7 aylık bebe ile yazın tatile gidilebilecek otel tavsiyeniz var mı, kaçmak istiyorum

Geçmiş olsun inşallah çabuk iyileşir bebekler hiç hasta olmasa keşke

Biz doğduğumuzda beri antibiyotik kullanıyoruz yine başladık doktor tekrar başlattı ciğerlerinde sorun var alerjik astıma döndü süt ve süt ürünlerine alerjisi çıktı ek gıda da dikkat etmem lazım

Bizde doğduğundan beri 3 defa kullandık ilkinde hastanede yattı 10 günlüktü solunum yolu enfeksiyonu oldu. 2. de idrar yolu enfeksiyonundan kullandık 3. de yine hasta oldu bu sefer doktor tek seferlik antibiyotik iğne yaptı keşke hiç kullanmak zorunda kalmasaydık Osman Gönülal ın antibiyotikle ilgili videolarını görünce üzülüyorum

Geçmiş olsun inşallah çabuk iyileşir bebekler hiç hasta olmasa keşke
Amin teşekkürler, keşke..
Of, bizim doğduğundan beri 3.oluyor bu. Alerji sonradan çıkar mıymış. Hayret yahu, işimiz zor. Allahım şifa versin

Üzülmeyin antibiyotik iyi ki var ve iyileştiriyor . Yerinde kullanılan antibiyotik hayat kurtarıyor . Biz de 4 aylıkken kullandık kulak enfeksiyonundan dolayı . Gereksiz kullanımından kaçınmak lazım . Bunun da ayrımını hekim yapıyor içiniz rahat olsun .

Haklısınız çok şükür iyileştirdi

Benim bebeğimde de durum öyle bir aylık şuan 1cm bıngıldağı takipte kalınacak

Benim bebeğimde de durum öyle bir aylık şuan 1cm bıngıldağı takipte kalınacak
Bizim de 4 aylık kontrolde bıngıldak neredeyse yok gibi bişey dedi doktorumuz . Kafa büyümesini takip edeceğiz dedi. Önceden d vitaminini keserlerdi . Artık o da kesilmiyormuş vermeye devam et dedi. Takipten başka yapılacak bişey yok. Umarım yeteri kadar büyür yavrukuşlar

Kızlar dünden itibaren memeyi zorunlu olarak kestik. Benim anksiyetem çok arttı ilaca baslamak zorunda kaldım doktorla biraz sabrediyorduk 6 aylik olsun diye şükür bu zamana kadar geldik ama ben Çok üzgünüm ve huzursuzum ilk günü atlattık şükür. Mama artık ek gıda seklinde gidiyoruz kizımda birde kabızlık sorunu var ☹ bende de süt hala geliyor nasil kurutacağim bilmiyorum tam bosaltmadan sağıyorum
Fikri olan var mı acaba ?

İlaclar oluyor süt kesmek için, eczaneye ya da doktora sorsaniz belki söyler

Ben influenza hastalığına yakalanıp doğum yapmıştım bebeğe de geçmişti o yüzden doğduğundan beri antibiyotik iğneler ilaçlar havalarımız bitmiyor burdan çok sevgili kaynanam sayesinde yakalandığım için sevgilerimi sunarım yani başlamamak için elimden gelen doğal şeyleri yapıyorum üşütmüyorum terletmiyorum doktorda elinden geleni yapıyorsun bazen bünyeden olabilir dedi artık

Amin teşekkürler, keşke..

Of, bizim doğduğundan beri 3.oluyor bu. Alerji sonradan çıkar mıymış. Hayret yahu, işimiz zor. Allahım şifa versin
Tadımlarda deneyerek veriyordum ama ciğerlerde sorun var diyince verme dedi bir süre bakalım dedi mesela yumurta sarısı peynir falan hep kabardı kızardı

merhaba ben 30 martta 2.100 gr ile dogum yaptım kızım suan tam 2.5 aylık bebeginiz 3 aylıkken kaç kıloydu karşılaştırma yapmak için sormuyorum zamanla toparlar eminim kilo alımı gayet iyi sadece ne kadar az ne kadar olmalı ögrenmek için

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…