2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Masallah benim doktorum da sanirim garanti olsun diye 2 hafta sonra dedi istersen sende biraz daha bekleyip gidersin garanti olmasi acisindan insallah hayirlisiyla duyariz hepimiz
Umarım inşallah
İZne çıkacakmış iki hafta ondan sanıyorum biz de tatile gitmeyi planlıyoruz o yüzden gidelim dedik bir de kan testi yapacakmış vitamin vb gibi ayrıca da toksoplazma testlerinden bahsetti

Aslında bilebiliyorsun fetal dna testiyle verirsen bi 3-5 bin dolarcik

Evet hamilelikte idrar yolu enfeksiyonu çok oluyo ve tehlikeli. Ben de bütün tahlilleri yaptırıp gittim doktora. Malesef idrar yolu enfeksiyonu çıktı. Monurol şase verdi, dün gece kullandım
Günde 2 defa iç çamaşırı değiştirmek ve bol su içmek de onluyor. Olacağı varsa gene oluyor zaten hepimizde ama hamilelik döneminde işte bi tık daha dikkat etmemiz gerek.

Umarım inşallah
İZne çıkacakmış iki hafta ondan sanıyorum biz de tatile gitmeyi planlıyoruz o yüzden gidelim dedik bir de kan testi yapacakmış vitamin vb gibi ayrıca da toksoplazma testlerinden bahsetti
Insallah duyarsin canim bana da gebelik rutini testlerini yaptirmami soyledi tam neler var bilmiyorum

Canım, benim tam 5 haftalikken doktor keseyi 0.4 mm gördü. 3 gün sonra bi daha gel dedi. Kese gene ayniydi boyu yani artmiyordu. Büyümesi durmuştu. Ayni zamanda 2 günde 1 kan vermeye devam ediyodum. Kan degerlerim de yüzde 30 falan ancak artıyordu. Kurtaj kaçınılmaz oldu.
Seninkinden 2 3 günlük kayma normal. Benim de normalden 2 gün büyük gözüküyor. Doktor normal dedi artı eksi. Bide sen tam yumurtlama gününü biliyor musun ? Son adet tarihini biliyor olabilirsin ama yumurtlama günün beklenen adet tarihinden 14 gün önce değil de örneğin 12 gün hatta 10 gün önce olduysa o zaman kese boyu tam oluyor. Bu gibi sebeplerden 2 3 gün fark önemsiz. Bende kese çok küçüktü ve buyumuyodu

Kızlar 23 agustosa randevu alsam keseyi be bebegi görebilir miyim? Dün hamile olduğumu öğrendim adete 2 gün kala.
2 günde 1 bhcg tekrarlamanizi öneririm. 3 defa kan vermeniz yeterli olacaktır fikir vermesi açısından. En az 1500 2000 olmalı ki kese gözüksün. Yoksa boşa randevu alırsınız. Bir de çok geç randevu da almak sakıncalı olabilir. Dış gebelik boş gebelik gibi sakıncalar nedeniyle en iyisi 2 günde 1 kan verin ve 3.kan degerinizin sonu en az 1500 olunca hesap edip yakın zamanda randevu almanız daha sağlıklı olur

16 çıktı dün sonucum. Yarın ve pazartesi günü tekrarlicam 1500lere ulasmaz herhalde henüz bide bugün testim düne gore baya koyulaşmış hatta sabah yaptığıma gore bile daha koyu bu hcg artmış demek oluyor sanırım?

Kızlar Merhaba bir kaç gündür giremiyorum.
Bu gün başıma bi olay geldi size de anlatmak istedim iş yerine çok erken saatte gidiyorum saat 7 de ve bi köpek saldırısına uğradım kolumu bacağımı tırmaladi çok korktum. Hemen eşimi aradım geldi beraber hastaneye gittik tabi ben sadece 1 kere beta ölçtürdüm 167 çıktı 30 temmuzda erteledik tekrar test yaptırmadık çok korktum köpeğin saldırısından ve bebeğime bisey olacak diye de tabi kötü bi gün yaşadım. Herneyse hemen hastaneye gittik tetenoz veya kuduz aşısı vurulmadan önce beta baktırdım.ve muayene oldum betam 1707 çıktı keseyi gördük muhteşem bir his keseyi gördüğümde gülmeye başladım hemen benim hesabıma göre 5 hafta 3 günlüktü doktor 5 hafta 1 günlük dedi gayet güzel bir yere yerleşmiş dedi içim çok rahatladi daha önce 1 erken düşük ve 1 kimyasalım olduğu için coraspirin yazdı 100 mg başlattı. Umarım saglkla devam ederiz bebisimle Herkede sağlıklı gebelikler tüm bebislere selamlar

Günde 2 defa iç çamaşırı değiştirmek ve bol su içmek de onluyor. Olacağı varsa gene oluyor zaten hepimizde ama hamilelik döneminde işte bi tık daha dikkat etmemiz gerek.
Çok su içiyorum, günlük de çamaşır değiştiriyorum ama oluyo işte. İlaç işe yaradı, bugün hiç şikayetim yok şükür

Çok geçmiş olsun. Bu vesileyle keseyi de görmüşsün canım ne güzel. Sağlıkla ilerlesin inşallah

Çok çok geçmiş olsun ya nasıl korktunuz kim bilir ama sonu güzel bitmis sağlıkla gelsin minik

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…