2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Kiz ben progestan normal 50 mg 2 ampul oluyorum günlük kalcami görmesin kimse şekli degisti hayatımda böyle yağlı bir igne yok görmedim göbekten de cleksan oluyorum onla cok sorunum yok ama kalcadan her gün progestan olmak zor dontor fitile gecircek ins haftaya 1.5 aydir her gün igne oluyorum kalcadan benimde tup bebek
Ben kalçadan olmuyorum, göbekten yaptırıyorum. Her defasında laf anlatmak zorunda kalıyorum hemşirelere; bakın kalçadan değil göbekten yapacağız diye. İkisi arasında fark var mı acaba? Bence kendim yapacağım diye düşünerek bana göbekten yap dediler. Ama ben kendime iğne yapamıyorum, hastanenin aciline gidip orda yaptırıyorum. Dolayısıyla istesem kalçadan da yaparlar aslında. Ama bana göbek dendi en başta, o yüzden göbekten devam

Ben de aynı durumdayım canım. Progestan dex iğne, oksapar iğne derken göbeğim kevgire döndü. Günde 3 tane de Lutinus fitil var. Maddi manevi zor kullanması ama bebişler iyi olsun da ne zamana kadar derlerse kullanıcaz artık
Ben oksaparı sağlık ocağında yazdırıyorum. Hatta progestan fitili de. Lutinus u bilemedim ama yazdırılıyor olabilir. Maddi olarak zor evet. Progestan dex i sağlık bakanlığı karşılamıyor. Kutuda 7 tane var zaten. Fiyat da 350 tl. Sürekli vurduğumuz düşünülürse ciddi bir ilaç masrafı çıkıyor gerçekten

Evet progestan fitil, progestan dex iğne, oksapar iğne, coraspin, regenesis max, tiroid için de levotiron kullanıyorum. Bir de bulantılarım başladığı için zaman zaman prilam. Eczane gibiyim maşallah 😅
Ne ararsan var😂😂bende levotiron folik asit ve progestan kullanıyorum bulantı için banada prilam verdi ama çok şükür ihtiyaç duymadım şimdilik😂

İn
Ne ararsan var😂😂bende levotiron folik asit ve progestan kullanıyorum bulantı için banada prilam verdi ama çok şükür ihtiyaç duymadım şimdilik😂
İnş hiç ama hiç ihtiyaç duymazsınız. Ben dün geceye doğru çok kötü oldum mesela. 3 defa çıkardım. Bugüne kadarkilerin en kötüsüydü. Gece geç saat olmasa doktorlara yazacaktım “ne yapayım” diye. İnternette okuduğumda günde 5 ve fazlası olursa hastaneye gidin diyor. O sebeple hastaneye de gitmedim. Prilam ı da 1 tane almıştım, baktım kesmiyor 1 tane daha aldım. Sorun olmaz heralde?
Uyuyakalmışım bir şekilde zaten, sabaha iyi uyandım neyse ki 🙏🏻🙏🏻

Ben kalçadan olmuyorum, göbekten yaptırıyorum. Her defasında laf anlatmak zorunda kalıyorum hemşirelere; bakın kalçadan değil göbekten yapacağız diye. İkisi arasında fark var mı acaba? Bence kendim yapacağım diye düşünerek bana göbekten yap dediler. Ama ben kendime iğne yapamıyorum, hastanenin aciline gidip orda yaptırıyorum. Dolayısıyla istesem kalçadan da yaparlar aslında. Ama bana göbek dendi en başta, o yüzden göbekten devam
Progestan dex ise o göbekten yapılıyor benimki normal progestan ampul progestan dex istedim evde kendim yaparım her gün hastaneye gitmem diyr ama doktorum o dozun bana yeterli gelmeyeceğini söyledi kalcadan olmak çok daha kötü kuzum

Kızlar günaydın. Birkaç gündür yoktum soğuk algınlığı geçiriyorum demiştim ya en son. Haftasonu tat ve kokum gitti test verdim ve dün korona pozitif olduğumu öğrendim 😞 durumum çok iyi Allah a şükür ateş yok halsizlik yok. Sadece uykum var ve tatla kokum gidip geliyor bana oyun oynuyor gibi o canımı sıkıyor. Doktorum korkma asla dedi. Hiçbir ilaç kullanma dedi. Bende kemik kaynattım ilik çorbası tavuk suyu çorbası sarımsak soğan limon acı biberli içip terledim bu süreçte bol bol. Daha kalp atışını duymadık ya ondan biraz moralim bozuk inşallah bir sorun olmaz tat kokumda geri gelir bana dua edin olur mu 😞😞

Kızlar progestan içmeye başladım ya lekelenmeden ötürü. Bu sanki benim midemi yakıyor. İlaçtan mı acaba anlamadım. Hap olarak içiyorum bu arada. Sizde de böyle oldu mu?
Bende lekelenmelerden dolayı progestan kullanıyorum. Günde 2 kez fakat vajinal yoldan alıyorum ağız yoluyla ciddi yan etki oluyor diye biliyorum doktorunuza danışıp vajinal yoldan alabilirsiniz. Benim lekelenmelerim devam ediyor az az dün sorun yok dediler bugün gene geliyor

Ben de 5+3 üm. İki gündür bel ve kasık ağrısından duramıyorum. Lekelenme de var. Daha önceki gebeliklerimde bu kadar olmamıştı. 35 yaşındayım. Ondan mı acaba diyorum. Korkuyorum. Şu an tatildeyim. Çalışmıyorum da.
Bende 5+4 oldum ve Progestana rağmen ara ara lekelenmelerim oluyor dün doktor sorun yok dedi bugün gene geldi

İn

İnş hiç ama hiç ihtiyaç duymazsınız. Ben dün geceye doğru çok kötü oldum mesela. 3 defa çıkardım. Bugüne kadarkilerin en kötüsüydü. Gece geç saat olmasa doktorlara yazacaktım “ne yapayım” diye. İnternette okuduğumda günde 5 ve fazlası olursa hastaneye gidin diyor. O sebeple hastaneye de gitmedim. Prilam ı da 1 tane almıştım, baktım kesmiyor 1 tane daha aldım. Sorun olmaz heralde?
Uyuyakalmışım bir şekilde zaten, sabaha iyi uyandım neyse ki 🙏🏻🙏🏻
İnşallah. Kaç haftalık şuan ne zaman başladı bu şekilde bulantıların tam olarak. Allah yardımcın olsun ya inşallah bir an önce biter bulantıların

Ayy ben yazdım sanki bu yazıyı. Benim hissettiklerimi yazmışsın. Allah önce hayırlısını ve sagliklisini versin sonra gönlümüze göre olsun inşallah🥰
amin canım inşallah ve sağlıklı olsunlarda cinsiyetin önemi yok.
Bebem doğduğunda ilk zamanlarında şöyle bi bakmıştım dmiştim ki ne yani pipi yerine kukusu olsaydı ne değişecekti ki sadece organ farklılığı, sevgim aynı olacaktı yine aynı özenle bakıp öpüp koklayacaktım :KK200:
ama insanoğlu bazen nankör işte olmayanı istiyor o ayrı :halay:

Günaydın kızlar.Dün akşam sanki hiss etdim akıntılarım kırmızıya doğru gidiyor ve çokalmis..hemen doktoruma yazdım.Prolukton iğneyi al dedi..vurdum..haftada 1 defa..ama bilmiyorum bu gün faydasını görücemmi..moralim sıfır..bel ağrıları ve kasık ağrıları var.Yarın randevum var..acaba ne durumda çocuk..bu kanamalar neden😔

Kızlar günaydın. Birkaç gündür yoktum soğuk algınlığı geçiriyorum demiştim ya en son. Haftasonu tat ve kokum gitti test verdim ve dün korona pozitif olduğumu öğrendim 😞 durumum çok iyi Allah a şükür ateş yok halsizlik yok. Sadece uykum var ve tatla kokum gidip geliyor bana oyun oynuyor gibi o canımı sıkıyor. Doktorum korkma asla dedi. Hiçbir ilaç kullanma dedi. Bende kemik kaynattım ilik çorbası tavuk suyu çorbası sarımsak soğan limon acı biberli içip terledim bu süreçte bol bol. Daha kalp atışını duymadık ya ondan biraz moralim bozuk inşallah bir sorun olmaz tat kokumda geri gelir bana dua edin olur mu 😞😞
Canım cok geçmiş olsun ins hemencicik en hafif şekilde atlatırsın canım benim

Günaydın kızlar.Dün akşam sanki hiss etdim akıntılarım kırmızıya doğru gidiyor ve çokalmis..hemen doktoruma yazdım.Prolukton iğneyi al dedi..vurdum..haftada 1 defa..ama bilmiyorum bu gün faydasını görücemmi..moralim sıfır..bel ağrıları ve kasık ağrıları var.Yarın randevum var..acaba ne durumda çocuk..bu kanamalar neden😔
Yarını beklemesen bugün gitsen doktora 😕

Canım geçmiş olsun üzme kendini. Bak gör bebeğin hala seninle kalmaya devam edecek. Kalp atışları da hızlanmış olacak 😊

Aa çok geçmiş olsun canım 😔 bol bol dinlen, yakında geçicektir. Kalp atışını zaten bi dahaki kontrolünde duyarsın 😇

Böyle bi durumda beklemene gerek yok bence canım ya 😔 gidebilirsen bugün git doktora bence

X