2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Emzirirken elleri battaniyeye sıkıştırdım yatırdım. Sürekli uykusunda mızırdanıyor ve itiyor. Ben de beşik sallıyorum. Kızımın bana sarılarak uzun uzun beraber uyuyacağımız akşamları hayal ediyorum.
ben yek kat müslinle sarıyorum. O zaman sıcaklamıyor kımıldamıyor. Belki battaniye kalın geliyordur bi de oyle dene canım

Kizceler ne durumdasınız benimki 10 dan beridir ağlıyor uyumuyor şuan uyudu gibi ama emin değilim çok sinirli kaşları çatık🤦🏻‍♀️🤷‍♀️bekliyorum ne zamn agliyacak 🥴 düzelmesi gerekirken aglama krizleri çok arttı ya 🙁aha uyandi benimki daha yazamadan😬😬neyse bizde gece uzun olucak galiba ☹
Benim yavrum da dün çok ağladı bir türlü susturamadık deprem oldu ya civarda onu mu hissetti ne yaptı diyoruz 🙄

Ben de burdayım. Dr yüzüstü yatırmayın dediği için sırt üstüne alıştırmaya çalışıyorum. Eller hep oynuyor, sıçrıyor. Kundakta asla durmuyor bağırıyor. Yüzüstü seviyor uyuyordu, ona da yasak geldi.
Ay biz şükür 3 tu uyuduk 🥴
Bende 4 gibi uyuttum 6 ya kadar eller fici fici asla bastırmaz emzik ağızda bi düşürüyor ağlıyor verirsin ilk almaz sonra ister böyle mıyır mıyır geçti o ara en son kaka yaptı rahatladı dedim yattı şimdi yine kıpır kıpır ama en azından kahvaltı yaptım bugün eşimin dersi akşam 6 da bitecek haftanın en sevmediğim günü bugün ölmezsem diğer günler koymuyor 😂😂deli şeytan duracağını bilsem sunny baby nin bi otomatik sallanır beşik var al onu diyor elle nereye kadar 😂

Sen yine tecrübelisin öyle motive et kendini biz şaşkınlar tam sudan çıkmış balığız😂
Yok ya masallahın var senin gayet bilinçli ve sakinsin. Ben ne çok dert ederdim kendime ilk çocukta. Ne çok sıkmışım kendimi. Ah diyorum şimdiki aklım tecrübem olsaydı. Ama işte öyle yaşamam gerekiyormus demek

Emzik kullanıyor musunuz artıları ve eksileri ne.. biz daha hiç kullanmadık çok kararsızım kullanmakta doğumdan önce almıştım ama hiç elim gitmiyor vermeye
Emzik kolayliktir👍 kızımda kullanmadım ama oglumda zorla olsa alistirmaya calistim gercekten cok iyi bence😂 memeyi guzel kavriyorsa emzik vermek sorun olmaz bence

Benim kızın da ilk günden beri çenesi titrer. Özellikle uyurken ya da ağlarken. Büyüdükçe azaldı.

Jel hiç denemedim. Zaten istek de yok. Gece gündüz uykusuz, ev işi vs.. Biraz daha büyüse bu moddan çıksam. Toparlanmak uzun sürdü. Bir de depremzedeyiz. Evde sürekli sallanıyoruz. Duşa girmeye bile korkuyor hemen çıkıyorum. Adet oluyorum sandım ama leke şeklinde 1 gün geldi kesildi. İlginç.
Benim oype oldu lekelenme oldu adet sandim devami gelmedi

Bende 4 gibi uyuttum 6 ya kadar eller fici fici asla bastırmaz emzik ağızda bi düşürüyor ağlıyor verirsin ilk almaz sonra ister böyle mıyır mıyır geçti o ara en son kaka yaptı rahatladı dedim yattı şimdi yine kıpır kıpır ama en azından kahvaltı yaptım bugün eşimin dersi akşam 6 da bitecek haftanın en sevmediğim günü bugün ölmezsem diğer günler koymuyor 😂😂deli şeytan duracağını bilsem sunny baby nin bi otomatik sallanır beşik var al onu diyor elle nereye kadar 😂
Ben kundak yapıyorum yoksa asla uyumaz. Benimki gündüz uyumasada ağlamıyor gece 10 da ne oluyor bu çocuğa anlamıyorum ağlama krizleri geliyor. Ahaha benimde pazartesi eşim o gün nobetci ve 5 e kadar gelmiyor .Ay eşim hergun diyor bu çocuğa sallanır besik alalım diye ama ben kararsız kaldım sallanmasi ağır olur benimki beğenmez diye deneme yapılabilecek bir yer olsa koyardım tepkisine bakardım ozman belki alırdık

Ben kundak yapıyorum yoksa asla uyumaz. Benimki gündüz uyumasada ağlamıyor gece 10 da ne oluyor bu çocuğa anlamıyorum ağlama krizleri geliyor. Ahaha benimde pazartesi eşim o gün nobetci ve 5 e kadar gelmiyor .Ay eşim hergun diyor bu çocuğa sallanır besik alalım diye ama ben kararsız kaldım sallanmasi ağır olur benimki beğenmez diye deneme yapılabilecek bir yer olsa koyardım tepkisine bakardım ozman belki alırdık
Bebek mağazalarında denenebilir bize biraz hafif sallanıyor gibi geldi bizim çocuk durmaz diye almadık Bi uyku aparatı var sallanır besiklere uyan İnternette çok artmış fiyatı kardeşimde vardı onu istedim

Benim de bugün hem nöbetçi hem ders saati uzun nöbetçi olmasa öğlen bi yemek yemeye gelir bi ses olurdu dönüşümlü yemek yerdik 🤭gerçekten belli saatleri var ya çıldırdıkları çok tuhaf 😐ben de 2 ayı zaten bitti diye almak istemiyorum ne kadar içinde alabilecekler küçük ya beşik, ay hele sevmezse zaten dram o kadar alıp 😂

Kızlar aranızda benim gibi mama destekli giden varmı?
Ben emzirme destek sistemiyle emziriyorum
120 cc alıyor her seferinde doymuyor obur bir bebek
Sütüm de az ama hem süt hem mama içiyor aynı anda bu sistemle
Sizler kaç cc veriyorsunuz mamayla besleyenler?
Birde kaç saatte bir veriyorsunuz
Benimki 3 saat olmadan acıkıyor
Zor oyalıyorum😁versem 2 saattede hiç hayır demez , zaten 2 saat olunca mıkırdanmaya başlıyor zor oyalıyorum
Sizler nasıl yapıyorsunuz?

Kızlar aranızda benim gibi mama destekli giden varmı?
Ben emzirme destek sistemiyle emziriyorum
120 cc alıyor her seferinde doymuyor obur bir bebek
Sütüm de az ama hem süt hem mama içiyor aynı anda bu sistemle
Sizler kaç cc veriyorsunuz mamayla besleyenler?
Birde kaç saatte bir veriyorsunuz
Benimki 3 saat olmadan acıkıyor
Zor oyalıyorum😁versem 2 saattede hiç hayır demez , zaten 2 saat olunca mıkırdanmaya başlıyor zor oyalıyorum
Sizler nasıl yapıyorsunuz?
Hem emzirip hem mama veriyorum. Her gün miktar değişiyor günde 4 yada 5 sefer 60 cc veriyorum. Bakıyorum cok huzursuz uyuyamıyor biraz daha veriyorum uyuyor. Kilo alımı da normal seviyedeydi 1 aylık kontrolde. Ama emzirmeyi çok yapıyorum. Her seferinde önce memeyi teklif ediyorum.

ben yek kat müslinle sarıyorum. O zaman sıcaklamıyor kımıldamıyor. Belki battaniye kalın geliyordur bi de oyle dene canım
Onu da denedim. Hatta iple bağlamayı bile denedik. Olmuyor. Baştan alıştırmalıydım.
Benim oype oldu lekelenme oldu adet sandim devami gelmedi
Dr a gidebildin mi. Leke için birşey dedi mi . Ben hala dr a da gidemedim. Ancak bebeği götürmeye zaman oldu.

Fiyatlar ne kadar artmış. Göz usg kontrol her birine ayrı ayrı 450 TL ödedik. Bir de drun yazdığı bitkisel relaktax aldık onda 350 gibi birşeydi. Bio 2 hafta kullandık kaldı 245 TL idi. Nues Harvey e geçtik 195 TL. Canı sağolsun. Herşey çok pahalı. Kıyafetler olmuyor 1 ya da 1.5 yaş giyiyoruz artık. Bez de olmuyor 4 numaraya geçeceğiz. Önden aldıklarım elimde kaldı.

Ben ablamdan kalan beşiği aldım bebem anne karnında bile iriydi🧿 salladığım beşiği 1 ay daha kullanabilirim sonra sığmayacak. Otomatik olana hiç sığmaz 😄 bir de o Otomatikler yavaş sallıyor. Ne yazıkki ayakta sallar gibi sallıyorum ben beşiği 🤣 güya hiç sallamayacak hoplatmayacaktım. Sonuç olarak bi tık saldım, olacağına varıyor 😊

Fiyatlar ne kadar artmış. Göz usg kontrol her birine ayrı ayrı 450 TL ödedik. Bir de drun yazdığı bitkisel relaktax aldık onda 350 gibi birşeydi. Bio 2 hafta kullandık kaldı 245 TL idi. Nues Harvey e geçtik 195 TL. Canı sağolsun. Herşey çok pahalı. Kıyafetler olmuyor 1 ya da 1.5 yaş giyiyoruz artık. Bez de olmuyor 4 numaraya geçeceğiz. Önden aldıklarım elimde kaldı.
Haklısın herşey cok pahali oldu. Göz muayenesi 3. Ayda değil mi? 1 yas kıyafeti mi oluyor maşallah boyu kilosu kaç. Nasıl 2 aylık bebek 1 1.5 yas giyer.

Bebek mağazalarında denenebilir bize biraz hafif sallanıyor gibi geldi bizim çocuk durmaz diye almadık Bi uyku aparatı var sallanır besiklere uyan İnternette çok artmış fiyatı kardeşimde vardı onu istedim
İşte birkaç video izledim sallanmasi hafif diye kararsız kaldım. Ewt oda var dedigin gibi fiyatları
Çok artmis ya dene bi iyi ise belki ondan alırım

Haklısın herşey cok pahali oldu. Göz muayenesi 3. Ayda değil mi? 1 yas kıyafeti mi oluyor maşallah boyu kilosu kaç. Nasıl 2 aylık bebek 1 1.5 yas giyer.
Kilo 6200 boy 62. Diğer kıyafetler dar oluyor. Gelişimini etkilenmesin diye rahat giydiriyorum. 1 1.5 yaş altı sıkıyor . Göz muayenesi 2. Ayda yapılabilir demişti dr. Göz dr u da sorun yok 1 yaşta gel dedi

X