2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Artık bi dahaki gidişime ya,tüm kanlarima bakıldı çünkü hemoglobin iyi dedi, 20 de basliyorlar kan ilacına demek ki

Senin ilk çocuğun değil mi? Yanlış hatırlamıyorsam
İkili yaptırmaman radikal geldi bana da o yüzden soruyorum
Madem ikili test kaygında yok o zaman değiştir doktoru gitsin
İstanbuldasın dünya kadar doktor var

İşi iyiyse ikilini de yaptır sonra değiştirirsin. Önemli olan işindeki uzmanlığı bence
Aynı fikirde değilim malesef işini iyi yapabilir ama aynı zamanda empati yeteneğinin çok yüksek olması lazım mesela ki allah korusun kötü bir tecrübem olduğunda azıcık insanlık yapıp beni rahatlatsın isterim. Aradığımda telefonu suratıma kapatacak gibi konuşmasın mesela. Ne bileyim muayenehaneye girdiğimde güler yüzle günaydın diye karşılasın beni, iyice sabırlıca dinlesin falan. İşinde iyi olup insani yönleri gelişmemiş doktorlarla hele ki hamile bir kadın rahat edemez diye düşünüyorum. İlk defa bu kadar hamileyim, aklıma sürüyle soru geliyor, not alıp görüşmemizde soruyorum, hepsine beni tatmin edecek güzel cevaplar alabiliyorum. Bunu yapmayan doktorumu Gebze Anadolu Sağlık Merkezi gibi iyi bir hastanede olmasına rağmen bırakmıştım

Ben bugün tam 12 çıktım, folik asit kes dedi, vitamin mineral de verilmedi, tam kan sayımımada bakilmisti, herkese demir vs. veriliyor mu bana neden birsey verilmedi

Ben 9+4 muayene gitmiştim doktor gyno ferro diye bi demir ilacı verdi. Ama üstünden resmen 10 gün geçti ben dün kullanmaya başladım korkuyordum midemi bulandırır diye. Folik asitimds bitiyor yarın. Yeni kutu almasam mı acaba Bugün 11+3 çünkü?

Haha evet buna katılıyorum işte. İstanbul da dünya kadar doktor var, illa ki kafanızın uyuştuğu bir tanesi çıkacaktır. Burada forumda da bir çok doktor ile ilgili yazılar çıkıyor. Konumunuza yakın yerlerdeki doktorların isimlerini tek tek arayabilirsiniz

Bugün gittiğim perinatolog 12 de kesiyoruz hatta 11 de de bırakabilirsin dedi, bence hiç alma canim

Tabi ki ben de senin gibi düşünüyorum ben sadece son 1 muayene daha gitsin ikili testini yaptırsın sonra değiştirsin demek istedim. Çünkü ikili testte önemli bir uzmanlık alanı ve doktoru işinde iYiymiş.
Yoksa ben de hiç çekemem katlanamam içimin sinmediği doktora kimse de katlanmamalı

Evime çok yakın rahat bi konumda diye gitmiştim. Aynı hastanede de yanındaki başka bir hastanede de çok önerilen doktorlar var aslında .Onları deneyeceğim. Ama erkek doktor seçmeyi planlıyorum.
İlk çocuğum. Benle yaşıt kuzenim yani 33 yaşında olan kuzenim yeni doğum yaptı; ilk çocuk onun da. İkili testte down sendromlu doğacak sonuç çok kötü. Sıvı alalım demişler. Aldırmadı sıvı. O sonuçla sonuna kadar gitti. Endişe içinde geçti süreci. Çok üzülmüşler karı koca. Üzüldüğümle kaldım dedi. Çocuk sağlıklı doğdu.
Kendi doktorum da yaptır ama kesin sonuç vermiyor. Yanılma payı tabi ki var dedi. Down sendromu olup sağlıklı da gösterebilir, sağlıklı çocukta yüksek risk de gösterebilir dedi. O yüzden seçim size ait dedi. Ben de eşim de istemiyoruz

Evet bu da mantıklı ben böyle anlamamıştım pardon
VivaLaJuicy her halukarda değiştirmek en mantıklısı ama şimdi ama 2 hafta sonra

Alma canım folik asitin işi bitti zaten :)

Bana numarasını bile vermedi zaten. Asistanı aracılığıyla iletişim kuran biri. Bugün de gittiğimde asistanıyla cevap verdi bana. Kapısını açıp içeri almadı bile. Böyle insanlıktan yoksun. Ay anlatınca bi daha sinirlendim

İkili test riskli çıkınca aslında artık ilk çare amniyosentez değil fetal dna da baktırma şansı var
Ama riskleri kabul edenler/ her türlü bebeği doğuracağım diyenler için baktırmamak mantıklı oluyor.

Ben ve benim gibi kişiler de onlara hayretle bakıyor, vayy ne radikal karae diyor

Alma canım folik asitin işi bitti zaten :)

Hay ağzınız bal yesin (burda Papatya0593 ’e de cevap veriyorum )
İnanın ağlayarak ve öğürerek içiyordum vifolic’i öyle pis bir koku
Eşim zorla başımda bekliyordu
Hatta dün demir ilacını içmediğim için tartıştık
zorla başladım inşallah bana daha başk şeyler vermez doktor

Haklısın canım. Ben de önce fetal istiyordum. Ama sonra dedim ki hayır her şeyin iyi olacağını düşüneceksin. Buna inan ve dua et kafasına girdim. Mantığı devre dışı bıraktım yani. Ki aslında mantıkla hareket eden bir insanım. Ama bu süreçte etrafımdaki herkes de benimle hemfikir. Boşver yaptırma diyorlar. Ailede ve aile geçmişinde de hiç sorun yok. O açıdan da içimiz rahat herhalde. Yoksa yaptırabilirdim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…