2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Ben az biraz çözümü uyutup tam dalarken emzirmede buldum. Bi de kesinkes en az 3 saat sonra ancak gönlü olup emiyor
Dün en son akşam 5 de emzirmistim 8i geciyordu nasil emmek icin emdi az doyunca bırakıyor azda oyunla emzirdim. 12de uyandı nasıl emdi baya uzun geldi dk olarak bakmadim ama hahaj bırakmadı . Bende bir hoplarken aliyor tabi bırakıyor ama azda olsa emiyor birde yanaklarına pata pata hafif vuruyorum tik tik mik mik diyorum gülüyor agizni aciyor o ara memeyi aliyor ama kadar yer bu durumu bilmem,

Ya annem de uyanmadigi surece uyandirma diyor, doktor gecen ay sordugumda 5-6 saatte yedir dedi gece. İnternette de 4 saati gecirmek hayati riskler almaya neden olur diyordu bir doktorun yazisinda.
Ben de korktum acikcasi yanlis mi yapiyorum diye.
Uyandırmayin, artık kan şekeri düzenlendi ne zaman isterse kalkar beslenir, Osman gönülal in videolarını takip edin, kendi doktorunuzda söylemiş gerçi, mesela 4 aylik oldu artık yavaştan destekli oturt dedi doktorum, Osman hocanın videosunda da vardı eskiden 6 aya kadar oturtma derlerdi artık böyle. Ama uyku konusunda artık bişey olmaz uyandırma

Benim doktorum da uyuyan bebeği uyandırma dedi .

Kızlar bebeğimin kafatası çizgisi boyle belirgin normal mi acaba. Doktora gittiğimizde sormadım unuttum o da bıngıldak bakarken bişi demedi. Sizlerde de var mı

Eklentiler

• 8A05FDE4-0971-48CB-A575-5F88ECCFD7F5.jpeg
    93,4 KB · Görüntüleme: 59
Benimki biraz mamayla falan ıslatınca kanıyordu 2. Ay atagında. Bunda ona bile kanmadı yay gibi geriyor kendini. Çok uyanık bunlar napacax bilmiyom

Sag ol canim benim
Gece acikir uyanir da duymam diye cok korkuyorum cunku 8-8.30 gibi uyumus oluyor erken yemis oluyor yanj ama mumkun diil sanirim duymamak :)

Oturtma konusunda bizimki cok istekli arabasina koydugumda filan asla basini koymak istemiyo oturmak istiyo :)
Ben kucagimda minik minik oturtuyorum ama tedirgin de olmuyor diilim.
Pazartesi gunu doktor kontrolumuz var. İyice sorup teyit alayim.

Osman Beyin videolarini ben de duzenli takip edecegim bundan sonra.

Dün Rota aşımız vardı. Rotarix. Sonraki 6. Ay aşısı da geçerse bir süre rahatlayacağım gitmişken ölçümlere de baktılar, bence yanlış ölçüyorlar. Boyuna 67 dedi. Geçen ay da aynıydı dedim bi daha bakayım 68 dedi. Geçen ay 500gr almıştı bu ay 1 kilo almış. Uykumuz bozulmuştu. Gündüz uzun uyutmadım, 1 saat 15 dk yı geçmedik , gece 2 3 saatte bir uyandı, buna şükür

Canim bende oturtmuyorum ama artık destekli oturtacam iki gündür osman gönülal in videolarını izliyorum 3 aydan itibaren destekli oturtun dedi. Bir iki denedik artik 4.5 aylik yapacam bence, büyük oğlumda tam 6 aylikti desteksiz oturttuk hemen oturmuştu artik doktorlar böyle diyor yapalim bizde

Benim bebeğim 3 aylıktan beri kucakta kendi oturmaya çalışıyor şimdi oturtuyoruz bizde arada pusette de dik konuma getiriyorum oturuyor

Ben bugün dana eti deneyecektim, kek yüzünden yüzü egzama olunca dana etini erteledik. 10 Haziran'da yoğurt çorbası denemem vardı, keki temmuza aldık. Çorba Ağustosa sarkacak

Ben bugün dana eti deneyecektim, kek yüzünden yüzü egzama olunca dana etini erteledik. 10 Haziran'da yoğurt çorbası denemem vardı, keki temmuza aldık. Çorba Ağustosa sarkacak
Ben bişey denemeye ne zaman başlarım acaba, hoş beni takip eden de yok tıpta bir daha gel diyen olmadı haftaya perşembeye kadar sabrediyorum bakalım araştırmada ne diyecekler, bugün yine zor da gözükse kan vardı mesela

volkicansu merhaba , bizim öksürük ve huzursuzluk geçmeyince bugün doktora gittik artık. İyi ki gitmişiz ortakulak enfeksiyonu başlamış , emerken çoğu zaman huzursuz ve ağlamaklı oluyordu ağrısı varmış demek ki antibiyotik başlayacağız . Siz nasıl olduğunuz , öksürük azaldımı ?

öksürük bitti ama burun akıntısı var malesef beni kızım genel olarak huysuz olduğu için bilemedim yarın kontrole götüreyim bende

Nasıl anladın canım bittiğini
4. ay ayağıyla meme reddi başlamıştı, gece bile emmek istemiyordu bazen ve özellikle gece uykuları çok bozulmuştu. Önceden gece en az 3 saat bazen 5-6 saati bile buluyordu uyanmadigi .4.ayla sayamaz olmuştum kaç kere uyandığını , bazen 45 dk bazen 1 , 1 buçuk saat ,en iyi ihtimalle 2 saatte bir gecede en az 6-7 kere uyaniyordu ama meme de almak istemiyordu. Birden bıçak gibi kesildi şimdi uyanmalar.Dr Osman Gonulal şey diyordu bu atakla ilgili ,bittiği zaman eskisinden de iyi uyuyacak . Aynen öyle oldu. Geçen gün mesela saat 8 buçukta uyudu , gece 3 buçukta uyandı ,emzirip yatırdım . Sabah 8 buçukta kalktı. Şimdi de 1-2 kere uyanıyor .gece uykuları 11-12 saat toplam.meme reddi de bitti . Gündüz 3-4 saatte bir emiyor .

Canım bulamadım listeyi , 3 ay önce falan göndermişti bana, bizim de alerji şüphesi olmuştu ama sonra gerek kalmayınca silmişim demek ki. Peki sizin kaka da kan ve fazla kaka yapma dışında başka sorununuz var mı ? Vücutta döküntü , huysuz /aglak bebek , uykuya dalamama vs ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…