2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
MaşAllah canım.Bende lekelenme çok az oluyor..ultrasona göre bu gun6+1..kalb atışı yeni oluşuyormuş..çok korkuyorum bu lekelenmeden..Senin kanamanın sebebini doktor demedimi?
Bugün daha ayrıntılı konuştuk doktorla. Bazı durumlarda kanama olması iyidir diyor. Anne ile bebek arası beslenmeyi engelliyorsa o noktada kanama olmalıdır aslında diyor. Birçok sebebi varmış bazen plasentanın konumundan da kaynaklanabiliyormus. Net şu yüzdendir demedi. Bir daha olmaz da demiyor. Yine olabilir. Ama geçen sefer de bu sefer de sorun olmadığını gördüm daha da rahatım artık.

Bugün daha ayrıntılı konuştuk doktorla. Bazı durumlarda kanama olması iyidir diyor. Anne ile bebek arası beslenmeyi engelliyorsa o noktada kanama olmalıdır aslında diyor. Birçok sebebi varmış bazen plasentanın konumundan da kaynaklanabiliyormus. Net şu yüzdendir demedi. Bir daha olmaz da demiyor. Yine olabilir. Ama geçen sefer de bu sefer de sorun olmadığını gördüm daha da rahatım artık.
Aynen çocukta sorun yoksa..düşünmeye değmez..doktorda güzel anlatmış

Kalp atışı dakikada 134, soyu 10.8mm 7+1 haftayla uyumlu canım. Maşallah bebişine hep sağlıkla büyüsün.
Bazıları aylarca kanama yaşıyo, besek iyi olduktan sonra sorun yok. Hep yatmaya, iş yapmamaya çalış
Aminn çok teşekkür ederim hepimiz sağlıkla kucağımıza alalım inşallah. Şu an yatıyorum ama işe başlayacağım yakında. Doktorum çalışmamda yurumemde bir sakinca olmadığını söylüyor. Özellikle sordum çalışmasan daha iyi dese baslamayacaktim hiç.

Kalp atışı dakikada 134, soyu 10.8mm 7+1 haftayla uyumlu canım. Maşallah bebişine hep sağlıkla büyüsün.
Bazıları aylarca kanama yaşıyo, besek iyi olduktan sonra sorun yok. Hep yatmaya, iş yapmamaya çalış
Benimkinin kalp atım hızı belli mi acaba ya anlayamadım alttaki beyaz şey kalp atımı sanırım

Eklentiler

• 16615932517971917962651739853677.jpg
    16615932517971917962651739853677.jpg
    113 KB · Görüntüleme: 76
Kızlar benim gibi 34 beden olan varsa kapsın bu pant.
Şimdi geldi benimki 161/47 kg yum
Basenim yok. Tam iyi oldu 5-6. Ayıma kadar kurtarır sonrası kış şardonlu taytlara geçeriz zaten. 3. Gebelik olduğu için karnım çok çabuk büyüyor. 2. De 9 haftalıkken 4 aylık gibiydim herkes anlıyordu hamile olduğumu kış olmasına rağmen.

Eklentiler

• B2A77731-8DB4-4A8F-9AEF-8A63E8ECE83A.png
    B2A77731-8DB4-4A8F-9AEF-8A63E8ECE83A.png
    457,8 KB · Görüntüleme: 80
Benim de iştahım hiç açık değil.
Bu durum bize cinsiyetle alakalı bilgi vermiyor mu sence😄 bir çıkış arıyorum bu konuda. Annem bana hamileyken hiçbir şey yiyemiyormuş. Ama bir gösterge değil di mi iştahsızlık
Valla bu konuyu ben de merak ediyorum :) ama kendi deneyimlerimle oğlumda iştahım çok açıktı hiç bulantım yoktu zaten, hep yedim. Bunda öyle değilim, ondan farklı geçiyo bu gebelik. Merakla bekliyorum sonucu 😃

Aminn çok teşekkür ederim hepimiz sağlıkla kucağımıza alalım inşallah. Şu an yatıyorum ama işe başlayacağım yakında. Doktorum çalışmamda yurumemde bir sakinca olmadığını söylüyor. Özellikle sordum çalışmasan daha iyi dese baslamayacaktim hiç.
O zaman hiç sıkıntı yok canım, doktorun en iyi şekilde yönlendirir zaten

Selamlar herkese,

Umarım herkes içine her şey yolundadır 🌿
Randevusu yaklaşan var mı kısmetse haftaya bugün benim daha epey var🥴🥴
Merhaba ☀️
Bana o kadar uzak geliyor ki randevu tarihim 😂 10 gün var. Bugünü bitirdik diyelim 9 züğürt tesellisi 😬
Öylece bekliyorum sakin sakin bir yanım meraktan kuduruyor ama 🤦🏻‍♀️

Şuan kilomuz hemen hemen aynı. Ben de ilkimde 73 le hamile kalmıştım 90 la doğuma gitmiştim. Sen çok güzel kilo vermişsin. 6 kilo. Ben aynı kilodayım. Yani midem sadece sabah bulanıyor ve güzel kahvaltı yapabiliyorum akşam da sağlıklı yemeye çalışıyorum öğlen sadece ara öğün yapıyorum. Bir gram da vermiyorum demek ki yanlış yapıyorum. İnşallah çok abartılı kilo almadan doğuma gideriz canım. Arada yazalım kaç kilo aldığımızı falan. 🙏
Doktorum bana 100 kiloya kadar alabilirsin demişti ama şükür oraya kadar gitmedim. Açıkçası kendimi zorlamiyorum ben 8 gibi kalkıyorum 12de kahvaltı ediyorum aksam 6 gibi de aksam yemeği yiyorum. Maalesef bu hafta iştahım çok açıldı

Benim başıma 3 kez geldi fakat tüm ellerimi kınaya basmış şekildeydi ve kına kokuyordu akşama doğru geçiyor, internette yazanlar pek doğru değil mektepte okuyan bir arkadaşım herkesin başına gelmeyeceğinden ve allahhın sevdiği kullarına bunu yaptığından bahsetmişti kendine çekmek amaçlı , ayrıca eğer dua etmeyi vs. atlıyorsak uyarı şeklinde yakılan bişeymiş hiç korkulcak bişey değil aksine sevinmelisin dediğinde içim rahatlamıştı🙈
Öyle bir şeyse ne mutlu bana hep dua ederim ilk başkalarına sonra kendime 😊

Günaydın kizlar 🌺 bugün yine doktora kontrole geldim. Çünkü kanamalarım bitmiyor. Yine kanamam oldu bayağı kırmızı adet olmuş gibi kanama hem de. Doktoru aradım hemen gel dedi. Maşallahı var bebiş gayet iyi büyümüş kolları bacakları bile çıkmış. Hiçbir sorun görmedi yine. Geç döllenmeden dolayı bir hafta geri geldik 7 haftalikmis. Ultrason fotoğrafı i paylaştım yazıları çok anlamıyorum kalp atışı falan nedir boyu hangisi yardımcı olur musunuz?
Geçmiş olsun kanama alanı ve ya myom gibi bir durum mu var neden bu kadar kanamaniz oluyormus

Valla bu konuyu ben de merak ediyorum :) ama kendi deneyimlerimle oğlumda iştahım çok açıktı hiç bulantım yoktu zaten, hep yedim. Bunda öyle değilim, ondan farklı geçiyo bu gebelik. Merakla bekliyorum sonucu 😃
Erkek bebeklerde bulantı daha az oluyomus sanki kızlar daha cok zorluyomus

X