2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Canım genel olarak erkek embriyolar zaten hayata 1-0 yenik başlıyor. Daha çok kromozomal ve ya otizm gibi sonradan oluşan hastalıklar da erkeklerde oluyor kızlara oranla.
Bir de zaten X hücreli sperm Y hücreli spermden daha dayanıklı bu sebeple genel olarak yumurtlama gününde gerçekleşen döllenmeler anca erkek olurken X spermleri o 4-5 gün yaşayanlar olduğu için bunun disindakilerdeki dollenmelerde kız bebek oluşuyor.

Ne yaparsan kız gibi yap 😄 kadınlar teeee o zamandan güçlü
Aha olaya daha bilimsel açıklama getirdi 😂😂 mantıklıymıs o zaman bu yaklasım

Çok yoğun değildi. Ama peçeteyle silerken baktım. Beyazımsı değil de renk açık kahverengiye çalıyor i. 5+2 olmuştum normalde bugün

Kızlar an itibariyle doğum günüme girmiş bulunmaktayiiiim 🙈 tek duam ve dileğim evladımın ve karnimdaki bebeğimin hayırlı sağlıklı güzel ömrü olsun ❤️ ve bütün hamile anneler sağlıkla bebeklerini kucağına alsın 🥰🙏🏻
Günaydıınn. Doğum günün kutlu olsu canım 🥳 evlatlarınla ve tüm sevdiklerinle birlikte sağlıklı, mutlu, huzurlu, uzun yılların olsun 😇❤️

Merhaba kızlar bende 5+3 teyim normalde doktor 1 eylülde çağırdı ama dayanamayacam galiba yarın görmeye gidecez inşallah görebiliriz saglıcakla 💜 ilk gebeliğim olacak inşallah 🙏🏻
Aramıza hoş geldiniz, hayırlı olsun 🌺 hepimiz sağlıkla kucağımıza alalım inşallah 🤲🏼❤️

Kızlar günaydın. Şimdi tuvalete gittim böyle akıntım hafif kahverengimsiydi. Normal mi bu? İlk defa oluyo bende
Doktora danışmakta fayda var canım. Kahverengi akıntıda genelde sorun çıkmıyo ama önlem alınır, progestan başlatır doktorun belki

Güzel anne adayları herkese günaydın gününüz aydın olsun inşallah dün sabah dokuz buçukta randevum vardı kalp atışı ve kan tahlillerim için bundan 10 gün önce ayın 12de kese için gitmiştim ve 4+5 diyerek çok şükür görmüştük bugünde gittiğimizde 9 m ve 6+6 dedi ben şok son adetimle uyuştu bu sefer çok güzeldi bebeği kesenin içinde gördüm veeee o güzel sesi dinletiyim dedi kalp atışlarını açtı küt küt küt küt dinletti çok güzel bir duyguydu Allahım bu duyguyu herkese nasip etsin öyle güzeldiki ağladım herşey çok şükür yolunda binlerce şükür 1ay sonrasına gün verdi buarada dün saat 10 da çıktım hastaneden ve o kadar bulantım vardı gün boyu size yazıp haber vermek istedim ama bebiş buna müsade etmedi ilk bulantımdı galiba artık başlıyor bulantılarım herkese hayırlı haberler alacağı günler dilerim öpüyorum hepinizi🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Günaydın. Progestan beni mahvediyor. Sersemlik sarhoşluk hissi çok fena. Akşam alsam sabah kalkması zor gündüz alsam çok sersem geziyorum. En büyük sıkıntım bu ilaç şu an 😞
Özellikle ilacı alıp dışarı çıkmak hiç iyi değilmiş. O beni daha da sarstı.
Yine akşam almaya başlayacağım bundan sonra.
Gündüz işlerimi hallederim en azından.
Fitil kullanmak istemiyorum nedense ama belli olmaz belki dr’a söylerim. Ya da belki bünyem alışır.

Günaydın. Progestan beni mahvediyor. Sersemlik sarhoşluk hissi çok fena. Akşam alsam sabah kalkması zor gündüz alsam çok sersem geziyorum. En büyük sıkıntım bu ilaç şu an 😞
Özellikle ilacı alıp dışarı çıkmak hiç iyi değilmiş. O beni daha da sarstı.
Yine akşam almaya başlayacağım bundan sonra.
Gündüz işlerimi hallederim en azından.
Fitil kullanmak istemiyorum nedense ama belli olmaz belki dr’a söylerim. Ya da belki bünyem alışır.
Fitil olarak kullanmak daha etkiliymiş rahim için doktor öyle söyledi ve yan etkisi olmuyor fitil olarak kullandığında ben de kullanıyorum doktora sordum ağızdan alsam diye o da çok uyku yapar ve etkisi fitil kadar olmaz dedi

Güzel anne adayları herkese günaydın gününüz aydın olsun inşallah dün sabah dokuz buçukta randevum vardı kalp atışı ve kan tahlillerim için bundan 10 gün önce ayın 12de kese için gitmiştim ve 4+5 diyerek çok şükür görmüştük bugünde gittiğimizde 9 m ve 6+6 dedi ben şok son adetimle uyuştu bu sefer çok güzeldi bebeği kesenin içinde gördüm veeee o güzel sesi dinletiyim dedi kalp atışlarını açtı küt küt küt küt dinletti çok güzel bir duyguydu Allahım bu duyguyu herkese nasip etsin öyle güzeldiki ağladım herşey çok şükür yolunda binlerce şükür 1ay sonrasına gün verdi buarada dün saat 10 da çıktım hastaneden ve o kadar bulantım vardı gün boyu size yazıp haber vermek istedim ama bebiş buna müsade etmedi ilk bulantımdı galiba artık başlıyor bulantılarım herkese hayırlı haberler alacağı günler dilerim öpüyorum hepinizi🙏🏻🙏🏻🙏🏻
Hayırlı olsun canım benim ☺️☺️

Kızlar an itibariyle doğum günüme girmiş bulunmaktayiiiim 🙈 tek duam ve dileğim evladımın ve karnimdaki bebeğimin hayırlı sağlıklı güzel ömrü olsun ❤️ ve bütün hamile anneler sağlıkla bebeklerini kucağına alsın 🥰🙏🏻

Sağlıklı mutlu yaşların olsun kuzum🥰

Sorun yaşayan ve hamileliği sonlananlar için çok üzgünüm. Allah herkese sağlıkla doğurmayı nasip etsin. Olmuyorsa da vardır bir hayır. Hepimiz 3 ay için dikkat edeceğiz mecbur.

Bu arada bugün daha yeni doğum yapmış olan kuzenimi görmeye gittim. Bebeği için 2li test yaptırmış. Çocuğun down sendromlu doğacak demişler. Test için yurt dışına bir şey yollanacakmış kuzenim istememiş. Çok korkmuşlar üzülmüşler. Endişe dolu bir hamilelik geçirmiş maalesef.
Fakat sonuç: bebek sapasağlam doğuyor. Hasta falan değil.
Yani bu testi kesinlikle yaptırmamaya bugün net olarak karar verdim. Onca endişe bebeğe de zarar zaten. Ne gerek var ki.
Benim annem kardeşime hamileyken bu testi yaptırdı. Down sendromlu dediler kardeşime. Enseyi de olcmusler ense de kalın çıkmış. Annem çok üzüldü bütün hamileliği boyunca odalara girip ağladı kadın. Hatta kac doktora gittiyse hepsi aynı şeyi söyledi. Doğuma girerken doktor anneme bu çocuk engelli olacak haberin olsun demişti. Annem o psikoloji ile doğuma girdi. Şimdi kardeşim 11 yaşında ve size şöyle söyleyeyim zehir gibi bir çocuk akademik anlamda olsun sosyal anlamda olsun. Hiçbir problemi yok. En yakinimdan böyle bir tecrübe edindiğim için ben de yaptırıp hamileliğimi kendime zehir etmeyi düşünmüyorum.

X