2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Merhaba kizlar ek.gidaya gecen var mi cookkkk zor emiyor yogurda baslasam.mi acaba 4 ay 9 gunluk
Çok erken gibi geliyor ama bir arkadaşımın da bebeği genelde mamayla besleniyor ve az emiyordu . Doktoru zaten mama alıyor ek gıdaya başlayabilirsin demişti. İnfluencer analarda bazen başlıyor erken. Yani siz yine bi doktora danışın

Merhaba kizlar ek.gidaya gecen var mi cookkkk zor emiyor yogurda baslasam.mi acaba 4 ay 9 gunluk
Canim başlasanda bu cocuk doyumluk.yiyemeyecek zaten 1yasina kadar anne sütü yoksa mama vermelisin, meme arti mama denemelisin. Bebeğiniz oturuyor mu yatarak mi vereceksiniz? Ek gıda için aslında oturur pozisyonda kendi başına mama sandelyesinde oturması beklenir. Bence acele etmeyin oturmadan yatarak bebeğin ağızina tikilmis gibi olur.

Günaydın kızlar bugün spiral taktırmaya gideceğim doğum yapalı neredeyse 5 ay olacak ama henüz adet olmadım doktorum adet olmadan da spiral takılıyor dedi gebelik testi yaptırmamı istedi ve sonuçla birlikte gel diyerek bugüne gün vermişti daha önce yaptıran var mı? Ağrılı bir işlem mi çok tırsıyorum

Kabizlik sorunu var mama vermeye kirkuyrm biraz daha sagip vermeye calisaym o xamn rm azindan 5 aylik olsn tesk ederim

Degildir umarim. Ya senin miydi cok agri olan doktora gidecktin

Degildir umarim. Ya senin miydi cok agri olan doktora gidecktin

Evet evet ya yazacaktım telefonum bozuldu dün aldım tamirden yazamadım o yüzden gittim doktora rahmin falan gayet güzel iyileşmiş hiçbir sorun yok dedi önceki doktor bana hiç iyilesmemis içi demişti ya neye göre öyle söyledi bilmiyorum ama ben bakıyorum bir sıkıntı göremiyorum dedi. Ama ben sol tarafımda acı var halâ dedim o zaman deri görüntüleme için randevu vereyim kesilip dikilen o 8 katmana bakalım onlar arasında mı bir sorun var acaba dedi 12 hazirana gün verdi bir şey olduğunu sanmıyorum ama aklımızda soru işareti kalmasın dedi.

Ben develerin verdiğini 1 hafta kullandım dr um kullanma onu dedi. Parapen içeriyormuş. Sağlıklı değil dedi. Başka verdi onu da 6. Ayda başla diyor. Bıraktık şimdilik.
4 ay 6 günlük olunca başladım. Günlük emmesi normal, yettiğini düşünüyorum ama tadım süreci cok uzun diye başladım. 2 hafta oldu. 1 çay kaşığı ile başladık hergün 1 kaşık arttırdım. Öğlene doğru elma suyu( 1 dilim)öğleden sonra ev yapımı inek sütünden yoğurt (1 yemek kaşığı). Üstüne emiyor. Ay sonunda rota aşısı geçince kabak havuç patates sularının tadımına başlayıp 6. Ay püre tadımlarına başlarım diye düşünüyorum :) doymalık değil de tadımlık veriyorum. Sütüm var şükür. İlk 3 ay tek memede doyardı, sonradan 2 meme içmeye başladı. Dr 5. Ayı beklesen olurdu ama artık devam et dedi.

Kızlar çok saolun okudum tek tek yazamadım.
Sıçramadir sadeece inşallah. Geçen hfta doktor sıkıntısı görünmüyor dedi çünkü.ama 10 gündür burnu hırıltılı sadece özellikle sabahları. Göz capagi da geçmedi bı bunlar var yani görünür. Hem emiyor hem mama alıyor acta değildir diye düşünüyorum. Uykuya direniyor uyusada 10 dk onun dışında aşırı ağlıyor kucakta bile huysuz. Gece uyuyor ama şükür. Ağrısı olsa gecede uyumaz dimi. Ama gündüz sıfır uyku. Harika hftalar a göre sicramada attım bakin

Eklentiler

• Screenshot_2023-05-22-09-52-37-314-edit_org.twisevictory.apps.jpg
    53,9 KB · Görüntüleme: 63
Bizim kız şu 3 güne kadar senin tarif ettiğininin aynısıydı aralıksız atak vs değil aylardır böyleydi kulağı mı dişi mi alerji mi ağrı yapıyor diye diye bu günlere geldik bende derdim ağrısı olsa gece uyumaz yada arada oyun halısında 10 dk sakin durmaz herhalde diye, göz çapaklanması masaj yaptıkça geçti bazen yine oluyor masaj yapıyorum geçiyor, bugün yine kakadan kan geldi şuan için tek gündem alerji yapan besini bulamadımama dedim ya şu son 10 gün huysuzluğun zirvelerine çıktı uyanıkken hep ağlama modunda gezdi 3 gündür bir anda duruldu inşallah senin de öyle olacak

Arkadaşlar emzirenler icin diyet kampina katıldım.diyetisyen süt artirmak için şunları söyledi yapmak isteyen olursa atıyorum. kür sabah kahvaltıdan önce 2 bardak, diger ara öğünde

Eklentiler

• Screenshot_2023-05-22-10-03-46-04_a27b88515698e5a58d06d430da63049d.jpg
    65,1 KB · Görüntüleme: 69
  • Screenshot_2023-05-22-10-03-16-07_6012fa4d4ddec268fc5c7112cbb265e7.jpg
    47,2 KB · Görüntüleme: 63
bu ay 400 gr almış kızım sık emzirdiğim halde mama bebelac ve aptamil aldım içmiyor malesef biberonda sadece anne sütü olursa içiyor ek gıdaya cok var bide malum diğer kızım 2 yaşına kadar süt yoğurt tüketemedi alerji vardı bunda da ben az içsem bile pişik oluyor napıcam bilmiyorum 5100gr hala

Ay inşallah kuzum kaç ay kac günlük oldu şimdi seninki

Canım uygulama mı yüklü sende?
Ücretli sanırım
Her ay mı kesiliyor ücret

Ne kadarlık oldunuz. Sütü çekip buzluğa atıyorsan daha sık içebilir, Hangi dr a gidiyorsun. Mama için öneride bulunmadı mı ya da az kilo alsa bile belki doğum kilosuna uygundur.

Ne kadarlık oldunuz. Sütü çekip buzluğa atıyorsan daha sık içebilir, Hangi dr a gidiyorsun. Mama için öneride bulunmadı mı ya da az kilo alsa bile belki doğum kilosuna uygundur.
4 ay 4 günlük oldu defada serpile gidiyordum sevmedim 2 aydır sadece sağlık ocağına gittim onlar da doğum kilosuna göre 2 aydır biraz az almış mama verebilirsin dediler

Bizimde bugün kontrolumuz vardı. 7400 olmuş,boyu 64 geçen aydan 2 cm uzamış ama iyi dedi doktor. Destekli oturtabilirsiniz dedi yanlarına yastık koyup , sizlerde oturtuyor musnuz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…