2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Benim kızımı tarif ettin herkes allah yardım etsin bizim böyle çocuk olsa birdaha dogurmazdik bunun birgun ettiğini bizimkiler ömürleri boyunca etmedi diye söylüyor
Ay bizimkini görenlerde öyle diyorlar çocuklarımıza şükür ediyoruz bebek yani ben ne yapabilirim . Psikolojim çok iyi durumda ya bide böyle söyleyerek daha iyiye sokuyorlar

Benimki gerçekten çok tuhaf şekilde 2 hafta zirvelerde atak geçirdi sonra hiç olmadığı kadar uysal bir bebek oldu tek sıkıntı uyku sorunu işte o azaldı dediğin gibi ama aynı kaç kez emmeyi reddetti gündüz gece çok emdi ondan galiba kilo alımı sorun olmadı

Bişi söylemediler sağlık ocağı da baktı emin olamadım demişti. Erken kapanmış hastanedeki Dr söyledi şimdiye kadar kafa ölçülerinde bir aksilik yasamadık şükür ama takip edeceğiz insan bir tedirgin oluyor

Hari selam, demiri söyledim doktora. Alerjiye sebep olmuyormuş o. Patlıcanı şimdi kes, 10 gün sonra yeniden dene dedi.

Hari selam, demiri söyledim doktora. Alerjiye sebep olmuyormuş o. Patlıcanı şimdi kes, 10 gün sonra yeniden dene dedi.
Şüphe ettiğimiz şeyi 10 gün yemeyeceğiz demekki, benim herşeyi keseli 10. Gün dün iki kez fazla kan gelmişti bir gün önce rota aşısı olmuştu günlerce böyle gelir artık demiştim ama bugün kan hiç yok, hep bir gün gelmeyince umutlanıyorum ama arkasına mutlaka geliyor daha hiç iki gün arka arkaya olmadı çok teşekkür ederim o zaman demir konusunda bari rahat olabiliriz, bizimkine de patlıcan sıkıntı yaratmıştı

Ha-ri cim , benim tanıdığım birinin bebeğinde çoklu gıda alerjisi var, 4-5 aylıkken anlaşılmış .baya katı bir diyet yapıyor .şey demişti , 21 gün sürüyor yediğin şeyin etkisi ve bicak gibi kesiliyor 21. günde . Eğer yanlışlıkla alerji yapacak birşey yersem tekrar başa sarıyor , 21 gün çile çekiyoruz . Hatta bana bir liste göndermişti , bulursam paylaşayım

Gerçekten mi Allahım inşallah şuan kazara zarar eden bişey yemem bugünü kansız bitirdim dört gözle kan işi tam bitse diye bekliyorum ona göre belki eleme yaptırır besin denetir, şükür bizimki çile çekecek kadar değil az az kakada kan ve fazla kaka yapma var ama can sıkıcı tabi bunları görmek, bulursan atarsan sevinirim

Ben az biraz çözümü uyutup tam dalarken emzirmede buldum. Bi de kesinkes en az 3 saat sonra ancak gönlü olup emiyor

Kızım beş aylık , gece 03-04 arası uyanınca veriyorum canım. Beslemek için uyandırmıyorum o uyanıyor
Peki oncesinde kacta icmis oluyor kuzu?
Mesela benimki 8.30’da en gec mamayi icmis ve uyumus oluyor. Uyanmiyor ama ama ben gece 1, 1 bucuk gibi yine veriyorum. Sabah da 8.30’da uyaniyor. O nedenle soruyorum. Bazen acaba cok mu ya da az mi yediriyorum diye dusunuyorum. Benimki ocak 20 dogumlu, 4 ay 11 gunluk.

Bizim de uyku saatimiz düzenli olduğu için 19.00 gibi verip uyuyoruz, gece daha erken kalkarsa besliyorum , ama en geç 03 ya da 04. Gibi uyanıyor , besleyip yeniden uyutuyoruz. Gündüz daha dikkatliyiz. Saatini şaşırmıyoruz ama gece ona bıraktık . Doktorumuz da uyandirmayin dedi. Gunduz uykusu pek yok cunku. 27 aralikta dogdu kizim

Ya annem de uyanmadigi surece uyandirma diyor, doktor gecen ay sordugumda 5-6 saatte yedir dedi gece. İnternette de 4 saati gecirmek hayati riskler almaya neden olur diyordu bir doktorun yazisinda.
Ben de korktum acikcasi yanlis mi yapiyorum diye.

İçiniz rahat ettiği gibi olsun. Ama uykuya da ihtiyaçları var sonuçta

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…