2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Son adet tarihi, şehir, yaş, kaçıncı çocuk, tahmini doğum tarihi, cinsiyet ama cinsiyeti şimdilik belli olmayanlarin hissettiğini yazıyoruz 🫶🏼
Sat: 22.02.2023
İlk bebeğim
Cinsiyet henüz belli değil bende pek bir hissedemiyorum ama kız olmasını istiyorum
Tahmini doğum tarihide ultrasonlarda 3 aralık yazıyor ama doktoruma hiç sormadım hesaplamama görede kasım sonuna geliyor. 26 Kasım yazabiliriz..

Bunlardan anlayan varmı kızlar dr sonuçlar için 3 hafta sonra geldiğinde bakarız dedi ama 😏
İgg igm benden sorulur 😂😂 canım rubella yani kızamıkçığa bağışıklığın var ama toksoplazma geçirmemişsin, inşallah da gebelik boyu geçirmezsin. Bu sebeple kedi köpek dışkısı, iyi yıkanmamış sebze meyve, az pişmiş et ürünleri vs. uzak dur. Çiğ ete dokunduğun zaman da ellerini iyi dezenfekte etmeden hiçbir yere dokunma. Yani şu an değerlerin gayet güzel. Üre ise geçen gün ben de arkadaşıma sormuştum, az su içiyor olabilir misin demişti bana😅 az su içince düşük çıkıyormuş

Ah canım aynen öyle ❤️ bu fotoğrafı buradakilere ve yagmurcicegii yagmurcicegii ne moral olsun diye atıyorum. Bugün cildiyeden geldim bu sadece vücudumun bir kısmı 4 gün önce bir anda kaşınmaya başladım ve her tarafima yayılmaya başladı, Kalçam, bacaklarım, sırtım, belim.. neyse ömrü hayatımda ilk defa böyle birşeyle karşılaştım ve aklıma kötü görüntüsü ya da hadi iz kalırsa diye asla gelmedi biliyo musun direkt Allah'ım ne olur bebeğime bir zararı olmasın dedim. Neyse çok şükür gittim birşeyim yokmuş bir böcek ısırmış ve ısırdıktan sonra allerjik bir reaksiyon geçiriyormuş vücudum tepki veriyormuş. Antibiyotikli ve kortizonlu krem kullanmam gerekiyor ama bilin bakalım neden kullanamıyorum 😅😅 uyuz gibi kaşınıyorum sirke ile siliyorum 12. Haftayı doldurana kadar birşey kullanamazmisim sadece çok şükür diyorum asla isyan etmiyorum ❤️
Geçmiş olsun canım 🫶🏻

Gidene kadar bol bol tatlı çikolata yicem artik
Ay fazla yeme 😅😅 perinatolojiye gittiğimde açtım ve zaten tatlı çikolata düşüncesi bile midemi bulandırıyor, bebişim ters pozisyondaydı tühhh dedim keşke çikolata yeseydim😅😅 neyse dünkü kendi doktorumdan önce kocaman çikolata yedim, bu sefer de pek hareketliydi kıpır kıpır hatta yavrum tüm elini ağzına alacak kadar anası gibi iştahlıydı😍😍 yani demem o ki ortasını bul, yoksa her türlü göremiyorsun 😅😅

Ay fazla yeme 😅😅 perinatolojiye gittiğimde açtım ve zaten tatlı çikolata düşüncesi bile midemi bulandırıyor, bebişim ters pozisyondaydı tühhh dedim keşke çikolata yeseydim😅😅 neyse dünkü kendi doktorumdan önce kocaman çikolata yedim, bu sefer de pek hareketliydi kıpır kıpır hatta yavrum tüm elini ağzına alacak kadar anası gibi iştahlıydı😍😍 yani demem o ki ortasını bul, yoksa her türlü göremiyorsun 😅😅
Ya of ben de öyle kıpır kıpır görmek istiyorum ama bizimki babası gibi tembel anca uyuyor. bir sürü çikolata yememe rağmen doktor 3-4 dk sabit bir şekilde bekledi 1 kere kıçını kaldırıp geri indirdi sağolsun 😅😅

Ya of ben de öyle kıpır kıpır görmek istiyorum ama bizimki babası gibi tembel anca uyuyor. bir sürü çikolata yememe rağmen doktor 3-4 dk sabit bir şekilde bekledi 1 kere kıçını kaldırıp geri indirdi sağolsun 😅😅
hadi ya 😅😅 ben perinatolojideyken aynı şeyi düşündüm, ahanda bu benim gibi keyfine düşkün dedim direkt 😂 erkenden başlıyorlar karakterlerini göstermeye🥰

Kızlar bu arada aranızda online psikolojik destek alan var mı acaba? Gebelik döneminde özellikle çocukluk dönemime ait kaygılarım, travmalarım çok fazla ortaya çıktı ve bunlar şu anki davranışlarımı etkiliyor. Nasıl bir yol izlemem gerektiği konusunda yalnızım. Eşim kendini rahat bırak, çok düz bir insansın sen zaten ama ayrıntıları düşünmek seni yoran şey diyor. E zaten onları bırakabilsem destek istemem 😅😅

Al_pi Al_pi ben kefiri akşam yemeğinden sonra acıktığımda ama bir şey yemek istemediğimde ara öğün gibi içiyorum. Hem doyuruyor hem de mideyi rahatsız etmiyor bence. Sen demiştin sanırım acıkıyorum ama midem rahatsız oluyor diye 🥹

Hayırlı sonuçlar alalım İnşaAllah 🥰
Bazen tedirgin oluyorum belirtim olmadığı için bazen de diyorum güzel geçecek Allah’ın izniyle keşke elimizden gelse istediğimiz zaman bakabilsek nasıl diye 🙂 bi hareketlerini hissetseydim hayırlısıyla benim içimi rahatlatır en azından. insan ister istemez böyle düşüncelere kapılıyor 🙈🙂 Valla bakalım hayırlısıyla gelsinler İnşaAllah bebişler. Hayat çok stresli ya biri düzeliyor derken başka birşey ortaya çıkıyor bakalım 😂
Çok ayrıntıya girmemek takılmamak gerekiyor bence. Zaten o kadar ayrıntıya girseydik hiç birimiz çocuk yapmazdık. Dünya bile çocuklar içim hiç güvenilir değil hele ülkemiz asla. Hayatta maalesef inişli çıkışlı. Allah sağlık huzur versin inşallah en önemlisi hayırlısını😊🙏🏻 Gerisi halloluyor gerçekten. İlk gebelikae biraz geç hissedersin muhtemelen. Endişe etme😊

İgg igm benden sorulur 😂😂 canım rubella yani kızamıkçığa bağışıklığın var ama toksoplazma geçirmemişsin, inşallah da gebelik boyu geçirmezsin. Bu sebeple kedi köpek dışkısı, iyi yıkanmamış sebze meyve, az pişmiş et ürünleri vs. uzak dur. Çiğ ete dokunduğun zaman da ellerini iyi dezenfekte etmeden hiçbir yere dokunma. Yani şu an değerlerin gayet güzel. Üre ise geçen gün ben de arkadaşıma sormuştum, az su içiyor olabilir misin demişti bana😅 az su içince düşük çıkıyormuş
Değerleri öyle çok yüksek görünce bir korkmadım değil şükür rahatladım sağol canım kızamıkta hepatit b de geçirdim ondanmış 🥰

Çok şükür canım iyiyim. Çok korktum sonrası bi kaç saat tüm kaslarım gevşedi🥲
Ah evet adrenalin sonrası öyle oluyor 🫣 sevindim iyi olmana. Bir daha inşallah olmasın ama eğer sana doğru havlayarak koşan bir köpek görürsen aynı şekilde çok yüksek şekilde bağırarak sen de ona koş böylece üstünlük kurmuş oluyorsun ve geri adımı o atıyor bu taktik bende hiç sekmedi tecrübeyle sabit 😂😂

Al_pi Al_pi kızzz şimdi baktım da sende mi Aydındasımmm
Evet Aydındayım . Sende mi dediğine göre sende 😂
Al_pi Al_pi ben kefiri akşam yemeğinden sonra acıktığımda ama bir şey yemek istemediğimde ara öğün gibi içiyorum. Hem doyuruyor hem de mideyi rahatsız etmiyor bence. Sen demiştin sanırım acıkıyorum ama midem rahatsız oluyor diye 🥹
Yok canım ben acıktıgımda baya baya yıyorum 🤣🤣 Ama aksam yemegını gec yemıyoruz bız.yemegı gec yedım gecen o benı rahatsız ettı .
Misal bugun yemek yedim üstüne dünyayı yedim en son yatarken ekmek nasıl guzel koktu 3 dilim beyaz ekmek 9 zeytin gömdüm 😆😆
Sonra bi bakayım kac kılo olmusum dedım anaaa 53,5 😄 Dedım saglık olsun ye can boğazdan gelir 🤰🏻

X