2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Evet belki kahvaltim az ama ben normalde de az ve sık beslenirim. Zaten beden kitle endeksim 19, standartlara gore baya zayifim yani. Proteini diger 2 ogunde de mutlaka aliyorum. Cok yumurta sevmem 3 sene once agzima surmezdim, 1 yememe sukrediyorum yani :)
Ama yine de bos kilo almayi ben bile istemiyorum cunku sonra diyet yapacak yurek yok ben de. yemeden duramiyorum, veremem o kilolari

Yumurtadan pankek falan yapsan da yiyemiyor musun? Un yerine tam buğday veya ince yulaf koyabilirsin. Hatta içine muz ezip koyuyorum bazen veya peynir, böyle türetebilirsin yumurta yemek için

Evet çok şükür doktorlarda artık önermiyor. İnek sütü inek yavruları içindir çünkü kalsiyumu peynirden ayrandan alsa yeterli zaten

Yumurtadan pankek falan yapsan da yiyemiyor musun? Un yerine tam buğday veya ince yulaf koyabilirsin. Hatta içine muz ezip koyuyorum bazen veya peynir, böyle türetebilirsin yumurta yemek için

kaşındığım için yemeyi tercih etmiyorum aslında. ama benim avantajım ben hamilelik öncesinde sağlıklı beslenirdim.
gelişimini buna bağlıyorum açıkçası. zaten diyetisyenle ilerliyodum kaç senedir. şimdi o yüzden çok takmıyorum. şu kusma bitsin 3 aydır ara verdik diyetisyenle yine devam edeceğim.
bi şekilde besleniyor bebişler bence ya, önemli olan mutlu olmaları içerde :)

benim küçük oğlan 4 yaşında ben ona söylemeyecektim ama daha kalp atışını duymadan abisi söylemiş en başından beri biliyor yani arada uygulamadan acıp bakıyor herkese gösteriyor arada umursamıyor

Benim 17.6 ydı hamile kalmadan şimdi 18.7
Hala zayıfım farkındayım ama bünyem hep zayıftı. Bebek de kilo artması önemli zaten, yoksa boş kilo sadece zorluk insan için. Protein alıyorsan çok iyi ben hep et ve türevlerini sevmiyorum.
Gerekirse sonrasında diyet yaparız( diyetisyenim) hayatımda ilk kez diyet yapmış olacağım

ben diğer 2 hamileliğim de de çok kilo aldım bunda da öyle gidiyor doğumdan sonra kendiliğinden gitti 2 sinde galiba ona da güveniyorum ama normal yemeye rağmen şimdiden 6 kilo falan aldım ki birde kilolu hamile kaldım 25i bulacak galiba

Sonra hallolur hiiç takma, sadece sağlık önemli

Bakalım deneyecegım . Birazdan belki bi migros turu yaparım kesin orada vardır.
Ay hayatım boyunca süt içmedim kızıma da içirmedim. Onun yerıne ayran yogurt yedırdım. Zaten etçi yumurta mutlaka hergun yedı .. Süt cidden kansızlıkta yapıyor.
Maşallah maşallah.. Zaman su gibi cidden yarın bende 14. Haftaya giriyorum şaka gibi 3 bucuk ay bitti
Uygulamadan anne bugun kardeşim nee oldu dıye soruyor benım kızımda Sonra babasına söylüyor.

eklemek istiyorum çok bilmiş konuşan erkek çocuğu nadirdir, dışarda uzun vakit geçirirseniz hareketli olmaları avantaj olur erkenden uyurlar anneye daha düşkün olurlar

Sonra hallolur hiiç takma, sadece sağlık önemli
Bugün sağlık ocağına gittim kontrol için 3 kilo almışım hemşire kadın öyle tepki verdi ki sanki çok yanlış bir şey gibi şimdiden bu kiloyu alırsan diğer aylar ne yapacaksın çok zararlı filan deyip moralimi bozdu bende dikkat ediyorum aslında ama iştahım hiç kaybolmadı çok şükür sadece karbonhidrat sıkıntı biraz fazla yiyordum onu azaltacağım önemli olan sağlık bebeğimin sağlıklı olması kilo verilir alınır ama böyle söyleyince canımı sıktı sabah sabah

SAT 27.01 YAŞ 20 AZERBAYCAN İLK ÇOCUK

Ya ben bu aralar çok sakar olmaya başladım üç gündür parmaklarımi yakıyorum yemek yaparken ocakta ufff az önce de kahvaltı yaptım bir yumurta kırdım tavayi alınca değdi parmağım yine aşırı yanıyor ve geçen gün de yürüyünce düştüm yereeee

Sağlık personeli uyarır görevi o. Fazla kiloyu kimse önermez ama stres kilodan daha zararlı hem bebeğe hem anneye. Dikkatli beslenmek ve kilo takıntısı anneyi strese sokuyorsa hiç gerek yok. Stressiz bir dönem geçirmeliyiz ki bebeklerimiz mutlu olsun

Ben evde kefiri kendim mayalıyorum

Canım kaç haftalıksın ki sana böyle bir tepki verdi

Aynen öyle umarım bundan sonrası daha sağlıklı kilo alımıyla geçer bebeklerimizde sağlıkla büyüsünler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…