Popüler Konu 2025 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Canımmmm sen magnezyumu günde kaç kez kullanıyorsun? Benim ki ostacare diye bir magnezyum günde iki mi içsem bir mi. Senin ki başka bir markaydı diye hatırlıyorum
Canım ocean extramag benim magnezyumum. 200 mg. Sabah akşam içiyorum 400 mg olmuş oluyor. Magnezyumun zararı yok günde 2 şişe maden suyu içtiğini düşün. Vücut tutmuyor zaten. Ama senin magnezyum farklı ve doktoruna danış bence. Ben yanlış yönlendirmeyeyim

Ekşi tatlı olayı hurafe bence arkadaşlar😂 ilk gebeliğimde canım sürekli tatlı şeyler istiyordu oğlum oldu😁 bu gebeliğimde canım sürekli ekşi şeyler istedi nar ekşisini kafama dikiyordum o derece. Ve yine oğlum olacak 😂

Günaydın canlar, ilk trimesterde hiç bulantı ve kusma sorunum olmadı fakat son günlerde bu sıkıntı birden hortladı, halbuki prenses döneme geçiş yaptık? 🙄
Uygulamada şey yazıyor bugün okudum. Midenin yeri değiştiği için bulantılar olabilirmiş. Çünkü benim de oluyor ara ara ve normalde hiç olmamıstı

Canım benim inşallah detaylıda cok guzel haberler alırsın🙏🙏kafanı takmamaya çalıs dua et bol bol🙏🙏et falan benımde hala cok mıdemı bulandırıyor,ama daha ıyıyım eskıye göre tansıyonun düşüyorsa biraz tuzlu yemeye calıs,düzene girer inşallah yakında,yatıyorsun dıye üzülme benımde sosyal hayatım kalmadı bende hep uzanmak ve netflıx ızlemekle gecırıyorum,bu bır surec bır yıl sonra enerjın yerıne gelecek merak etme,yatmanın tadını cıkarmaya bak🥰
Sağol canım sağlıklı beslenemiyorun diye üzülüyorum bulantılar yüzünden bakalım toparlıcaz inşallah 🙏🏻☺️

Cnm eger beyninde kistle dogarsa ve tehlike yaratmicak bir kist ise korkma. Benim doguştan beynimde kist var 🙂 anne karninda oluşmuş. Bende tesadufen yillar once emar cekilmistim o vesileyle ogrendim. Bana hic bir zarari yok. Yani insallah 27.haftaya kdr gecer. O sekilde geçen kistleri cok duydum. Lutfen korkma🙂
Ya çok sağol canım benim içimi ferahlattın çoğu geçiyormuş ama geçmeyende oluyormuş seninki demek o şekilde bizimki de inşallah zararsızdır gider de düşünmekten kurtulurum bazı doktorlar söylemiyormuş bile doktor söylediğine pişman oldu 🤦🏻‍♀️😊 Ama bende işkillendim öyle bir şey görünce her şeye tek tek baktı ölçtü bayağı uzun sürdü insan bir tedirgin oluyor yine de bilmek en iyisi 🙏🏻

Bugün tam 18+0 olduukk ay çok güzldi yaa iyi olduğunu bilmek müthiiiş

Aslında 2. günü bugün iyileşme dönemine giremedi :bicak:

sabahları daha altta hissediyorum ama az önce dediğin yer de elimde hissettim
Darısı başıma bacım ya ben belli belirsiz hissediyorum şöyle net hissetsem artık ben de rahatlayacağım 🤲🏻 bugün tam 17 olduk biz de ❤️

Canım çok geçmiş olsun umarım bulantıların geçer. Maden suyu tansiyonu yükseltiyor bir şişe iç bence her gün belki bulantına da faydası olur leblebi falan ye. Bebeğin için de endişelenme bence detaylıda herşey çıkar merak etme. Doktorlar hep en kötüsünü söylemek zorunda sen iyi düşün. Ayrıca ablamın beyninde de aynı şekilde kitleler vardı. Onun doktoru da çok ünlü bir profesör demişti ki o dönem bazı insanlar beyninde doğuştan böyle doğar bazılarının sonradan gelişir çoğu da zararsızdır demişti. Yüreğini ferah tut bol dua et benim de dualarım seninle sağlıkla kucaklayacağız bebeklerimizi inşallah :emir_bebek::KK74:
Sağol canım her gün içmeye çalışıyorum sade maden suyu da hiç içemem normalde ama içmeye çalışıyorum ☺🙏🏻 İnşallah geçicidir bizimde çok teşekkür ediyorum amin sağlıcakla alalım inşallah 🙏 Ablası sabırsızlıkla bekliyor 🥹🌸

Günaydıın canımm sıkma canınıı, inşallah kaybolacaktır :dua: kusma bulantı içinde en yoğun yaşayan arkadaşım 5. ayında kurtuldu. Sen de azcık sık dişini bitecek inşallah
Sağol canım inşallah ay bitsin artık inşallah hep aynı şeyleri yemekten bıktım artık ne yicem derdi de benş bunalttı iyice 😄

İyi enerjiler gönder canım 27 28 e kadar demişler zaten Biraz süreç olabilirmiş baksana Ki olumsuz bir şey yok Dediğin gibi fetal DNA testinde sorun çıkmamış zaten Ondan ötesi yok şu anda Bebişinle ilgili güzel duygulara yoğunlaş Müzik dinlet ona 🤗
Amin inşallah canım sağol🙏🏻🌸
Valla içimi rahatlattınız sağolun kızlar 🌸
Ay öyle bir şey ki analık değişik bir kafa sürekli kuruyor insan ama rahatladım özellikle Delallll Delallll doğunca geçmese bile bir şey olmayacağının canlı örneğini görmek beni çok rahatlattı ayrıca çok teşekkür ediyorum sana canım zararsızdır bizimki de inşallah 🙏🏻

Kızlar detaylı ultrasona kaçıncı hafta gireceksiniz? Ben 19+4üm. Tüp bebek olduğu için sürekli gittiğim doktorum aşırı yoğun ve max 3 dk bakıyor ve asla tatmin etmiyor, bebeğimi bile göremiyorum. Tüp bebek ve takip gerektiren kullandığım ilaç olmasa asla devam etmem 😔 Ben de 20 haftalık perinatolog randevusu aldım. Gideceğim perinatolog o kadar güzel bakıyor kii her şeyiyle en ince detayına kadar.. çok mutlu çıkıyorum o odadan. Sizce 20 haftalık çok mu erken detaylı için? kararsız kaldım :KK43:

Darısı başıma bacım ya ben belli belirsiz hissediyorum şöyle net hissetsem artık ben de rahatlayacağım 🤲🏻 bugün tam 17 olduk biz de ❤️
yaa vallah 2-3 gündür iyice gümletiyor hahah yaramaz olcak galiba :KK17:
Sağol canım inşallah ay bitsin artık inşallah hep aynı şeyleri yemekten bıktım artık ne yicem derdi de benş bunalttı iyice 😄

Amin inşallah canım sağol🙏🏻🌸
Valla içimi rahatlattınız sağolun kızlar 🌸
Ay öyle bir şey ki analık değişik bir kafa sürekli kuruyor insan ama rahatladım özellikle Delallll Delallll doğunca geçmese bile bir şey olmayacağının canlı örneğini görmek beni çok rahatlattı ayrıca çok teşekkür ediyorum sana canım zararsızdır bizimki de inşallah 🙏🏻
ya ben fırından sıcak ekmek alıp tereyağ sürüp yiyordum bastırıyordu hahah

Ggğ
Kızlar detaylı ultrasona kaçıncı hafta gireceksiniz? Ben 19+4üm. Tüp bebek olduğu için sürekli gittiğim doktorum aşırı yoğun ve max 3 dk bakıyor ve asla tatmin etmiyor, bebeğimi bile göremiyorum. Tüp bebek ve takip gerektiren kullandığım ilaç olmasa asla devam etmem 😔 Ben de 20 haftalık perinatolog randevusu aldım. Gideceğim perinatolog o kadar güzel bakıyor kii her şeyiyle en ince detayına kadar.. çok mutlu çıkıyorum o odadan. Sizce 20 haftalık çok mu erken detaylı için? kararsız kaldım :KK43:
Erken degil guzel zamanlama bence. Benimkini devlet hastanesinde taa 23.haftaya verdiler. Biraz gec verdiler ama bse olmaz dedi doktor

bana randevu 19 haftaya verdiler yaa

Detaylı ultrasona girdim bugün. Cinsiyet kesin erkek. Çok hareketli dedi. Kalbi tam ölçemedi erken gelmişsin dedi (20+4) siz daha geç randevu almaya çalışın argadaşlar. 3 hafta sonra tekrar gel dedi doktor kalbi ölçmek için.
Böbrekte büyüklük var erkek bebeklerde görülebiliyor ama down sendromu belirtisi de olabilir dedi genetiğe yönlendirdi onlar da amniyosentez yap dediler ben de hayır dedim çıktım :-D Neymiş bebeğin kanıyla annenin kanı karışmazsa doğru sonuç verirmiş, sadece bazı yaygın hastalıkları taramak için yapılıyormuş, düşüğe sebep olma ihtimali 1/1000miş. Eminim down sendromu olma riski bundan daha düşüktür. Çok saçma bu batı tıbbı gerçekten.
Başakşehir çam sakuraya gittim, randevu aldığım doktor da bakmadı Verda Alpay Türk'e aldım ama Hakan Erenel baktı. Başka bilgi vermediler, kadın doktor baksın dediğimde o zaman iptal et dediler yan odada kadın var oraya gidebilirsin falan diye insanlık yapmak yerine, eşimi içeri sokmadılar, ekran göstermediler, resim vermediler, sormadan cinsiyet söylediler, şu kadar cm şu kadar gram şu kadar haftalık gelişim vs bilgi vermediler, enabıza falan da rapor ya da görüntü atmamışlar boşa gitmiş oldum ://

Detaylı ultrasona girdim bugün. Cinsiyet kesin erkek. Çok hareketli dedi. Kalbi tam ölçemedi erken gelmişsin dedi (20+4) siz daha geç almaya çalışın argadaşlar. 3 hafta sonra tekrar gel dedi doktor kalbi ölçmek için.
Böbrekte büyüklük var erkek bebeklerde görülebiliyor ama down sendromu belirtisi de olabilir dedi genetiğe yönlendirdi onlar da amniyosentez yap dediler ben de hayır dedi çıktım :-D
Başakşehir çam sakuraya gittim, randevu aldığım doktor da bakmadı Verda Alpay Türk'e aldım ama Hakan Erenel baktı. Başka bilgi vermediler, eşimi sokmadılar, ekran göstermediler, resim vermediler, sormadan cinsiyet söylediler, şu kadar cm şu kadar gram şu kadar haftalık gelişim vs bilgi vermediler, enabıza falan da rapor ya da görüntü atmamışlar boşa gitmiş oldum ://
Bu gittigin hastane devlet mi ? E sonucu nerden alcakmisiz peki ne kdr saçma

Bu gittigin hastane devlet mi ? E sonucu nerden alcakmisiz peki ne kdr saçma
Evet Başakşehir çam sakura şehir hastanesi, sonuç falan yok bana bilgi vermek için bişey yapmadılar orda, bana fikrimi kararımı da sormadılar, cahil olsam bebeğin amniyon sıvısını çekeceklerdi o kadar :KK70: Hastanelere hayır, evde doğuma evet.

En ideali 21-23 hafta diye duymuştum. Ama seninki de ideal bence

X