2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Ben dün doktoruma ilaç yazdırdım tekrardan. 13.haftadayım. Geçen hafta birkaç gün kullanmayayım belki hafiflemiştir dedim ama öğürmekten bir hal oldum. Doktorum da şimdilik zorlar ama 20.haftaya kadar da bırakmak lazım dedi. Yani zorlanıyorsan devam et, gebelik sonuna kdar kullanan tanıdıklarım var

Ay kızlar bir de bende huy oldu gece 2-3 gibi uyanıp saatlerce uyuyamıyorum. Şu an açlıktan da ölüyorum ama rahatsız edeceğini bildiğim için bir şey de yemiyorum. Ne zaman geçer bu gece uyanmaları acaba

İlk bebek arabası cybex e-priam mı acaba? Ben de onu almayı planlıyorum da kısmet olursa
Biz çok araştırdık İzmirde denedim de bir kaç arkadaşımla da görüştüm cybex mios aldık. Priam ile arada çok az fiyat farkı var 2023 lerinde süspansiyonları ikisininde kalitede aynı ama mios arka tekerler daha küçük ve daha az yer kaplıyor böylece eğer çok engebeli yerlerde çok küçükken yani 8aya kadar gezmiyecekseniz mios daha avantajlı geldi mesela bu tarz tekerleği Alaçatı engebeli taş sokaklarında kullanan arkadaşım bile sakın büyük teker alma dedi bu yeterliymiş direk buna yöneldik

Ay kızlar bir de bende huy oldu gece 2-3 gibi uyanıp saatlerce uyuyamıyorum. Şu an açlıktan da ölüyorum ama rahatsız edeceğini bildiğim için bir şey de yemiyorum. Ne zaman geçer bu gece uyanmaları acaba
Benim 2 hafta sürekli oldu bu gece uyanmaları yoğurt veya muz yiyordum yoksa çok miğde asiti rahatsız ediyordu. 2 gündür geçti sabah 5 te kalkıyorum gece değilde

Güzel günlerinizde sağlıkla kullansın oğluşun çok güzelmiş canım. Yurtdışında doğumu siz de düşünüyorsunuz di mi? Biz o yüzden bebek arabası ve puseti oradan almayı düşünüyoruz.

Bunları yurt dışından aldık canım Almanya’dan gelicek yoksa Türkiye fiyatlarına alınmaz 45-50bini geçiyor Türkiye’de bebek arabası araba koltuğu sinekliği anne çantası vs derken en mantıklısı oradan almak. Haziranda da eşimle yurt dışı planımız var inşallah park yatağı bile oradan getirelim diyoruz. Mspencer varya bizim türkiye orada bebek havlusu var civciv gibi ördek gibi sarı bir model aynı model aynı renk aynı mağaza dünyanın en pahalı para birimlerinden biri İngiltere den bile alsan %50 ucuz birde hava limanında vergiler düşülücek sakın burdan alma gidersen herşeyi ordan al ya bebek bezinde bile aşırı pahalıyız yani anlamadım ben

Bak Türkiye indirimli hali Şuan 600tlyurt dışı 300tl bide havalimanında vergiler düşüncek biz haziranda iki boş valiz gidip doldurup gelelim diyoruz doğum sonrası oyuncak bebek kamerası vs gibi kalanları gene bakar Amerika yada Kanada dan getiririz

Eklentiler

• 6107F2D8-A844-4DF4-8F0E-E4F28CFF9A62.png
    145,5 KB · Görüntüleme: 38
Çok iyi düşünmüşsünüz canım bizim de iki yunan adası biletimiz var oralardan birkaç şey alayım diyorum. Ama asıl doğum zamanı bebek arabasını amerikaya götürmek havalimanında zor olur veya dikkat çekerse diye onu oradan gidince alalım dedik. Dediğin gibi buradan herşey çok daha pahalı al al bitmiyor ihtiyaçlar o yüzden ben de fiyat/performans ürünleri bakıyorum

inanılmaz gerçekten bu bir örnek bir de sadece. Burada soyuluyoruz resmen

Bizde önden iki kişi gidicez arkadan bir kişi gelicek o getirsin bebek arabasını dedik. Bizim Şuan Kanada ihtimali azıcık yoğunlaştı öyle olunca orası aşırı soğuk eşimde sadece bir kez gitmiş tanıdıkta yok belki çok araştırma Alışveriş vs fırsatı olmaz diye Almanya’dan aldık ama bende Amerika’ya daha yakın olsaydım doğum için kesin Amerika’dan getirirdim bence doğru yapıyorsunuz hadi inşallah umutlar boşa gitmesin Allah yardımcımız olsun

inanılmaz gerçekten bu bir örnek bir de sadece. Burada soyuluyoruz resmen
Yani eşimle onu konuştuk vitamin bile pahalı burda ya okul fiyatları uçmuş vaziyette ailelerimiz hep destek ama ikinci çocuk bizim için çok uzak ihtimal oldu bunları görünce gerçekten ekonomik açıdan hepimize kolaylık diliyorum

İnşallah canım planlar yapılmaya başlandı umarım düşündüğümüz, planladığımız gibi olur tüm süreç Almanya da alışveriş için çok mantıklı bir ülke. İmkanınız var ne güzel bence de değerlendirin tabi. Güzel heyecanlar yaşıyoruz hep artarak devam etsin inşallah

Evet biz de bütün kotamızı ilk çocukta dolduracak gibiyiz Anne baba haricinde kimse bu kadar fedakar olamazmış gerçekten. Daha doğmadılar bile ama şimdiden annemi çok daha iyi anlıyorum ve ne emekler vermiş görüyorum

Doğru valla şimdiden en büyük korkum doğum nasıl olucak hiç bilmiyorum sancılar nasıl doğum nasıl sonrası zor bir süreç falan derken gerçekten o bambaşka bir özveri o dönem yaklaştıkça heyecanı artacak ama umarım korkular azalır. Annem bile geçen gün amaaann annesinin kuzusu sen nasıl doğurucan ki diyor

Herkese günaydın ..
Bebek alışverişinde özellikle kıyafet konusunda aylarına dikkat ederek alın . Ama çok kıyafet almayın kimi bebek toplu oluyor aldıklarınızı giydiremeden küçülüyor.
Benım kızım zayıf bır bebektı 0-3 ayı baya baya uzun gıydık biz. 3-6 ay kışa denk gelmiş oldu aldığım kısa kollar elbıseler yalan oldu.

Ben bırde hıc uzun kol gıydıremedım atlet olarak hem sıfır ve kısa kol tercıh ettım . Gıydırmesı zor oluyor ıkı uzun kolu ust uste bırde yenıdoğan zaten illakı üstüne bir örtü örtülüyor emerken bır kat soyun derdı bızım ebemız emerken cok terliyorlar.

Haa bırde ben öyle 6 lı 10 lu takım almadım hastane cıkısını ayrı ayrı aldım bır tulum bır takım guzel bır battanıye aynı takımın 6 lısını almak mantıklı gelmedı bana degısık degısık gıysın istedim .

Amerika da doğum düşünen var mıydı aramızda. Ya da yaşayan? Doğurmuş olan? Süreci biliyor musunuz tam olarak? Görümcem Amerikada ilk kızımda pandemiye denk geldi gidemedik. Şimdikinde orada doğum yapmak istiyorum ama gözüm pek kesmiyor. Bir de kızıma haksızlık olacak diye üzülüyorum Kızımla hamile halimle yolculuk filan da zor geliyor gözüme Ama imkanlarını düşününce de kafam karışıyor.

Bende 12.haftanin ortasındayım. Bulantılarım gün içinde rahatsız etmiyor ama akşam ve yatarken zorlandigim için alıyorum 1tane
Tamamen iyi olana kadar da dewam edeceğim. İlk bebeğimden kötü tecrübeli olduğum için (5ay kusma,serumla beslenme) buna şükür diyip işkence cektrmiyorm kendme.

Kızlar sanırım bana bir oglan daha geliyo doktor %80 dedi
2 oğlan güzel oluyor yaa benim bu da %80 erkek ve 3. olacak
bana da herkes kız olsun diye mi bi da doğuyorsun diye boşver kızın olsa oğlan diye mi derler oğlun olsa kız diye mi. hep konuşacaklar amann bırak konuşsunlar
yaşı çok da yokmuş aslında kendi doğursun bir tane daha o anne desin
şükredin bizim bidaha erkek olursa 3 oglan anasi olcaz bide eş var tabi tam askeriye gibi
biz öyle olacaz tam olarak askeriye gibi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…