2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Kızlar demin ben bişeyler okudum bu ara lekelenme kanama olanların cogu erkek bebekmiş erkek bebekler tutunurken daha hassaslarmıs zor tutunurlarmıs anneyi hırpalarlarmıs kız bebekler hemen tutunuyomus
İlk gebeliğimde lekelenme dahi yaşamadım
İkincide 9-10. Haftada az miktarda kanamam oldu (stres yaşamıştım)
Tekrar yazmayayım ikisi de erkek 😆
Bu da çürüdü sanırım ama ben de cinsiyeti merak ediyorum önce sağlıklı sonra kız olsun istiyorum. 😂 Kızım olsaydı da erkek isterdim 🙏 İnsan iki meyveden de tatmak istiyor ☺️
Ben en çok döllenme olayına inanıyorum bilimsel olduğu için.
Yumurtlama günü olduysa erkek spermler daha hızlı oldukları için erkek olma olasılığı yükseliyor ama orada hazır bir yumurta yoksa ömürleri de kısa olduğu için daha çabuk ölüyorlar ulaşamadan,
Yumurtlamadan önce ilişki olduysa kız spermler daha yavaş ama daha da dayanıklı olduğu için yumurta oluşursa ona ulaşabiliyor. Bu da ihtimaller silsilesi 😂 zaten %50 ihtimal var 😬

Dün bende öyle oldum..sonradan kana çevrildi..ama seni kesin korkutmak istemiyorum..doktora görüne bilirsin..rahatlarsın
Geldim canım şimdi doktora bekliyorum. Şimdi gittim tuvalete bi şey yok. Normalde çok akıntım olmuyodu zaten. Kupkuru şimdi. İnşallah böyle devam eder tabi de. Çarşamba ya da perşembe de hafif olmuştu. Takip edeyim devam ederse giderim dedim. Devamı gelmedi. Bugün yine olunca tedirgin oldum artık. Dua edin bana 😢

Kızlar an itibariyle doğum günüme girmiş bulunmaktayiiiim 🙈 tek duam ve dileğim evladımın ve karnimdaki bebeğimin hayırlı sağlıklı güzel ömrü olsun ❤️ ve bütün hamile anneler sağlıkla bebeklerini kucağına alsın 🥰🙏🏻
iyi ki doğmuşsun canımm :) güzel güzel de doğur inşallah:))

Yorumunuz korkutdu beni😔ama bende şimdi kesilmiş..hiç bir şey yok şükür..hatda fitili hiç koymamışım..yatarken koyucam
Benim de aynı senin gibi oldu ve Progestan kullanıyorum kanama az az devam ediyor. Ondan sonra ben kalp atışını da duydum. Doktor sorun yok dedi. Kimi insanlar hamileliği boyunca kanama yaşayıp sağlıklı doğuruyor. İnşallah biz de öyle oluruz.

Güzel anne adayları herkese günaydın gününüz aydın olsun inşallah dün sabah dokuz buçukta randevum vardı kalp atışı ve kan tahlillerim için bundan 10 gün önce ayın 12de kese için gitmiştim ve 4+5 diyerek çok şükür görmüştük bugünde gittiğimizde 9 m ve 6+6 dedi ben şok son adetimle uyuştu bu sefer çok güzeldi bebeği kesenin içinde gördüm veeee o güzel sesi dinletiyim dedi kalp atışlarını açtı küt küt küt küt dinletti çok güzel bir duyguydu Allahım bu duyguyu herkese nasip etsin öyle güzeldiki ağladım herşey çok şükür yolunda binlerce şükür 1ay sonrasına gün verdi buarada dün saat 10 da çıktım hastaneden ve o kadar bulantım vardı gün boyu size yazıp haber vermek istedim ama bebiş buna müsade etmedi ilk bulantımdı galiba artık başlıyor bulantılarım herkese hayırlı haberler alacağı günler dilerim öpüyorum hepinizi🙏🏻🙏🏻🙏🏻
Maşallah canım hep sağlıkla büyüsün, sağlıkla gelsin bebiş ❤️

Benim de aynı senin gibi oldu ve Progestan kullanıyorum kanama az az devam ediyor. Ondan sonra ben kalp atışını da duydum. Doktor sorun yok dedi. Kimi insanlar hamileliği boyunca kanama yaşayıp sağlıklı doğuruyor. İnşallah biz de öyle oluruz.
Yaaa iyiki yazdın..kanama kesilmiş..akşam fitil koydum..şimdi bakıyorum yine kahverenkli leke var..yarın randevum var..bakıcam doktor ne diyecem..ben kalb atışını bile duymadım..küçük diyor

Günaydın. Progestan beni mahvediyor. Sersemlik sarhoşluk hissi çok fena. Akşam alsam sabah kalkması zor gündüz alsam çok sersem geziyorum. En büyük sıkıntım bu ilaç şu an 😞
Özellikle ilacı alıp dışarı çıkmak hiç iyi değilmiş. O beni daha da sarstı.
Yine akşam almaya başlayacağım bundan sonra.
Gündüz işlerimi hallederim en azından.
Fitil kullanmak istemiyorum nedense ama belli olmaz belki dr’a söylerim. Ya da belki bünyem alışır.
Bence doktoruna danışarak fitil olarak al canım, yoksa baş etmek zor onun yan etkileriyle

Geldim canım şimdi doktora bekliyorum. Şimdi gittim tuvalete bi şey yok. Normalde çok akıntım olmuyodu zaten. Kupkuru şimdi. İnşallah böyle devam eder tabi de. Çarşamba ya da perşembe de hafif olmuştu. Takip edeyim devam ederse giderim dedim. Devamı gelmedi. Bugün yine olunca tedirgin oldum artık. Dua edin bana 😢
canım Allah yardımcımız olsun hepimizin içinde de senin inşallah. korkma içini ferah tut. doktorlar uzun süren lekelenme veyakırmızı kanda sorun olabilir diyor. seninki normal olabilir. ama stres yaşadıkça daha çok etkiliyoruz bebeği. lütfen sakin kal ve herşey Allahtan ben öyle diyorum. 8 ay istediğim ben hamile kalmayı 8 ay neler denedim olmadı en son bi bıraktım asla istemiyorum üzmicem kendimi dedim 2 ay korundum 3. ayında eşim yanlışlıkla kaçırıverdi koşa koşa tuvalete gittim yıkandım ama bi baktım hamile kalmışım :) Rabbim nasip ettiyse o bebek bize her türlü tutunacak ama yok daha vakti değilse Allahım sen büyüksün diyip devam edeceğiz. stres en büyük süşman lütfen kimse korkusunda bile stres yapmamaya çalışsın gerisi Allah a kalmış. ❤❤❤

Bende fitil koydum..dün iğneden sonra bir şey yoktu..şimdi yine kahverenkli akıntı var..yarın doktora randevum var.Çıkarken yaz mutlaka

canım Allah yardımcımız olsun hepimizin içinde de senin inşallah. korkma içini ferah tut. doktorlar uzun süren lekelenme veyakırmızı kanda sorun olabilir diyor. seninki normal olabilir. ama stres yaşadıkça daha çok etkiliyoruz bebeği. lütfen sakin kal ve herşey Allahtan ben öyle diyorum. 8 ay istediğim ben hamile kalmayı 8 ay neler denedim olmadı en son bi bıraktım asla istemiyorum üzmicem kendimi dedim 2 ay korundum 3. ayında eşim yanlışlıkla kaçırıverdi koşa koşa tuvalete gittim yıkandım ama bi baktım hamile kalmışım :) Rabbim nasip ettiyse o bebek bize her türlü tutunacak ama yok daha vakti değilse Allahım sen büyüksün diyip devam edeceğiz. stres en büyük süşman lütfen kimse korkusunda bile stres yapmamaya çalışsın gerisi Allah a kalmış. ❤❤❤
maşallah canım ne güzel hikaye duygulandım:) hayırlı olsun sağlıkla kavuş inşallah bebeğine:)

Canım genel olarak erkek embriyolar zaten hayata 1-0 yenik başlıyor. Daha çok kromozomal ve ya otizm gibi sonradan oluşan hastalıklar da erkeklerde oluyor kızlara oranla.
Bir de zaten X hücreli sperm Y hücreli spermden daha dayanıklı bu sebeple genel olarak yumurtlama gününde gerçekleşen döllenmeler anca erkek olurken X spermleri o 4-5 gün yaşayanlar olduğu için bunun disindakilerdeki dollenmelerde kız bebek oluşuyor.

Ne yaparsan kız gibi yap 😄 kadınlar teeee o zamandan güçlü
Ben okuyana kadar sen yazmışsın 😂🤘
Buna bende inanıyorum ama ovulasyon testiyle takip etmediğimiz sürece bilmek zor.
Ya da sık ilişki olduysa çatlama olduğu zaman belki kız sperm çoktan rahimi tüpleri geçmiş orada bekliyordur yine erkekten önce ulaşmış olur fkfkd kafam zehir 🤓
Ben bilmiyorum mesela ne zaman yumurtladım 🤓 Normalde yumurtlama ağrısı çekerdim ama bu ay o da olmamıştı. 🤷🏻‍♀️

Kızlar an itibariyle doğum günüme girmiş bulunmaktayiiiim 🙈 tek duam ve dileğim evladımın ve karnimdaki bebeğimin hayırlı sağlıklı güzel ömrü olsun ❤️ ve bütün hamile anneler sağlıkla bebeklerini kucağına alsın 🥰🙏🏻
O zamannn doğum günün kutlu olsun nice mutlu senelere ❤️🌷
Bu dediğin cook mantıklı geldi, hatta benim ki kız eminim o kadar bi inandim nedense😅 yumurtlama gününde olmadığına bekleyenle dollendigine eminim sayılır, inşallah sağlıklı olsunlarda ikisi de candir 😊🌸
Bende emin gibiyim geç döllenme olduğuna ilişki tarihimden epey sonra testte gördüm çünkü . Hatta kaba bi hesap yapınca benim doğum tarihi 2 mayısa kayıyor geç döllenme olduğu için. Ama sezaryen olacağı için her şekilde nisanda doğum olacak 🥰
Merhaba kızlar bende 5+3 teyim normalde doktor 1 eylülde çağırdı ama dayanamayacam galiba yarın görmeye gidecez inşallah görebiliriz saglıcakla 💜 ilk gebeliğim olacak inşallah 🙏🏻
Hoşgeldiniz hayırlı olsun ♥️♥️

Yaaa iyiki yazdın..kanama kesilmiş..akşam fitil koydum..şimdi bakıyorum yine kahverenkli leke var..yarın randevum var..bakıcam doktor ne diyecem..ben kalb atışını bile duymadım..küçük diyor

7794EFAE-D360-4DFB-A460-523DAEAD1EAF.jpeg

Bebeğin kalp atışı için 7 haftayı doldurup 8.haftaya geçmeyi bekleyebilir drlar canım. Duyulmamasında sıkıntı yok. Burada da yazıyor. 8.hafta için. Ben de 8.haftamda gideceğim. Gel dinleyelim dedi o zaman için

Ben okuyana kadar sen yazmışsın 😂🤘
Buna bende inanıyorum ama ovulasyon testiyle takip etmediğimiz sürece bilmek zor.
Ya da sık ilişki olduysa çatlama olduğu zaman belki kız sperm çoktan rahimi tüpleri geçmiş orada bekliyordur yine erkekten önce ulaşmış olur fkfkd kafam zehir 🤓
Ben bilmiyorum mesela ne zaman yumurtladım 🤓 Normalde yumurtlama ağrısı çekerdim ama bu ay o da olmamıştı. 🤷🏻‍♀️
Benim de hamile kalmaya çalışmayı bıraktığım ay olduğu için hic bir fikrim yok🤣
Kız olursa kizima ömürlük yoldas erkek olursa farklı bir meyve tattim diyeceğim
Her ikisi de ne olursa olsun sağlıklı hayırlı olsun tekrar kucağımız dolsun inşallah

Eki Görüntüle 3117777
Bebeğin kalp atışı için 7 haftayı doldurup 8.haftaya geçmeyi bekleyebilir drlar canım. Duyulmamasında sıkıntı yok. Burada da yazıyor. 8.hafta için. Ben de 8.haftamda gideceğim. Gel dinleyelim dedi o zaman için
Yaa benimkide dedi sen 6 haftalıksın..onun ultrason cihazı 7 haftadan küçük olanları göstermiyormuş.İn şa Allah bir sorun olmaz canım

Benim de hamile kalmaya çalışmayı bıraktığım ay olduğu için hic bir fikrim yok🤣
Kız olursa kizima ömürlük yoldas erkek olursa farklı bir meyve tattim diyeceğim
Her ikisi de ne olursa olsun sağlıklı hayırlı olsun tekrar kucağımız dolsun inşallah
İnşallah 🙏 ✨

Yaa benimkide dedi sen 6 haftalıksın..onun ultrason cihazı 7 haftadan küçük olanları göstermiyormuş.İn şa Allah bir sorun olmaz canım
Hayır olmaz tabi ki. Bana da öyle dedi. Bu kadar acele etmeyin diyor dr. Daha çok küçük. 6 haftalık bir gebelikte ben ona bebek bile demiyorum henüz diyor. O yüzden hemen 2 hafta sonraya attı randevuyu.

X