2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Ben sabah 7de evden çıkacağım akşam 17:30da evde olacağım. Ananne bakacak, nasıl olacak bilmiyorum.
Cok uzun bir süreç, süt izni yok mu, öğle arası ev yakınsa emzirmeye geçsen olmaz mı. Ben bırakamadım iş yeri ile anlaştım 3 saatliğine gidiyorum. Yoksa 45 günlük rapor alacaktım. İmkanın varsa rapor hakkını kullan, biraz daha büyüsün minik.

İşe başlayan var mı acaba, iznimi uzatabildiğim kadar uzattim ama sona geldim yavaş yavaş
Nasıl tepki verdi bebekler, kim bakıyor, beslenme düzenleri nasıl... Yardımcı olabilecek birileri var mıdır acaba
Bugun ilk iş günümdü yarım gun çalışıyorum. Babanne bakıyor. Ogluma da o bakmıştı bırakmaya alıskınım diyordum ama yine de huzunlendim.

Sabah 8 de emzirip cıktım. 12.30 da evdeydim. Benimki hem meme hem mama alıyor. Sağım yapmadım şimdilik ben yokken mama içiyor.

Nasil yarım gün çalışıyorsunuz özel sektör mu? Bu şekilde olsa ben de daha hevesli olurum ama sabah 7de evden çıkıp akşam 17:30 gibi evde olacağım en erken. 11 saat kadar ayrı kalacağız, düşündükce bile kötü oluyorum

Süt iznim var, akşam 18:00 yerine 16:30da işten çıkacağım. Ev ile iş yeri arası 1 saat. 8de mesaiye başlıyorum, o sebeple 7de evden çıkmam gerekli. Düşündükçe bile üzülüyorum, işe başladığımda bebeğim 5 ay 1 haftalık olacak.

Kızlar çok zordayım asla durmuyor bu sıçrama olayı çok mu sürüyor harika hftalara göre sicramadayiz. Ama ne uyku var ve oyalanmak hep ağlıyor. Ne olur bir dua edin de düzelsin
Bizimde oyle sizin yazdiklarinizin aynisini yasiyorum malesef algisi cok acildi. 4. Ay sıçramasi cok uzun suruyormus uygulada oyle yaziyor ve asiri derece yorucu kizimda sicramaya ek meme reddide vardi cok kotu gunlerdi oğlum da az emmeye basladi kiloda az aliyor sürekli kakali bezi oluyor ona bagliyorim ama takipte az kilo almis falan denildiginde ister istemez geriliyorum. Gece ek diye sabrediyorum ama burdaki herkes gibi cok yoruldum bende

Meme reddinin basladigi aydayiz sabreden geciyor sonra zorla agzindan cikaracaksiniz ayakta emzirirdim yada uykuya dalmaya baslayinca verirdim bide emzirme araliklari artik uzuyor tek seferde baya emdiklerinden o yüzden azar azar surekli emzirincede bu sefer tam bir emme doyumlar olmuyor o yüzden bir iki saat gecince teklif edince bence. Meme reddini aylarca yasadim zorluğunu gectim psikolojik yipraniyor insan

Yok memurum ben. Günde 3 saat süt izni hakkım var. Saat 2 de cıkmam gerekiyor ama iş arkadaşlarım idare ediyorlar. Cünkü 12 1 arası zaten yemek molası oluyor.

Meme reddi şimdilik cok uzun sürmüyor, bazen 5 saat bazen 7 saat almadığı oldu. Teklif etmeyi bıraktım kendi isteyince verdim ya da uyku arasında emzirdim. Sonra gün boyu emmek istedi. Sürekli emdi yapışık gezdik. Karnı şiş gezdi. Sabah tek seferde kaka boynuna kadar çıktı

Boyuna kada cikan kaka korkulu ruyamiz zaten

Kizlar bugun saglik ocaginda aşı ve kontrol vardi 7290 cikti 190 grami kiyafet saydi sizdede oype oluyor mu acaba? Birde banyo yapilabiliyor mu 4. Ayinda ebe bisey demedi bende unuttum sormayi

Ben bu konuya çok takıldığım için başka başka doktorlara götürdüm ve bana dediklerki 7 aya kadar normal

Of off ne zaman bitecek ki. Senin hangi uygulama? Uykulu iken emzir ayakta pispislayarak emzir Allah hpimizin yardımcısı olsun

Kizlar bugun saglik ocaginda aşı ve kontrol vardi 7290 cikti 190 grami kiyafet saydi sizdede oype oluyor mu acaba? Birde banyo yapilabiliyor mu 4. Ayinda ebe bisey demedi bende unuttum sormayi
Evet düşüyorlar. Banyo 1 gün yaptırma dedi ama bizim aşı yeri çok kızarmış şişmişti. Ben 3 gün bekledim

Ben bu konuya çok takıldığım için başka başka doktorlara götürdüm ve bana dediklerki 7 aya kadar normal
Çok şükür o alakasız çığlık ağlama işi bitti şu gruptaki en aksi suratsız belki benim kızımdır ama son bir haftadır saçını fıskiye yapmama izin vermekten tut saati gelince kolumda 10 dk sallama ile uyumaya kadar sakinledi bizi görünce gülüyor ben hiç gülmeyecek artık hep çatık kaş olacak diyordum ama gece 2 bazen 1 saat demeden uyanıyor buna da şükür diyorum yine de ağlama bitti ya

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…