2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Sen söyleyince merak edip baktım gerçekten kulak arkası kuru

Korkma gercekten alısıyorsun. Kanguruya alıstırabilirsen evde işlerini yemeğini en azından o şekilde yapabilirsin. Ya da kaynanan yakınsa haftada belirli günler gelsin bebekle ilgilenir sen işini yemeğini görürsün. Hem hersey dort dortluk olmak zorunda değil hiç kendini yorma canım.

Yakın gelir zaten gündüzleri temizliği o gelince yaparım da yemek işte düşündürüyor. Bayramdan sonra 3 aylık olucaz inşallah o zamana kadar uykuları da düzene girer

Kanguru bebek kendine dönük şekilde 6 aydan önce kullanılıyor mu

Valla benim de benzer okudukça rahatlıyorum hepimiz aynıyız

Eğer gülüyor oynuyorsa bi 20 30 dk var demektir. Mesela sabah mutfağa yanıma aldım. Şarkılar açtım. Arada yüzüne güldüm . Ana kucağında 20 dk durdu. O sırada mutfak işlerini halledip kahvaltı hazırladım. Sonra sıkıldı ağlamaya başladı, eşim kahvaltıya geldi bebeği kucağına verdim. Yedim bebeğimi aldım çıktım. Sonra eşim kahvaltı yaptı
Öğle yemeği yok, dün kızımın güleryüzüne denk geldiğimde ceviz badem pekmez karışısımı kek yapmıştım onu yedik. Akşama da dışarıdan dürüm söyleyeceğim babasının omzunda uyuduğunda ben de temizlik vs ev işini hallediyorum, ev işi olmaz ise yemek yapıyorum. Yani zaten hepsi olmuyor, bir süre böyle olacak. Bu halimizi kabullendik

Bunu ben yazdım sanki yaa.. benim kızımda 5-6 bi başlıyor ıkınmaya 8-9 a kadar devam ediyo.. elden de biley gelmiyo masaj falan yapsamda aynı çok üzülüyorum biran evvel biter inşallah
Ben oyle olunca yuz ustu donduruyorum oyle yatiyor patir patir cikariyor ve yastikla yatiriyorum hafif yuksek olursa gobektan yukarisi daha rahat gaz cikiyor çünkü biraz daha iyi geliyor

Şaşırtıcı bir cok sey büyütürken öğreniyoruz herseyi zamanla tecrübe ediyoruz iste. İlk cocugumda hep panik ve korkum oluyordu sürekli arastirmaya okumaya calisirdim vee okumaktan cok yasayarak ogreniliyormuş

Genelde daha hareketsiz oluyorlar gece diye birikiyor. Birde gece emdikten sonra ben kesinlikle gazını çıkaramıyorum derin uyuyor salıyor kendini çıkmıyor gazda oda birikiyor işte sabaha kadar
Yaaa gece bende cikaramiyorum ama aslinda kendileri nefes alip verirken cikariyormus diye okudum bir yerde ben bazen uyurken denk geliyorum dibimde yattiginda bazen agzindan cikan sesle uyanıyorum

Gece uykusu daha derin ben genelde yemekleri gece yapıyorum temizliğin bı kisminida gece yapıyorum tuvalet banyo yıkama vb

Peki benmari yapip evden ciksam yine 3* saat disarda kalabilir mi yoksa hemen mi? Sanırım hemen ama yine de sorayım

Kızlar bebitof sürekli kaka yapıyor cıvık bide bez çekiyor ama pişik oldu bu yüzden hametan aldı eşim iyi gelir inşallah doktora mı götürsem ishal mi oldu acaba

Eşim de deprem bölgesine gidiyor tek başıma nasıl yapacağım sabah bir ton ağladım birkaç gün yazmasam bilin ki açlıktan öldüm

Benim eşim okuldan gelinceye ben telef oluyorum birde bir yere gitse beni öldü sayın
Ben de öyleyim kara kara düşünüyorum kayınvalidemi çağırsam mı kendim idare etsem mi ,kendisi yemek vs yapmaz da çocuğu tutar belki diyorum aman yaaa çok üzgünüm çook ne yapacağım ben

Sen söyleyince merak edip baktım gerçekten kulak arkası kuru
Kulak arkasında da oluyor genelde bizde yok şu anlık. Kulak memesinde kuruluk oldu yeni
Yakın gelir zaten gündüzleri temizliği o gelince yaparım da yemek işte düşündürüyor. Bayramdan sonra 3 aylık olucaz inşallah o zamana kadar uykuları da düzene girer
Yemeği akşam eşin gelince de yapabilirsin. Yada kayınvalidenin geldiği gün toplu yemek yapıp sicakken kavanozlayabilirsin konserve usulü. Annem bana geldiği zaman ayiklanacak hazırlanacak sebzen varsa yapalım kolaylık olsun sana diyor. Mesela pırasayı dün boslugum vardı ayıklayıp yıkadım doğradım yarin yapcam. Ispanağı yine birisi varken ayıklayıp yıkayıp doğrayıp buzluğa posetleyip koyuyorum. Zaten buzlukta doğranmış domatesim var yazdan kalma. İşte böyle kolaylastiriyorum ama bugün canım istemedi yapmadım mesela

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…