2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Ya aslında benim korkum memeyi bırakır mı diye.. bizim uykuya dalmadan problem yok uyku varsa uyuyor sadece gündüz uykularında kalamıyor eli değdi mi ağzına kendini uyandırıyor belki o zaman ise yarar mi diye dusundum. Uyku tulumuna da koydum care olmadi. Belki odayi karanlik yapmak gerekir ama suan gece-gunduz olayi oturdu onu bozmak istemiyorum geceleri 5-6 saat deliksiz uyuyor sukur.. bir de bu ara el parmak ne denk gelirse onu emmeye başladı onu alışkanlık etsin istemiyorum.. sadece uykuya geçişi kolaylaştırıyor hiç başlamayayim 😅
Uykuya dalmada sorun yoksa verme ozaman.gerci benim kızı da herzaman emzikle uyutmuyorum ama bazen karnı tok olunca uyanıyor tekrar emip gaz olmasın diye emziği veriyorum tekrar uyuyor

Bana çok bağımlıydı belki o beni çok üzüyor. Bi de eşimin ameliyatı işin içine girince bunaldım sanırım. Fıtıktan olduğu için bebeği de kucagına alamıyor. Annem gideli 5 gün oldu koptu gitti evin içi de. Dısardan yiyoruz mümkün değil mutfaga giremiyorum cok huysuz.
Bebekten bebege değişir ki zaten canım. Hatta her günleri farklı oluyor. Benim kızında bugün kucak günü resmen. Geceden beri gazlı. Evin halini görsen hırsız girmiş gibi oğlanlar sağolsun 😅

Hamilelik öndesin kilodan halen 10 kg fazlam var evime gidemediğim için katı ve hamur tarzı ağırlıklı besleniyorum ancak kızım çok az kilo alıyor mamaya ne zaman başlamak gerekir doktoru mu beklemeliyim
Benim de kaldı kilolar😵‍💫 biraz daha büyüsün aralıklı oruç yaparım inşallah,memedeki son sütü aldığından emin ol canım diğer memeye geçmeden

Merhaba anneler bizde doğduk büyüdük hatta yarın 40 günü geride bırakmış oluyoruz 🙏 günlük rutininiz nasıl ilerliyor bebeleriniz uyku süreleri beslenmeleri nasıl yapıyorsunuz . Gaz için ekstra bişey yapan var mı . Oyun halısı kullanmaya başlayan var mı ?

Anladım canım. Ama kendini sıkma maşallah iyi almış yine kilo. Bu ay dikkat et bakalım sık emzir madem dediği gibi. Gazi gecmediyse huysuzlugunun çoğu ondandır. Zaten gaz oldumu benim kızda uzun uzun emmiyor
Günde 2 kez düzgün içiyor gerisi al bırak yapıyor süt olduğunu görüyorum bıraksa da akıyor ama malesef çok istekli değil içmeye kahvaltıda kalabalık kaldırmasın diye süt verip oturuyorum çayımı almadan çığlığı basıyor

Bebekten bebege değişir ki zaten canım. Hatta her günleri farklı oluyor. Benim kızında bugün kucak günü resmen. Geceden beri gazlı. Evin halini görsen hırsız girmiş gibi oğlanlar sağolsun 😅
Hırsız girse suan bana arkasını donerek kacar ben burdan bişi bulamam diye 😂 eşimle konustuk da haftada bir birini bulalım gelsin dedi. Ben de daha önce kimseyi almadım öyle. Şimdi temizliğe gelecek biri diye stres olurum dedim 😂🤦🏽‍♀️ normalde kaynanam gelir gider yardım ederdi. Onun da basında baska işler var diğer oğlu depremzede oldu geldiler onlarla ugrasıyor. Bugun biraz daha iyiydi ama yemek yaptım mutfağı topladım.

Günde 2 kez düzgün içiyor gerisi al bırak yapıyor süt olduğunu görüyorum bıraksa da akıyor ama malesef çok istekli değil içmeye kahvaltıda kalabalık kaldırmasın diye süt verip oturuyorum çayımı almadan çığlığı basıyor
Canim benimkide öyle bugün resmen emmeden sütler aktı,kendi üstü basi benimki kalmadı. sen yine memeyi bıraktırma

Kizlar ben yan yatma yastığına yatırıyorum, bir sağ taraf bir sol taraf ,agiz mendilinide kafa altından koyuyorm agizindan bazen süt akiyor hafif kusma sanirim neyse üzeri hep saç olmus, çok saçı yoktu smdi iyice kelleşti, erken mi acaba

Az az sık sık içmek istiyor annem de sırayı değiştir sürekli diyor muhtemelen o yüzden ön süt çok alıyor
Hep en son emdiği memeyi ver bir sonraki emmede yutkunmayı takip edersin çok azalınca değiştirirsin,ön süt çok alınca kakası da yeşil oluyor hem de gazı çok oluyor canım

Kizlar ben yan yatma yastığına yatırıyorum, bir sağ taraf bir sol taraf ,agiz mendilinide kafa altından koyuyorm agizindan bazen süt akiyor hafif kusma sanirim neyse üzeri hep saç olmus, çok saçı yoktu smdi iyice kelleşti, erken mi acaba
Osman gönülal diye bir doktor var YouTube da o sırt üstü yatırın bebeklerinizi diyor epey de bilimsel açıklama yapıyor bi bak istersen

Kızlar ben normal doğum yaptım biraz iç dış dikişimde vardı ama 40 sonrası ilk ilişkide hiç zorlanmadım acı falan olmadı, bence rahat olun kendinizi şartlamayın .. öyle veya böyle elbet olucak zaten☺️
Bizim bebe uyumuyor valla 🥴 henüz yeltenmedik 😂

Az az sık sık içmek istiyor annem de sırayı değiştir sürekli diyor muhtemelen o yüzden ön süt çok alıyor
Her seferde diğerini verme canım. Tam yağlı süte gelince bırakıyordur muhtemelen. Bir memeyi en az 2kere ver. Doluluguna göre az sık emdiği zaman 3kere bile veriyorum ben. Daha sonra diğerine geçiyorum. Devamlı on süt alırsa hem doymaz çabuk acıkır hemde az kilo alır

Bizim de dokulmeye basladı canım kelleşme başladı. Normal bence artık

Her seferde diğerini verme canım. Tam yağlı süte gelince bırakıyordur muhtemelen. Bir memeyi en az 2kere ver. Doluluguna göre az sık emdiği zaman 3kere bile veriyorum ben. Daha sonra diğerine geçiyorum. Devamlı on süt alırsa hem doymaz çabuk acıkır hemde az kilo alır
Evet bende böyle yapıyorum ilk ay maşallah nerdeyse 1.5 kilo aldı 🤭

Osman gönülal diye bir doktor var YouTube da o sırt üstü yatırın bebeklerinizi diyor epey de bilimsel açıklama yapıyor bi bak istersen
Canim kusmadan dolayi yan yatiriyorum..ama ben onu dinlenmstim yan yatırın diyordu ani bebek ölümlerimi engellemek için ama kundak yapılırsa sirtnl üstü diye .

Hiç belli olmuyor ama 3ay diye insan kendini sartlayinca geçmezse üzülüyor kendimden biliyorum 😄
Bide benim çocukların dişi erken çıkıyor. 4-5 aylıkken. Gaz bitmeden diş başlıyor. Bari diyorum bu çocuğum kolay ve biraz geç çıkarsa dişini ama bakalım göreceğiz
Sen yine tecrübelisin öyle motive et kendini biz şaşkınlar tam sudan çıkmış balığız😂

X