2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Gunaydin,
Cok tesekkur ederim mesajin icin.
Tup bebek surecinden cikinca ister istemez kotuye kayabiliyor dusuncelerim.
Ne guzel keseni gormussun,insallah bebisini de gorursun onumizdeki hafta🥰
Ben transferden beri hic kese vs gormedigim icin pimpiriklendim sanirim🙈
Evet mutlaka insan pimpirikli davranıyor banada oluyor hala 😇 psikoloji çok önemli kendimizi ne kadar iyi ve olumlu tutarsak o kadar güzel olur. İnşallah sende en kısa sürede güzel haberleri alırsınn ❤️

Evet hep böyle söyleniyo ama sonra bütün tezler çürüyo :) bakalım sağlıkla gelsinler de 1 ay sonra falan yavaş yavaş öğreniriz cinsiyetleri :)
Evet bencede çürüyor ben oğlumda mide bulantısından 4 5 kilo birden vermiştim bumda da 5+1 im daha henüz bulantım yok bakalım olacak mı

2. Veya 3. Gebeliği olan arkadaşlar karnınız da büyüme gibi veya şiş gibi bi durum var mı benim düşüğümüde sayarsak bu 3. Gebeliğim evet göbeğim vardı ama bu kadar değildi şiş gibi bi kocaman gibi duruyor

2. Veya 3. Gebeliği olan arkadaşlar karnınız da büyüme gibi veya şiş gibi bi durum var mı benim düşüğümüde sayarsak bu 3. Gebeliğim evet göbeğim vardı ama bu kadar değildi şiş gibi bi kocaman gibi duruyor
Benim sabah yok ama aksam 6dan sonra 5 aylık göbeğim oluyor

Ben Göztepe şehire gidiyorum. Siz hangi devlet hastanesine gittiniz? Hatta evrak sekreterden alıp getirmemi söyledi imza için 10 dk sürdü ve geldiğimde başka hastayı alıp beni kapıda bekletebilirdi ama beni beklemiş benim işim bittikten sonra başka hasta çağırdı. Aslında bu şehir hastanesine hep giderim ben enfeksiyon ortopedi bölümlerine gittim. O kadar iyi doktorları var ki. Kızım diye konuşuyorlar. Bir de doğumu da inşallah bu hastanede düşünüyorum tam karar vermedim daha ama. Yani tam donanımlı hastane olduğu için.
Cemil tasciogolu na gittim ben Dr guleryuzluydu o konuda bisey diyemem ama tansiyon ölçmediler mesela hiç yattım hemen 30sn baktı bakmadı güzel dedi kalktım sizinkiler maşallah özel gibi ilgilenmiş ne guzel

Benimde 4. Gebeligim 1 düşük 2 tane sağlıklı çocuğum var evet benimde hemen çıktı kiloda Bi değişiklik yok ama göbeğim baya çıktı ben regl olmamaya bagliyorum :21:

Evet benim de karnım kocaman oluyo gün içinde. Adet olamama, progesteron falan şişiriyo sanırım

Günaydın kizlar 🌺 bugün yine doktora kontrole geldim. Çünkü kanamalarım bitmiyor. Yine kanamam oldu bayağı kırmızı adet olmuş gibi kanama hem de. Doktoru aradım hemen gel dedi. Maşallahı var bebiş gayet iyi büyümüş kolları bacakları bile çıkmış. Hiçbir sorun görmedi yine. Geç döllenmeden dolayı bir hafta geri geldik 7 haftalikmis. Ultrason fotoğrafı i paylaştım yazıları çok anlamıyorum kalp atışı falan nedir boyu hangisi yardımcı olur musunuz?
Maşallah canım çok sevindim tabiki kanama olunca tedirgin oluyor insan ama bu şekilde 9 Ay devam eden sağlıkla dogum yapan çok kişi var maşallah ne güzel büyüyor minik :KK66:

Kızlar bugün doktora gittiğimde sürekli akıntım olduğunu söyledim. Eğer kokulu ve yeşil renkteyse enfeksiyon vardır buna müdahale edilmesi lazım dedi. Ama akışkan ve beyazsa sorun yokmuş.
Ben yine de bir baktırmak istiyorum enfeksiyon durumuna, sağlık ocağı bakıyor mu acaba?
Benimde surekli beyaz akintim var herhangi bi koku yok normalmis diye biliyorum bende.

Benim de iştahım hiç açık değil.
Bu durum bize cinsiyetle alakalı bilgi vermiyor mu sence😄 bir çıkış arıyorum bu konuda. Annem bana hamileyken hiçbir şey yiyemiyormuş. Ama bir gösterge değil di mi iştahsızlık
Değil canım 2 oğlumda da çok iştahsızdim kilo verdim bunda da deli gibi açlık hissediyorum :d

Erkek bebeklerde bulantı daha az oluyomus sanki kızlar daha cok zorluyomus
Maalesef öyle değil. Oğlumda doğuma gidene kadar bulantım vardı yiyemiyordum bir şey. Sadece elma ve çekirdek çok acıkınca azcık ekmeğe tereyağı sürüp yiyordum. Şuan o kadar bulantım yok çok şükür. Acaba tam tersi bu kız mı diye düşünüyorum.

Maalesef öyle değil. Oğlumda doğuma gidene kadar bulantım vardı yiyemiyordum bir şey. Sadece elma ve çekirdek çok acıkınca azcık ekmeğe tereyağı sürüp yiyordum. Şuan o kadar bulantım yok çok şükür. Acaba tam tersi bu kız mı diye düşünüyorum.
Aynı kadının hamilelikleri bile farklı oluyor ilk oğlumda bulantidan oluyordum 5 kilo vermiştim ilk aylar ve tatlı çok canım istiyordu 2. Oğlumda istahsizdim ama bulantim hiç olmadı ve tatlı görmek istemiyordum ikiside aynı anadan erkek doğdu :KK70: simdide hem çok bulantim var ilaçsız duramıyorum yoksa kusmaktan helak oluyorum hemde sürekli eksi tuzlu istiyorum o yüzden biseye yaramıyorum kiz erkek :)

Cemil tasciogolu na gittim ben Dr guleryuzluydu o konuda bisey diyemem ama tansiyon ölçmediler mesela hiç yattım hemen 30sn baktı bakmadı güzel dedi kalktım sizinkiler maşallah özel gibi ilgilenmiş ne guzel
Şansıma iyi bir doktor denk geldi. Randevu alırken bakmıştım önce netten doğuda görev yapmış. Belki sizinki sadece keseye bakmıştır bende se çok uzun bakmadı hemen baktı kalktım. Ama gayet güzel herşey yolunda gidiyor falan dedi. Siz tekrar aynı doktora gitmeyi düşünüyor musunuz ya özele veya başka hastaneye mi gideceksiniz.

X