2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Selam kızlar. Ben kurumsal bir markette çalısıyorum. Geçen burada “doktora gittiğiniz gün işe gitme zorunluluğunuz yok” yazmış biri onu okudum. Ben hep haftalık iznime denk getirip doktora gidiyordum. İnternette araştırdım böyle cıktı ama tam anlayamadım. Mesela kontrole gittiğimiz hafta hem haftalık iznimizi kullanıyor hemde doktora gittiğimiz farklı bir günde de mi izinli sayılıyoruz anlayamadım nasıl oluyor beni lütfen bilgilendirir misiniz

Sizi asla yanlış anlamadım öncelikle bunu belirtmek isterim şöyle söyleyeyim ki iki konuda da travmam var diyebilirim biri kilo diğeri ise sivilceler… daha yaşım 16 iken çok büyük bir kilo takıntısı yaşadım ve bu 20 yaşıma kadar sürdü. Aşırı kalori sayar, kısıtlayıcı diyetler yapardım ve hiçbiri işe yaramayınca kendimi kusturdum yıllarca sonra da anoreksiya oldum. Kilo almaktan hep çok korktum ve yeme bozukluğum üst seviyedeydi. Tam atlattım derken hamile kaldım ve kilo alacağımı bilmek beni tetiklemeye başladı sanırım. Sivilce konusu ise yine 15 yaş civarındayken kız arkadaslarımda hiç sivilce yokken benim yüzüm mayın tarlası gibiydi ve boynumda göğüs dekoltemde de cıkıyordu. Önü açık kazak giymek istemiyordum. O yaşta okula giderken her Allah’ın günü makyaj yapardım. Fondötenle kapatmaya calısırdım ve diğer kızlara o kadar çok özenirdim ki aynaya bakamayacak hala gelmeye basladım ve yine 7 ay roaccuttane tedavisi gördüm. Sanırım tetikliyor bazı şeyler bilinç altımı..

Yanlış anlamamana Cook sevindim teşekkür ederim şimdi kafamda oturdu, anlıyorum evet çok zor bir süreç gecirmissin tabii ki bir anda alışkanlıklarndan ya da takıntılardan vazgeçemezsin imkansız yani, çünkü onlar da sen büyürken seninle beraber büyümüş diyebiliriz ama en azından şöyle düşün karnında bir mucizeni taşıyorsun ve onun bir bakışı bir gülüşü veya sana bir anne deyişi her şeye bedel olacak en azından bunların hayalini kurarak kendini rahatlatabilirsin tabiiki bu ye kendine hiç bakma kilo al demek değil sen elinden geleni yap gerisini kabullenmeye çalış. Ah bu arada bu tavsiyeleri tamamen kendimi yerine koyarak yapıyorum yani ben olsam böyle denerdim diye düşünüyorum ama tabiiki asla yaşadıklarını tahmin etmem mümkün değil sadece kendini kafana takacak şeyler aramak yerine pozitif şeyleri düşünmeye, yapmaya yöneltmeni tavsiye ediyorum inşallah korktuğun hiç bir şeyi yaşamazsın

Ya çok katılıyorum buna bizde 1 senedir bekliyorduk. Artuk tüp bebek vs araştırırken kendiliğinden gelen bir bebişle mutluluktan havalara uçtuk işe gidiyorum hiç bir kıyafetim olmuyor akşamları miğde asiti gece uykusuzluk cabası ama kiloyu falan düşünebileceğim aşamada değilim gerçekten.

Hamile olduğunuzu iş yerinize bildirdikten sonra diyelimki 2 gün sonra doktor randevunuz var. Yöneticinize bildiriyorsunuz hamilelik kontrol randevum cuma saat 10’da gibi çoğu iş yeri tam gün izin kullanmanızı sağlıyor ama bazı iş yerleri öğleden önce veya öğleden sonra olarak izin veriyor. İş yerinize bağlı olmakla birlikte normal izninizden düşülemiyor

Çok çok teşekkür ederim dediğinizi yapıp güzelliklere odaklanmaya calısıyorum ve yeme konusunu her ne kadar kafaya taksamda kendimi kısıtlamadan canımın istediğini veya akşam yemeklerini dilediğim gibi yiyorum. Tartıya cıktığımda gördüğüm rakamlar beni korkutsa da elimden geleni yapacağım.. bu arada tabloya benide ekler misiniz?

Ben iş yerime hamile olduğumu bildirdim zaten. Mesela benim diyelim ki pazartesi günü doktor kontrolüm var cuma da haftalık iznim. Bunuda yöneticime söyledim ve pazartesi günü ya tam ya da yarım gün bana izin verecek ikisinden biri yani bir de ben cuma günü ben kendi haftalık iznimi kullanacağım. Doğru anladım değil mi?

Ah canım aynen öyle bu fotoğrafı buradakilere ve yagmurcicegii ne moral olsun diye atıyorum. Bugün cildiyeden geldim bu sadece vücudumun bir kısmı 4 gün önce bir anda kaşınmaya başladım ve her tarafima yayılmaya başladı, Kalçam, bacaklarım, sırtım, belim.. neyse ömrü hayatımda ilk defa böyle birşeyle karşılaştım ve aklıma kötü görüntüsü ya da hadi iz kalırsa diye asla gelmedi biliyo musun direkt Allah'ım ne olur bebeğime bir zararı olmasın dedim. Neyse çok şükür gittim birşeyim yokmuş bir böcek ısırmış ve ısırdıktan sonra allerjik bir reaksiyon geçiriyormuş vücudum tepki veriyormuş. Antibiyotikli ve kortizonlu krem kullanmam gerekiyor ama bilin bakalım neden kullanamıyorum uyuz gibi kaşınıyorum sirke ile siliyorum 12. Haftayı doldurana kadar birşey kullanamazmisim sadece çok şükür diyorum asla isyan etmiyorum

Eklentiler

• 16843481102378629726753127788092.jpg
    62,5 KB · Görüntüleme: 86
İşte buuuu sen mükemmelsin tabiiki eklerim canım tablodaki bilgileri yazar mısın ?

Çok çok geçmiş olsunn umarım bir an önce iyileşirsin ve bu kaşıntıların geçer. Çok haklısın aslında bu mucizeyi yaşadığımız için şükürler olsun..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…