2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Ailem Eskişehir de.. Eşimin ailesi doğuda Antalyadan Mardin'e gidecez puf
Eskişehirli misin peki?
Çok zor benim kızımda öyleydi bikac hfta önce 1 ay sürdü sürekli ağladı eşimde göreve gtmisti şehirdisina aklımı siyiracaktim birde büyük kızın sorumluluğu ustunebirde hasta oldular. Ama inan bana her dönem geçiyor seni çok iyi anlıyorum. Anneliğini sorgulama en iyi bakacak bizleriz ama destege ihtiyacımız çok . O yüzden yorgunuz. Kimsede bakamiyor ki durmayinca 5 dk. Bakamazlardi benim kizimada. Geçecek diye diye bu günlere geldik Rabbim beterinden korusun.az sabret süreç sıkıntılı ama geçecek inan bol dua et diyetine dikkat et canım

Bu ara çok sıcak, belki ondandır
karpuz kayısı ve muz dediler
Yani bunları almasa belki sıcaktandır derdim.. Birini verseler tahminin kolay olurdu da 3 ünü de vermeleri kötü olmuş. Cocuga meyve tabağı hazırlamış gibiler. Ben de arkamı dönünce çay, yemek suları vs verecekler diye ödüm kopuyor, başından ayrılmıyorum

Hayır canım doğma büyüme İzmir ama Mardinliyim aslen.. Ailem 6 yıldır Eskişehirdeler iş dolayısıyla.. Off senin ki de zormuş ya gececek diyorum bende sabır çekiyorum bazen de bir bakmışım tükeniyorum gerçekten annelik çok zor hele hele iki çocuk olunca daha zor çocuk sayısı artıkça işler zorlaşıyor valla ilk çocuktada zorluk çektim ama ilk çocuk prensesmişim yani yetemediğimi düşünüyorum bu kadar zor olacağını tahmin etmemiştim hamileyken insanlar söylerdi de ne kadar zor olabilir ki diyordum ilk çocuğa güvenerek Eşim de işten geliyor o da bayılıyor resmen yorgunluktan Allah var büyük kızımla baya ilgili gezdirir duşunu aldırır yemeğini yedirir değiştirir filan ama küçüğüne hiç yok ya hassas dokunamıyorum diyor alerjiliğinin de etkisi var herhalde ondandır.. İşte bilmiyorum ya.

ben korkumadan hiçbirşey vermemiştim 3 gün kuralı ile meyveleri en son verecektim bide zayıf iştahı açılsın dedik diyorlar
Karpuz kayısı ile mi iştahını açacaklarmış küçücük bebeğin hey Allah'ım Bebek emanet edince liste vermek lazım ellerine meyvelerin yalatıklarına pek inanmıyorum az az vermişe benziyor alerji olmuşsa.. Ağız kenarı filan da kızarır eğer öyleyse

Kızlar kan damlası ne kullanıyorsunuz.
Günde kaç damla ne zmn veriyorsunuz?
Bize bunu verdi doktor 1 kg a 2 damla dedi.
Var mı bundan kullanan kabızlık vs olustrdu mu?
Canım biz ilk bununla başladık ama benim kızımda aşırı huysuzluk uykusuzluk ve kabızlık yaptı. 1 hafta kullandık 1 kg=1 damla olarak. Sonra bıraktık. Şimdi ocean mikrofere başladım bakalım bu iyi gibi gidiyor

İnşallah ya bugün geçmezse öğleden sonra travazol alıcam
Bu ara kızamık da yaygınmış. Bişe kullanmadan önce Dr a götürsen daha iyi olur. Benim kızım da bu gece ateşlendi. Calpol ile düştü ama götürdüm, boğazı kızarıkmış, enfeksiyon var dedi, antibiyotik yazdı. Antibiyotik kullanmak için biraz bekle ateş yine olursa kullan dedi. Elinde bulunsun 7. 8. Ay diş çıkarken de gerekebilir dedi. Antibiyotik 3 eczane sordum bulamadım, ilaçlar da sıkıntılı.

Meyve verenlere de kızın beneğime biri benden habersiz damla su verse olay çıkartırım . Herkes çok münasebetsiz ya
Eşime kızdım oda arayıp dedi zaten onun kendi de pişman oldu böyle olacağını bilemedim diye çok özür diledi ev iki katlı yemek hazırlarken onlar üst kat terasta bebeğe bakıyordu gözümün önünde olmayınca ayrı sinir oldum yemeği ben yaparım artık sen bebeğin yanında dur ne dersen o diyor

ya mehmet bey çok dolu serpil ayrılmış yeni biri gelmiş o nasıldır defaya bilgin varmı ona götüreyim nolur nolmaz akşama hataydan kaynım gelecek doktor ondan istedim eksik ilaçlarımızı hallediyor şükür

Mehmet bey saat 3 e kadar hasta alıyor, serpil i bilmiyorum, levent var, tanımıyorum ama o da görümce nin kızına ağır iğne vermiş başka bir dr bu iğne bu cocuga ağır verilmemeliydi demiş. O yüzden ona güvenemedim. Mehemet bey riske atmak istemedi Kan verdik, serum aldık, kendi olmasa bile hemşiresi sonuç için iletişim kurup haber veriyor. Yeni gelen başka dr var ise tanımıyorum

Kızlar selam, haftaya ise baslayacagim o yüzden bebeğime mama takviyesi gerekli olabilir diye düşünmüştüm ama zaten 5 aylık olduğu için mamadan ziyade katı gıdaya geçelim dedim. Doktor da tadimlara başlayabilirsiniz deyince bugun patates verdim. Begenmedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…