2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226

Ben lif veya sabun kullanmıyorum 6 aylık olana kadar sabun 1 yaşını bitirene kadar da lif kullanmayacağım. Çünkü lif için teni henüz çok hassas sabun da cildi kurutuyor. Oğlumda da böyle yapmıştım. Bu arada vücuttaki boğumlar için de ben nişasta kullanıyordum oğlum da hiç kızarıklık veya pişik olmuyordu isterseniz deneyebilirsiniz.

Eki Görüntüle 3227695 cadirda olsa biz büyüdük teyzeleri sizde durumlar nasil

Oy maşallah Rabbim çok daha güzel günler göstersin inşaAllah yavrunuzla beraber ailecek Yüreğim depremden olduğundan beri bu minik yavrular için ağlıyor, ettiğim her duamdasiniz Rabbim bütün depremzedeleri feraha ve daha iyi günlere kavuştursun

Kızlar bu bebeğin ellerini keşfetmesi, yumruklarını açması 3. Aylık olduktan sonra mı önce mi oluyordu nette okudum ama tam anlamadım bu ay işini ya

3 aylık olduktan sonra başlıyor biliyorum yani eline bir şey verince tutması gerek.

Ben de varım aslında anne diyemezler tabii ki ama çıkardıkları sesler benziyor o kelimeye oğlumda da duyuyordum anne diyor gibi geliyor kulağa

Bende varım herkes duydu, bi eşim kabullenemedi

Benimki ablası ilgilenirken o kadar çok ses çıkarıyor bişeyler söylemeye çalışıyorki sürekli tükürüğünü boğazına kaçırıyor aynı gelişim süreçlerini yaşayıp paylaşmak güzel hissettiriyor kızlar. Valla iyi ki var bu grup

İlk cocuk. Sanırım tek cocuk. Tüp bebek Yeni almadım ben. Ablamın vardı onu kullanıyorum. Şundan. Rengi farklı. Uzanıp tutmuyor ama eli ayağı oynatınca yanlışlıkla vuruyor değişik sesler çıkarıyor

Eklentiler

• Screenshot_20230405_233200.jpg
    98,5 KB · Görüntüleme: 22
Her türlü biberon var evde. Avent, lansinoh, vs her türlü markanın 1 2 3 numaralarını denedim.En son damlalık ve kaşık ile nasıl olacak diye denedim. Damlalık ve kaşık işe yaradı ama 35 40 dk sürdü. Arada sütü sıcak su içinde bekletip tekrar ısıttım. Emzik de tutmaz. İşe başlamam gerekiyordu. Bırakamadım rapor aldım. 3 4 ay meme Red zamanı. Ondan da korktum . Biraz daha büyüsün tekrar biberon deneyeceğim.

Benimki emerken çok terliyor yarım kollu zıbın üstüne uzun kollu zıbın giydiriyorum gazı devam ettiği için çok inceltemiyorum da üstünü altı da iki kat oluyor genelde.hava burda 12- 13 derece gündüz

Aynen sabahları en son emerken yanıma alıyorum yatarak emziriyorum o ara çok terliyor carsafa cıkıyor ta kafasından teri

Kız bebek anneleri, bebeğinizin kulağını deldirmeyi düşünüyor musunuz? Ne zaman öneriliyor bilgisi olan var mı?
Yok ben düşünmüyorum çünkğ benimkiler bebeklikten delinmiş ve küpe takmayı hiç sevmiyorum başımın belasılar şuan. Büyüyüp kendisi küpe takmak isteyene kadar deldirmeyeceğim

Kız bebek anneleri, bebeğinizin kulağını deldirmeyi düşünüyor musunuz? Ne zaman öneriliyor bilgisi olan var mı?
Valla bence kendi istediğinde deldirsin. Ben mesela hem sevmem hemde kulagim alerji oluyor büyük kizim herkes deldir diye diye resmen biktimda deldirdim posman oldum her yere takiliyor kupe cikiyor kayboluyor falan. 2 yasindan sonra deldim ben

Fikirleriniz için teşekkürler bende kıyamam da annem yazın yapalım dedi de bende bir sorayım dedim.
Bir şey daha soracağım. Bazen yazıyorsunuz ya kanama olduğunda namaz kılıyor musunuz? Adet ya da özür kanı olduğunu nasıl anlıyorsunuz? Devlet Hastanesi'nde randevu bulamıyorum Dr a gidemedim 40 ımdan sonra

Özür zaten 10 günden fazla olursa kilabiirsin adet olmuş olabilirsiniz belki. Ben daha olmadım.

Bende adet oldum ve sütüm tuhaf derecede azaldı bir anda napabilirim kızlar suyu da çok içiyorum wcye çıkış sayım arttı süt artmadı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…