2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Kuzum sarı ama bide arada kasıncak gibi yanıyor ztn gebelikte cok sık mantar enfeksiyonu oluyomusuz cok da dikkat ediyorum ama bilmiyorum nasıl oldu hergün dusumu alırım asırı ttiizimdir bide demekki kapıyoruz

duş alırken genital bölgeni sabunlu suyla temizliyorsan o da mantara sebebiyet veriyor, vajinal duş almamalısın
bir de beyaz süt kesiği gibi durumlar olur vajinada mantar olunca o var mı?
bu arada mantarın hamilelikte çok yaygın olduğunu duymuştum yani bu da normal

Günaydın kızlar. Biraz moralim bozuk. Doktora geldim baltı 10 gün önce 6+2 görünüyordu halâ da 6+2 görünüyor bebek gelişmemiş bu 10 günde. Kalp atırşlarını da duyamadık maalesef. Dedi pazartesi günü gel tekrar bakalım. Eğer aynı olursa gebeliği sonlandırmamız lazım dedi. Lekelenme falan yaşamadım çok dikkat ettim. Sizlerde böyle bir durum oldu mu?

duş alırken genital bölgeni sabunlu suyla temizliyorsan o da mantara sebebiyet veriyor, vajinal duş almamalısın
bir de beyaz süt kesiği gibi durumlar olur vajinada mantar olunca o var mı?
bu arada mantarın hamilelikte çok yaygın olduğunu duymuştum yani bu da normal
Yok canım onuda yapmıyorum beyaz süt kesiği normal ztn akıntı cok artıyormus gebelikte sarıya dönünce mantar tetikliyormus sizlerinde aklınızda olsun o fitili kullabailirsiniz 3 gün arayla ddi doktorum

Ben de bugün dr gittim. Sata gore 7+6 ultrasona göre 5+6 gec dollenme olabilir dedi kap atışını 109 ölçtü. Haftaya çarşamba tekrar bakilacak bir de kanamam olmamasina ragmen progesteran verdi

kızlar günaydın, bi süredir hem bulantılar bastı hem de yoğunluktan yazamadım ama okudum, herkes iyidir umarım, ben hala doktor siftahı yapamadım , cuma günü ilk kez gidicem inşallah kalp atısını duyabilirim. bugün 6+3 m

Günaydın kızlar. Biraz moralim bozuk. Doktora geldim baltı 10 gün önce 6+2 görünüyordu halâ da 6+2 görünüyor bebek gelişmemiş bu 10 günde. Kalp atırşlarını da duyamadık maalesef. Dedi pazartesi günü gel tekrar bakalım. Eğer aynı olursa gebeliği sonlandırmamız lazım dedi. Lekelenme falan yaşamadım çok dikkat ettim. Sizlerde böyle bir durum oldu mu?

canım bak böyle durumlarda hemen ne diyorlar başka bir doktora görün

Yok canım onuda yapmıyorum beyaz süt kesiği normal ztn akıntı cok artıyormus gebelikte sarıya dönünce mantar tetikliyormus sizlerinde aklınızda olsun o fitili kullabailirsiniz 3 gün arayla ddi doktorum
ondan bahsetmiyorum, süt kesiği gibi benek benek oluşumlar olur mantar olunca akıntı değil bu dediğim.
neyse öyle bir şey yoksa fitilini kullan bakalım, geçmiş olsun canım
bu arada cumartesi günü kontrole senin doktora gideceğim, benim ki izne çıkmış :dondurma:

hadi ya canım sıkıntı etme, doktor umut olmasa pazartesi gel demezdi, inşallah bebeğin seninle sağlıkla kalır

canım bak böyle durumlarda hemen ne diyorlar başka bir doktora görün

ondan bahsetmiyorum, süt kesiği gibi benek benek oluşumlar olur mantar olunca akıntı değil bu dediğim.
neyse öyle bir şey yoksa fitilini kullan bakalım, geçmiş olsun canım
bu arada cumartesi günü kontrole senin doktora gideceğim, benim ki izne çıkmış :dondurma:
Panik oldum ya. Şimdi özelden randevu almaya çalışıyorum.

Ben de bugün dr gittim. Sata gore 7+6 ultrasona göre 5+6 gec dollenme olabilir dedi kap atışını 109 ölçtü. Haftaya çarşamba tekrar bakilacak bir de kanamam olmamasina ragmen progesteran verdi
sonradan yakalıyor canım satı baştan olur öyle

kızlar günaydın, bi süredir hem bulantılar bastı hem de yoğunluktan yazamadım ama okudum, herkes iyidir umarım, ben hala doktor siftahı yapamadım , cuma günü ilk kez gidicem inşallah kalp atısını duyabilirim. bugün 6+3 m

duyarsın canım kocaman olmuş maşallah :KK200:

ay sizleri görünce ben kendimi bu işte çok yaşlı hissetmeye başladım, 20 gün önce sizin bu telaşelerdeydim :olamaz:

Kuzum sarı ama bide arada kasıncak gibi yanıyor ztn gebelikte cok sık mantar enfeksiyonu oluyomusuz cok da dikkat ediyorum ama bilmiyorum nasıl oldu hergün dusumu alırım asırı ttiizimdir bide demekki kapıyoruz
Hamilelikte normal canım. Benim idrar yolu enfeksiyonu çıkmıştı, idrarda baya bakteri çıkmıştı. Monurol toz kullandım iki kez. Yanma kaşıntı hafif yeşilimsi gibi akıntı vardı geçti. Çok su iç. Senin mantarmış ama hemen hemen aynı şeyler yapılıyo. İç çamaşırını 2 kez değiştir, vajinayı sabunlama köpükleme, çok bol su iç. Bunlar iyi geliyo. Çok geçmiş olsun

Çok üzüldüm canım 😔 ama bence hemen panik yapma ve tek doktorla kalma. Cihazın kalitesi kötü olabilir. Başka bi doktor da mutlaka görsün. İnşallah her şey yolundadır ve bebişin kalp atışları duyulur kolaylıkla 🤲🏼❤️

Çok üzüldüm canım 😔 ama bence hemen panik yapma ve tek doktorla kalma. Cihazın kalitesi kötü olabilir. Başka bi doktor da mutlaka görsün. İnşallah her şey yolundadır ve bebişin kalp atışları duyulur kolaylıkla 🤲🏼❤️
Ay inşallah öyledir. Özelden randevu almaya çalışıyorum bakalım. Sen de galiba bugün gidecektin değil mi

Geç döllenmedir canım. Kalp atışı da alınmış çok şükür. Progestan bazı doktorlar önlem amaçlı veriyolar ilk haftalar

Hayırlısıyla kalp atışını duy inşallah canım. Benim de cuma randevum. Güzel haberlerle gelelim inşallah 🤲🏼

Kızlar selamlarr benim sarı akıntım cok arttı randevum da eylülün 10 unda doktora yazdım gynolomexin vag ovül yazmıs fitil sanırım 3 gün arayla kullan bol su iç dedi hiç aranızda kullanan varmı
Su tuketimini arttırman iyi olur ben ne zaman suyu azaltsam direk akinti başlıyor

Aynı doktor ve cihaz ile bakılmışsa ve 10 günde bir gelişme olmamışsa malesef iyi görünmüyor :/ Yine de diğer arkadaşların dediği gibi başka doktora görünebilirsin. İkisinde de vajinal mi baktı?

X