2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Kızlar ben bugün doktora gittim bebişi gördüm 13+6 haftasıyla uyumlu çıktı elhamdulillah bi sıkıntısı yok kıpır kıpırdı çikolata yemiştim doktora cinsiyetini sordum çok hareket ediyor göremeyiz derken bir baktıki erkek dedi banada gösterdi çok bariz belliydi dedim sonradan değişirmi eminmisiniz hayır maşallah çok çok belirgin dedi bakalım
Buna göre bende çin takvimi ramzi teorisi ekşi ye tatlıyı doğur atlıyı ye ekşiyi doğur ayşeyi teorisi (tatlıyı çok severim hiç canım istemiyor bebek biraz hareketlensin diye küçük bi parça zor yedim canım hep ekşi istedi turşu şalgam vs) düşüncesi hiç birşey tutmadı hepsi kız gösteriyor bizde kız bekliyorduk şaşırdık

Cevap verenlere teşekkür ederim bende akşam gidip beli lastikli rahat bir pantolon aldım yaz gelse elbiselerle rahat edicez bizde sadece tayt ve şort yasak onun dışında herşey giyiyoruz. İnsan kaynaklarına falan söylememe bir hafta kaldı test sonrası söyliycem şimdi iş yerinde de belli etmemekte çalışıyorum o yüzden kıyafet seçmek iyice zor Allahtan hergün gitmiyorum ya

Maşaallah gözün aydın. Bende çok ekşi acı yerdim kızlarımda. Bunda daha az yiyorum onlara göre ama galiba o tatlı ekşi olayı gerçek değil ya

Kizlar ben 2 gün sonra 12 haftalık olcam ve bu zamana kadar sadece kokulardan tiksinme, mide bulantısı ve öğürme oldu ama kusma olmamıştı. Tam çok şükür galiba hiç kusma olmayacak diye sevinirken 2-3 gündür kusmalarim başladı sizce normal mi

13.haftaya kadar hiç bişeyim yoktu. 13e girer girmez bulantı kusma ve mide yanması başladı

Benim çevremde 176 ya 55 kilo olan kızlar doğum sonrası 85teb aşağı düşmeyince bir beden büyük acaba dedirtti şu ana kadar kilo almamamışım ama iştahlı biriyim ben, acaba son aylarda fazla olur mu kafasındayım

Şöyle söyleyim, yavaştan prilamı bırakayım demiştim kendi kendime. Birkaç gün almadım. İlk gün sadece hafif mide bulantısıyla geçti , ooo süper dedim. Diğer iki gün sabah kusmaları yaşadım, hatta ani gelen öğürmelerim eşimi bile uyandırdı prilamla yola devam

Benim de iştahım yerinde 2 kilo aldım 15 hafta itibariyle ama ilk zamanlardaki gibi doymak bilmeyen halim yok. Normal düzenime geri dönmüş gibiyim, daha sık besleniyorum sadece. 48 kilo ile başladım hadi diyelim 65 kilo kadar oldum ( umarım olmam) boyum da çok kısa değil.
M bedenin denk geleceğini düşünüyorum o yüzden

Bizim hamileliğin en iyi yanı yaza denk gelmesi. Ben genel şartlarda yazın kilo almayan bir yapıya sahibim, meyve ve sebze ağırlıklı beslendiğim için 55le başladım, kalıptan kalıba 36-38 arası giyiyorum. Riske girmeyip direkt 40 alayım ben o zaman

Bu yöntemi ilk haftalar denemistik evet kan yenilenme şeysi bnde farklı zannettim. Ama evet bn yaptigmda da erkek çıkmıştı. Amaaan az kaldı sabrediyorm ben ikinci olunca

Başına gelen birini tanımıyorum ama normal ultrason ile baktıysa doppler e yönlendirmiş ya da radyolojiye sevk etmiştir. Doppler ile tanışıklığım var kötü olarak kürtajımda son kararı verebilmek için göndermişlerdi. Doktorlardaki normal ultrasona göre daha kaliteli görüntü vs veriyordu ölçümler daha rahat olsun diye olabilir. Bebeğin sağlıklıdır cnm herşeyi daha rahat görebilmek içindir. Lütfen gerilme rahatla herşey ikiniz için

Kızlar günaydın benim 12. Hafta kontrolümde doktor demir d vitamini gibi ek hiçbir şey yazmadı. Hatta folik asite devam edip etmeyeceğimi bile söylemedi. Ben de bebeği görünce unuttum sormayı bunları acaba 16. Haftadan sonra mı başlayacak?

Kızlar günaydın

Bir yardım istiyorum.
İdrar tahlilinizde eritrosit yüksek çıkan oldu mu?

Doktorunuz ne dedi?

İlaç verdi mı?

Bana dün demir ilacı verdi folıc asıtı bırak baska vıtamın verecegım dedı içinde d vıtamını vs vs hersey olandan yazdı.
Sorabılırsen sekretere sor 12. Hafta itibarıyle baslıyo doktorlar

Merhaba, benim az miktarda yüksek çıkmıştı (eritrosit 6, bakteri 40). Doktor bu kadarı hamilelikte normal demiş, bir tedavi önermemişti, bir sorun da yaşamadım sonradan.
Kızlar günaydın

Bir yardım istiyorum.
İdrar tahlilinizde eritrosit yüksek çıkan oldu mu?

Doktorunuz ne dedi?

İlaç verdi mı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…