2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Ay inşallah kuzum kaç ay kac günlük oldu şimdi seninki
4 ay 1 hafta 4 günlük ama bana çevremde ufak çocuğu olan herkes 10 gün felan sorun yaşayınca 4. Ay atağına erken girmiş demişti gündüz uyku diye bişey kalmadı gece de öyle uyumuyordu sürekli benimle yatacak yatacaksa işte uyanıksa kucakta ama mutlu değil mız mız bir ses yüzüne az konuşsan bile ağlıyordu kabus gibiydi ya, arkadaşlar ile dışarı çıkardık eşimle hiç aynı anda oturamazdık ne bebek arabasında durur ne susar ama dedim ya geçen gün ilk kez 4 saat gezdik bebek arabasında uyudu yolculukta sakindi, eve geldik şuan da sakin şükür sadece uyku süresi biraz kısa

4 ay 4 günlük oldu defada serpile gidiyordum sevmedim 2 aydır sadece sağlık ocağına gittim onlar da doğum kilosuna göre 2 aydır biraz az almış mama verebilirsin dediler
Cocuk dr u görmesi daha iyi. Mehmet hocayı tavsiye ederim.
Benim kızın kilosu çok değil 6 kilo ama boyu 66 ölçtüler uzun geldi bana..
Kıızm 7700 67 cm. Sağlık ocağı kafasını yanlış ölçmüştü. Yanlış ölmüş olabilirler evde metre varsa sen de bakabilirsin.
Bizimde bugün kontrolumuz vardı. 7400 olmuş,boyu 64 geçen aydan 2 cm uzamış ama iyi dedi doktor. Destekli oturtabilirsiniz dedi yanlarına yastık koyup , sizlerde oturtuyor musnuz?
Mama sandalyesinin arkası yatıyor, o yüzden sandalyesinde destekli oturuyor. Kucağımda da öyle. 90 derece oturabilir ama daha oturtmuyorum. 6. Ayı bekliyorum

bu ay 400 gr almış kızım sık emzirdiğim halde mama bebelac ve aptamil aldım içmiyor malesef biberonda sadece anne sütü olursa içiyor ek gıdaya cok var bide malum diğer kızım 2 yaşına kadar süt yoğurt tüketemedi alerji vardı bunda da ben az içsem bile pişik oluyor napıcam bilmiyorum 5100gr hala
Alerjisi varsa bu bebek markalarını kullanmaman gerekir. Evolvia alerjen bebek maması var bide onu dene istersen devlet ödemesi karşılıyor

İşe başlayan var mı acaba, iznimi uzatabildiğim kadar uzattim ama sona geldim yavaş yavaş :KK43:
Nasıl tepki verdi bebekler, kim bakıyor, beslenme düzenleri nasıl... Yardımcı olabilecek birileri var mıdır acaba

4 ay 1 hafta 4 günlük ama bana çevremde ufak çocuğu olan herkes 10 gün felan sorun yaşayınca 4. Ay atağına erken girmiş demişti gündüz uyku diye bişey kalmadı gece de öyle uyumuyordu sürekli benimle yatacak yatacaksa işte uyanıksa kucakta ama mutlu değil mız mız bir ses yüzüne az konuşsan bile ağlıyordu kabus gibiydi ya, arkadaşlar ile dışarı çıkardık eşimle hiç aynı anda oturamazdık ne bebek arabasında durur ne susar ama dedim ya geçen gün ilk kez 4 saat gezdik bebek arabasında uyudu yolculukta sakindi, eve geldik şuan da sakin şükür sadece uyku süresi biraz kısa
Aman uyku süresi de sorun değil canım yeter ki ağlamasın sürekli valla çok zor çok iyi anlıyorum inşallah gecici birseydir

Aman uyku süresi de sorun değil canım yeter ki ağlamasın sürekli valla çok zor çok iyi anlıyorum inşallah gecici birseydir
Gerçekten uyku benim de gözümde değil gece aşırı sık uyanıyor mesela umrumda değil ya çünkü ağlamıyor o bana yeter gerçekten, hele bir de son çığlık atarak ağlıyordu artık sinirlerimiz yıpranmıştı öylece şaşıp kalıyorduk

İşe başlayan var mı acaba, iznimi uzatabildiğim kadar uzattim ama sona geldim yavaş yavaş :KK43:
Nasıl tepki verdi bebekler, kim bakıyor, beslenme düzenleri nasıl... Yardımcı olabilecek birileri var mıdır acaba
Ben 3 saatliğine gidiyorum. O saatte eşim evde oluyor. İşe gitmeden önce emziriyorum. Buzluktan süt çıkarıyoruz. Kaşıkla yediriyor. Kaşığın yarısı dökülüyormuş. İşten gelince de emziriyorum. İlk gün kapıdan girince ilk 1 dk içinde şaşırdı, güldü, sonra ağladı ben de ağladım. İlk gün zordu 3 saat için bile olsa😄 sonra alıştık

Ben 3 saatliğine gidiyorum. O saatte eşim evde oluyor. İşe gitmeden önce emziriyorum. Buzluktan süt çıkarıyoruz. Kaşıkla yediriyor. Kaşığın yarısı dökülüyormuş. İşten gelince de emziriyorum. İlk gün kapıdan girince ilk 1 dk içinde şaşırdı, güldü, sonra ağladı ben de ağladım. İlk gün zordu 3 saat için bile olsa😄 sonra alıştık
Sen böyle yazınca benim ağlayasım geldi gözümün önünde canlandı 🙈

Ben sabah 7de evden çıkacağım akşam 17:30da evde olacağım. Ananne bakacak, nasıl olacak bilmiyorum. :KK43:

Kızlar aşağıdaki görsel kaka içerir, baştan belirteyim :)

Dana eti, süt ürünleri, susam ve yumurta diyeti yapıyorum. Dün tavuk eti yedim, bugün ilk kez kan gördüm bebeğimin bezinde. Alerji durumunda bu şekilde mi oluyor kan? Yoksa daha yoğun mu oluyor?

Eklentiler

• IMG_20230522_185403.jpg
    IMG_20230522_185403.jpg
    51,9 KB · Görüntüleme: 55
Kızlar aşağıdaki görsel kaka içerir, baştan belirteyim :)

Dana eti, süt ürünleri, susam ve yumurta diyeti yapıyorum. Dün tavuk eti yedim, bugün ilk kez kan gördüm bebeğimin bezinde. Alerji durumunda bu şekilde mi oluyor kan? Yoksa daha yoğun mu oluyor?
Tavuk tam bir bela yaa ben de onu yedim kaka sayısı artmıştı 🤦‍♀️bundan biraz azdı benim gördüklerim özelden at dersen atarım

X