2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Kızlar bugün doktora gittiğimde sürekli akıntım olduğunu söyledim. Eğer kokulu ve yeşil renkteyse enfeksiyon vardır buna müdahale edilmesi lazım dedi. Ama akışkan ve beyazsa sorun yokmuş.
Ben yine de bir baktırmak istiyorum enfeksiyon durumuna, sağlık ocağı bakıyor mu acaba?
Hayır idrar kültürü vermeniz gerekiyor
Sağlık Ocağı sadece idrar tahlili yapıyor. Devlet hastanesinde kültürü verebilirsiniz

Herkese günaydın sabah uyanır uyanmaz parmağım da böyle bir lekeyle uyandım sabunla da yıkadım asla çıkmıyor. İnternette cin kınası diye geçiyor korktum çok bileniniz var mı
Hamilelikte vücutta pigment değişiklikleri normaldir canını sıkma. Allah izin vermezse hiçbir şey olmaz

Herkese günaydın sabah uyanır uyanmaz parmağım da böyle bir lekeyle uyandım sabunla da yıkadım asla çıkmıyor. İnternette cin kınası diye geçiyor korktum çok bileniniz var mı
Universitede arkadasimin da eline olmustu boyle bir sey.
Bilimsel aciklamasini okumustum,bulunca atarim hemen😊

Diyetisyenle devam etmen iyi olur canım. O bebeğin yeteri kadar kilo almasını sağlar, sen almazsın ve doğumla hepsi gider.
Ben oğluma 55 le hamile kalmıştım 69 la doğurmuştum 14 kg almıştım. Bunda ben de biraz kilolu başladım istediğimden, 60 la hamile kaldım. İnşallan en fazla 10 kg falan alırım
Evet öyle yapacağım ama sadece bir ay gideceğim başlangıçta. Sonra da 6. Ay için 1 aylık paket alacağım. Baya da pahalı doğrusu her ay gidemeyecğim. En azından doğru beslenmeyi öğrenirim. Sen zaten çok kilolu değilsin bir de iradeliysen 10 kilo ile tamamlarsın bence.

Zaten oda eve gelene kadar gitmiş oluyor 🙈 yani benim öyleydi 78 ile doğuma gittim sezeryan oldum eve geldiğim gibi tartıldım 68 kg düşmüştüm ☺️
10 kilo gitmesi müthiş 😀bir de ödemler falan azalıyor kalan kilolar da sonraki aylarda gidiyor

Gebelikte telefon kullanımı hakkında ne düşünüyorsunuz? Hamileliğinizi öğrendikten sonra bu konuda dikkat ettiğiniz noktalar var mı? Benim biraz azaltmam lazım sanırım.

Kızlar günaydın. Kimler kaç kilo ile başladı ve kilo almaya başladınız mı? Ben 83 kiloydum ve halâ 83 üm. Dizimden ameliyat olduğum için kilo almıştım pandemide. Ortopedi doktorumun gebe kalmak istiyorsan önce 60 lara in demişti. Hiç ummadığım zamanda hamile olduğumu öğrenmiştik. Şimdi de kilo alma korkusu sardı beni. Yani şuan 83 isem en çok 3-4 kilo alabilirim fazlası dizim için zarar. Dün diyetisyene gittim ön görüşme için. Pazartesi başlıyorum ilk aylarda 4-5 kilo verebilirsek son aylarda 6-7 kilo alırsın dedi. Sizlerin deneyimlerini duymaya ihtiyacım var. Şu an ikinciye hamile olanlar ilk hamileliğinizi kaç kilo alarak bitirdiniz?
Ilk hamileligimde 80 ile hamile kaldim 95 ile doğuma gittim 1 hafta sonra 82 kiloydum. Bu sefer 88 ile hamile kaldım 82ye düştüm ve hedefim en fazla 90 olmak. Ilk 3 ay kilo veriliyor bence.
Ben asıl kiloyu kızımda da son trimesterda almıştım. Çok yemesen de kilo alıyorsun o dönemde çünkü bebek çok hızlı kilo alıyor yani tartıda gözüken bebeğin aldığı oluyor sanırım

Iyi geceler kizlar,
Uyku tutmadi,icimi kemiren bir konuyu sizinle paylasmam gerekti🙈
30 temmuzda transfer oldum ve yarin kese ve kalp icin ilk dr muayenesine gidecegim.
Ama goguslerdeki siskinlik kayboldu gitti.
Herhangi bir kanama,lekelenme vs hicbirini yasamadim.
Yarin da 15:00 da randevum.
Nasil bekleyecegim bilmiyorum.
Sanki kesede bir bebek yokmus gibi kotu bir hisse

Şu anlık belirti yaşamayanlardan biri de benim ilk hamileliğimin ilk ayları da rahat geçmişti.
Şu 2-3 gündür sadece koltuktan kalkınca vs baş dönmesi yaşıyorum tansiyon düşüklüğünden başka ne ağrı ne sızı var 🧿
Bu benim 3. Gebeliğim gerçekten hepsi bambaşkaydı 😬 Ama insan endişelenmiyor değil o hissi ben de yaşıyorum çok iyi anlıyorum. Güzel haberlerle dönersiniz umarım Bugün ♥️
Grupta bir arkadasimiz da belirtilerim azaldi demisti birkac gun once,dun bos gebelik oldugunu yazmisti.
Acikcasi bu durum da istemesemde aklimin bir kosesinde.
Saatin 3 olmasini bekliyorum heyecanla🙈

X