2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Merhaba oğlum 24 ocakta doğdu bazen çenesi vr ayagi titriyor böyle bir şey başına gelen var mı acaba ?
Benim kızın da ilk günden beri çenesi titrer. Özellikle uyurken ya da ağlarken. Büyüdükçe azaldı.
Emziriyorsak kuru oluyormuşuz , çözümü şu kaydırıcı jeller☺️
Jel hiç denemedim. Zaten istek de yok. Gece gündüz uykusuz, ev işi vs.. Biraz daha büyüse bu moddan çıksam. Toparlanmak uzun sürdü. Bir de depremzedeyiz. Evde sürekli sallanıyoruz. Duşa girmeye bile korkuyor hemen çıkıyorum. Adet oluyorum sandım ama leke şeklinde 1 gün geldi kesildi. İlginç.

Benim kızın da ilk günden beri çenesi titrer. Özellikle uyurken ya da ağlarken. Büyüdükçe azaldı.

Jel hiç denemedim. Zaten istek de yok. Gece gündüz uykusuz, ev işi vs.. Biraz daha büyüse bu moddan çıksam. Toparlanmak uzun sürdü. Bir de depremzedeyiz. Evde sürekli sallanıyoruz. Duşa girmeye bile korkuyor hemen çıkıyorum. Adet oluyorum sandım ama leke şeklinde 1 gün geldi kesildi. İlginç.
Çok geçmiş olsun, bir an önce eski hayatınıza ve düzeninize kavuşursunuz umarım. :KK43: o istek bende de pek yok açıkçası

Aynı bende takma kafana bende dün dolma biber yedim bilsem yemesem uyuyacak sade suyla beslenirim . Ben anladım bizimle alakası yok 3 ayın bitmesini bekle dedi doktor bekliyorum 😂
Artık bende buna kanaat geldim, gazlı bebek yesende yemesende aynı..dikkat ettiğim halde bile ıkınmaktan bi hal oluyo çocuk

Merhaba oğlum 24 ocakta doğdu bazen çenesi vr ayagi titriyor böyle bir şey başına gelen var mı acaba ?
Bacağı bilmiyorum ama çenesi başı geriye düşünce relfleksmis yani öyle oluyor. Benm oglumda da bacağı oldu video çektim çok kisaydi doktor uzun çekmeye çalış olmadi o zamanda hep 2, saate bir emzirirken uyandırmak için zorlarken oluyordu. Uzun video cek dedi.

Bende bi de 1. Sınıfa giden oglus var. Komple babasi ilgileniyor artık. Allahtan kıskanmıyor beni. Cok seviyor kardeşini.

Valla sabah aglama krizine girdim ilk kez. Geçecek biliyorum ama gercekten napcam bilmiyorum bazen. Yetemiyorum hicbirseye
Benimde 1.sinif ve 4bucuk yaşında 2oğlum var onlarda çok seviyor kardeşini. Akşam bazen bebek kucağımda ayakta gezerek kitap okuyorum oğlanlara. Sabahları bebeğe eşim bakarsa ben, ben bakarsam eşim götürüyor okula. Evde de küçük oğlumla oyun halindeyiz devamli. Bulaşık yıkarken bile oyuncak konusturuyorum 😅 Bazen kendimi maratonda gibi hissediyorum beynimde bisürü sekme açık resmen ama çok hızlı geçecek emin ol bu günler ☺️
Aglamakta insana iyi geliyor içinden geliyorsa ağla rahatla. Ben 2cocukluyken çok ağlardım şimdi 3cocukla ona bile fırsat yok 😂

Emzik kullanıyor musunuz artıları ve eksileri ne.. biz daha hiç kullanmadık çok kararsızım kullanmakta doğumdan önce almıştım ama hiç elim gitmiyor vermeye
Emzik bence rahatlık. Uyucagi zaman veriyorum zaten diğer zamanda istemiyor alıştı. İlk çocuğumda vermemiştim 2de ve 3te hemen verdim. Özellikle ilk birkaç ay çok iyi oluyor. Diş döneminde bırakıyorum ben genelde yaşına kadar emmedi ortanca çocuğumda mesela. Çok bağımlı olup gün içinde de devamlı emerse büyüdüğü zamanda ozaman bağımlı oluyorlar biraktirmasi zor oluyor. Uykuya geçiş aracı bence emzik oda küçükken 1yas altı

Emerken uyuyor sonra emmeyi bırakıyor kaldırıp kucağıma alıyorum yatarak emiyor çünkü, kaldırırken gazı çıkıyor ona uyanıp sinir oluyor başlıyor süreç sonra bir şekil sakinleşti kucakta daldı diyoruz 10 dk demiyor 🤦‍♀️şimdi büyük bir merasim ile kakasını yaptı onunla rahatladı uyudu 🤭

Bu günün suçu benim dolma yemem oldu galiba kardeşim bulgur ile yapmış o da fark ediyorum gaz yapıyor
Bende dün mercimek çorbası kurbanı oldum kimyon koydum içine pişerken deneyeyim dedim ama gece fena yaptı gaz. Sabahta heryerime sicmali kaka geldi 😅
Neden yatarak emiyor. Kucağında biraz dik pozisyona yakin emzirmeyi denedin mi gaz çok aşağı inmiyor baştan emerken ozaman. Bide memeyi bırakınca bı müddet öyle kucağımda tutuyorum ben

Merhaba teyzeleri 🦁🧿💙.
Uzun zamandır girip yazmadım, öncelikle deprem bölgesinde yaşıyan arkadaşlar büyük geçmiş olsun. Bir ara emzirirken telefonum elimde hep deprem ile ilgili videoları izlerdim öne çıkanlar arasında çıkıyorlardı, hep ağladım çok ağladım, yardımlar gitti ama can kaybı düşünürken içim yine parçalanıyor..

Umarım hepiniz iyisinizdir, günler çabuk geçiyor, en sevdiğim anlar kucağımda uykuya dalışı 💕

IMG_20230307_103625.jpg

Kuzu ben en başından verdim yani hem uykuya kolay dalıyor hem memeden ayrılırken çok ağlamıyor

Keşke baştan emzik verseydim. Memeyi tutmaz bırakır korkusu ile vermedim
Şimdi de emziği ve biberonu asla almıyor. Ne yapacağımı şaşırıyorum.

Aynı durumdayım, emzik verince öğürüyor. İştahlı da bir çocuk, tok olmasına rağmen emmek istiyor, onu da kusuyor. 🥲

Emzik bence rahatlık. Uyucagi zaman veriyorum zaten diğer zamanda istemiyor alıştı. İlk çocuğumda vermemiştim 2de ve 3te hemen verdim. Özellikle ilk birkaç ay çok iyi oluyor. Diş döneminde bırakıyorum ben genelde yaşına kadar emmedi ortanca çocuğumda mesela. Çok bağımlı olup gün içinde de devamlı emerse büyüdüğü zamanda ozaman bağımlı oluyorlar biraktirmasi zor oluyor. Uykuya geçiş aracı bence emzik oda küçükken 1yas altı

Ya aslında benim korkum memeyi bırakır mı diye.. bizim uykuya dalmadan problem yok uyku varsa uyuyor sadece gündüz uykularında kalamıyor eli değdi mi ağzına kendini uyandırıyor belki o zaman ise yarar mi diye dusundum. Uyku tulumuna da koydum care olmadi. Belki odayi karanlik yapmak gerekir ama suan gece-gunduz olayi oturdu onu bozmak istemiyorum geceleri 5-6 saat deliksiz uyuyor sukur.. bir de bu ara el parmak ne denk gelirse onu emmeye başladı onu alışkanlık etsin istemiyorum.. sadece uykuya geçişi kolaylaştırıyor hiç başlamayayim 😅

Siz deyince hatırladım benim oğlumun çenesi oluyordu ama çok kısa süreli.. simdi de eğer emerken uykuya dalıyorsa oluyor çenesinde bence o kısa süreli titremeler kasları daha zayıf yorulduğu için.. ilk zamanlar memeden birakinca ust dudaginda seyreme olurdu mesela... ama ayağı bilemeyeceğim.. hangi zamanlar oluyor ona dikkat etmek lazım.. gaz sancısı veya ıkınma zamanı falan mı oluyor sadece bir ayak mı yoksa her ikiside mi

Bende dün mercimek çorbası kurbanı oldum kimyon koydum içine pişerken deneyeyim dedim ama gece fena yaptı gaz. Sabahta heryerime sicmali kaka geldi 😅
Neden yatarak emiyor. Kucağında biraz dik pozisyona yakin emzirmeyi denedin mi gaz çok aşağı inmiyor baştan emerken ozaman. Bide memeyi bırakınca bı müddet öyle kucağımda tutuyorum ben
Ohoo sen zirvelerden birine cesaret etmişsin mercimeği istersen kimyon ile yıka yine değişmez 😂

Diğer pozisyonlarda bir tarafta süt çok hızlı gidiyor bu da deli gibi emiyor sürekli boğazına kaçıp öksürmekten emmeyi bırakıyor ama düzgün bir şekilde reflü yatağı gibi yattığı yeri ayarladım ben ona göre şekil alıp duruyorum böyle boğazına kaçmıyor en azından emmeyi bırakmıyor

Ben emziği verdim briaz zor oldu.uykuys geçerken iyi gibi ama hep atip ağlıyor bazen hiç uyuyamiyor emzikten dolayı.

Ay ben mercimek filan içiyorum icmesemde ikiniyor bu ara azaldı baya ıkınma ama pırti tam gaz devam

Benimde 1.sinif ve 4bucuk yaşında 2oğlum var onlarda çok seviyor kardeşini. Akşam bazen bebek kucağımda ayakta gezerek kitap okuyorum oğlanlara. Sabahları bebeğe eşim bakarsa ben, ben bakarsam eşim götürüyor okula. Evde de küçük oğlumla oyun halindeyiz devamli. Bulaşık yıkarken bile oyuncak konusturuyorum 😅 Bazen kendimi maratonda gibi hissediyorum beynimde bisürü sekme açık resmen ama çok hızlı geçecek emin ol bu günler ☺️
Aglamakta insana iyi geliyor içinden geliyorsa ağla rahatla. Ben 2cocukluyken çok ağlardım şimdi 3cocukla ona bile fırsat yok 😂
Bana çok bağımlıydı belki o beni çok üzüyor. Bi de eşimin ameliyatı işin içine girince bunaldım sanırım. Fıtıktan olduğu için bebeği de kucagına alamıyor. Annem gideli 5 gün oldu koptu gitti evin içi de. Dısardan yiyoruz mümkün değil mutfaga giremiyorum cok huysuz.

Ohoo sen zirvelerden birine cesaret etmişsin mercimeği istersen kimyon ile yıka yine değişmez 😂

Diğer pozisyonlarda bir tarafta süt çok hızlı gidiyor bu da deli gibi emiyor sürekli boğazına kaçıp öksürmekten emmeyi bırakıyor ama düzgün bir şekilde reflü yatağı gibi yattığı yeri ayarladım ben ona göre şekil alıp duruyorum böyle boğazına kaçmıyor en azından emmeyi bırakmıyor
Sorma kaşındım resmen ama aldım boyumun ölçüsünü 😅
Anladım canım seninde tazyikli geliyor demek. benim kızında hep kaçıyordu şimdi çok nadir oluyor. Gece çok acikip kalkıp emdiği zaman kaçmıyor genelde. İştahla emmeyip hele bide uyursa memede kaçıyor mutlaka zaten ozaman çıkarıyorum bende hemen

Biz bunu duyunca yıkıldık ama artık alıştık 😂
Hiç belli olmuyor ama 3ay diye insan kendini sartlayinca geçmezse üzülüyor kendimden biliyorum 😄
Bide benim çocukların dişi erken çıkıyor. 4-5 aylıkken. Gaz bitmeden diş başlıyor. Bari diyorum bu çocuğum kolay ve biraz geç çıkarsa dişini ama bakalım göreceğiz

X