2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Kızlar günaydın benim 12. Hafta kontrolümde doktor demir d vitamini gibi ek hiçbir şey yazmadı. Hatta folik asite devam edip etmeyeceğimi bile söylemedi. Ben de bebeği görünce unuttum sormayı bunları 🤷🏻‍♀️ acaba 16. Haftadan sonra mı başlayacak?

Günaydın, bana dokuzuncu hafta d vitamini başlattı doktorum (test yapmadan). Folik asit de ikinci trimesterda kesiliyor ve başka takviyelerle devam ediliyor diye biliyorum, yavaştan bırak demişti bana geçen hafta.

Başına gelen birini tanımıyorum ama normal ultrason ile baktıysa doppler e yönlendirmiş ya da radyolojiye sevk etmiştir. Doppler ile tanışıklığım var kötü olarak kürtajımda son kararı verebilmek için göndermişlerdi. Doktorlardaki normal ultrasona göre daha kaliteli görüntü vs veriyordu ölçümler daha rahat olsun diye olabilir. Bebeğin sağlıklıdır cnm herşeyi daha rahat görebilmek içindir. Lütfen gerilme rahatla herşey ikiniz için 🧿
Teşekkürler canım benm 🥰❤️ inşallah bir sorun yoktur 🙏

Merhaba, benim az miktarda yüksek çıkmıştı (eritrosit 6, bakteri 40). Doktor bu kadarı hamilelikte normal demiş, bir tedavi önermemişti, bir sorun da yaşamadım sonradan.
Ayy çok sağolun yüreğime su serptiniz.
Eritrosit 11 çıktı panik oldum dünden beri.

Erkek hücreleri üç yılda bir kadının ise dört yılda bir yenileniyormuş. Doğum tarihleri için erkek 1990lı kadın 1992’li olsun.
1990,1993,1996,1999,2002,2005,2008,2011,2014,2017,2020,2023 kasım oluyor. Şimdiki yılı geçmiyorsun.
1992,1996,2000,2004,2008,2012,2016,2020 ise kadın için.
Ama az önceki hesapladığım arkadaş da eşi kasım doğumlu. En son 2020 kasımda yenilenmiş yani. Kadının ise 2020 mayısta.
Kimin yılı hamile kalma tarihine yakınsa cinsiyet o oluyor. Böyle öğrenmiştim , teyzem kullanır bı yöntemi😂
Ha biliyorum bunu 🤣 ama her yerde kadın regl oldugu için 3 senede bir erkek 4 senede bir yazıyor 🤣 ha bir de dogum yapılmışsa o da etkiliyormus ne kadar dogru bilmiyorum

Ayy çok sağolun yüreğime su serptiniz.
Eritrosit 11 çıktı panik oldum dünden beri.

Rica ederim ama yine de doktorunuza bir danışın. Zaten bir enfeksiyondan şüpheleseler de genelde tek dozluk bir ilaç verip bol su içmeyi tavsiye ediyorlar. Panik olmayın hiç.

Rica ederim ama yine de doktorunuza bir danışın. Zaten bir enfeksiyondan şüpheleseler de genelde tek dozluk bir ilaç verip bol su içmeyi tavsiye ediyorlar. Panik olmayın hiç.
O şaşelerden bir kez içtim sanki ama ne zaman emin değilim.
Aile hekimine geldim şimdi sorucam.

Sonra da kendi doktoruma sonuçları atacağım
Bütün tahliller çıksın tamamen.

Şuan işe giden arkadaşlara birşey sormak istiyorum. Kızlar karnınız çıktıysa ne giyiyorsunuz işe giderken İzmirde hava sabah hala serin oluyor çorapsız elbise giyemem çoraplarda gün ortasında çok sıkıyor.
Düğmeli bir bez parçası aldım pantolonun düğmesine takınca onu genişletiyor ön kısmı ama orayı kapatacak bişey giymek gerekiyor. Öyle gidiyorum işe artık 😀 aslında hamile pantolonu aldım bir tane ama o daha büyük geliyor bana giymedim hiç

Kızlar günaydın benim 12. Hafta kontrolümde doktor demir d vitamini gibi ek hiçbir şey yazmadı. Hatta folik asite devam edip etmeyeceğimi bile söylemedi. Ben de bebeği görünce unuttum sormayı bunları 🤷🏻‍♀️ acaba 16. Haftadan sonra mı başlayacak?
Ben 12. haftaya kadar hem demir hem folik kullanıyordum. Demir eksikliğim çoktu. Doktor 12. haftaya girer girmez multivitamin ve başka bir demir tavsiyesi başlattı. Zaten multinin içinde de az miktarda folik oluyormuş. Arayıp ya da mesaj atıp bir sorun doktorunuza

Merhaba Demet Haytaoğlu'na gidiyorum ben hastane ismi yazmak yasak mı bilemedim ama . Çok memnunum kendisinden şimdilik.

aa sabah onu araştırdım bende. çok enerjik sempatik duruyordu. o hastanede yenidoğan yoğun bakım ünitesi var mı biliyor musun ?

Merhaba kızlar bugün 13+1 olduk bizde😌 aranızda vakit namazlarını kılan var mı ben kılarken secdeye vardığımda baskı hissediyorum vajinada oturarak içime sinmiyor henüz göbek yokken siz nasıl yapıyorsunuz

Teşekkürler arkadaşlar. Doktoruma mesaj atıp sordum bakalım. Ferritinim 22 çıkmış ona rapmen takviye vermemesi düşündürdü 🤔

O değerlerimiz gebelikte düşeceği işin veriliyor önlem amaçlı gibi düşün benim şimdiden gebeliğe bağlı düşen değerlerim olmuş 😂
Evet canım bana vermedi hiçbir şey o yüzden anlamadım. Doktorum çok yoğun ve kafası çok dolu. Seviyorum memnunum ama hep böyle yarım yamalak oluyor muayenelerim. Değiştirmeyi düşünüyorum

X