2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Mükemmel işte ama kilodan ziyade sağlıklı ve dengeli besinler almak önemli ama ilk üç ay için bebek zaten ihtiyacı duymuyor. Sonraki zamanlar için daha kritik bu mevzu.
Ben 2 kilo aldım 14. Hafta itibariyle. Metabolizmam çok hızlıdır normalde hiç beklemezdim kendimden ama işte çok kınadım o yüzden
ya Bende 49 kilo ile başladığım bu yolculukta geçen kıyafetlerle 52 yi gördüm şok Her yediğimi de kusuyordum akşamları yani iştah falan yok bende öyle. Bir yiyeceğe takılıyorum ben midemi rahatlıyor diye bıkana kadar yiyip ondan da beziyorum

Kızlar sizin karın şekliniz nasıl? Bugün dikkat ettim de karnım aşağı doğru birikiyor gibi :)) yani şişkinlik alt karına doğru eğilmiş, o cinsiyette bir anlama geliyor mu? :))

Kızlar sizin karın şekliniz nasıl? Bugün dikkat ettim de karnım aşağı doğru birikiyor gibi :)) yani şişkinlik alt karına doğru eğilmiş, o cinsiyette bir anlama geliyor mu? :))
Benim de o haftalarda alttan geliyordu, sonradan azcık yukarı çıktı. Ama hala top gibi değil, yaygan bir göbek. Belden geliyor gibi, nasıl anlatsam bilemedim de

Kızlar bide sizden dua istiyorum. Deprem bölgesindeyim tam ne güzel sallanmıyo derken bugün 2 kere yine sarsıldık. Dua edin rabbim toprağa sakinlik versin
Allah korusun canım sen sakin kalmaya çalış inşallah bir an önce zor günler geçecek ve hepimiz için daha sakin bir dönem gelecek. Allah hepinizi korusun Ailelerimizi sakınsın sağlık sıhhat versin

Her akşam 10:30-11 uyuyorum. Gece 3:00-3:30 kalkıyorum klasik oldu bu. Sonra tekrar uyumak en az 1 saat sürüyor hergün uyku rutinim resmen aynı şey oluyor alarm var gibi çok acayip

Oyy minnoş ya maşallah ona Aynı ben de böyleyim illa anne Benim hem burcum yengeç hem yükselen yengeç aşırı bi duygusallık aşırı bi hassasiyet bu arada benim annem de yay burcu, gerçekten de sizin gibi ilişkimiz
Çoook doğru kesinlikle katılıyorum,biz nasıl geçirirsek bu süreci bebeğin karakteri de ona göre şekilleniyor ben de buna çok inanıyorum. İnşallah hepimiz sağlıklı,mutlu bebişler dünyaya getiririz

Yaa o zaman siz benim kızımın büyük halisiniz çünkü kızımında yükseleni yengeç

Kızlar bide sizden dua istiyorum. Deprem bölgesindeyim tam ne güzel sallanmıyo derken bugün 2 kere yine sarsıldık. Dua edin rabbim toprağa sakinlik versin
Allah korusun ama bu depremler kaçınılmaz 2 sene devam eder en az ben izmire taşındıgım sene 300 kusur deprem olmustu. Hamileydim psikolojım berbattı şükür sonra bitti ama bende travma yarattı
Hep dualarımız sizinle benim ailemde o bölgede evlerıne döndüler . Rabbim beterinden saklasın.

Çok geçmiş olsun biz de özellikle göksunda olan tüm depremleri baya hissediyoruz kayserideyiz dün gerçekten başa sarmış gibi hissettim tekrardan Allah yardımcımz olsun

Günaydın kızlar okuyunca öff yeter bu muhabbet sıktı diyeceksiniz ama ben de aynısını sorucam çünkü buradaki okuduklarim hep 7.-8. haftalarda yazmış, ileri haftalari merak ediyorum biz 9+4 olduk ama bende ne bir belirti ne mide bulantısı veya kusma var. Sadece göğüs hassasiyeti var ( o da zaten göğüslerimde çok kist olduğu için her daim öyleydi ) bir de tatlı türü yiyemiyorum başka da birşey yok. Bulantı olsa dert olmasa dert biliyorum ama ne bileyim tedirgin oldum, hala hiç belirti yaşamadan devam edenler var mı aramizda ? Köpeğime çok üzüldüm çok ağladım bişey olmasından korkuyorum C.tesi kontrolüm var zaman geçmiyor.

Canım Dilkenn , en başından beri hiç belirtim olmadı. Gelip giden bel ağrıları, hafif kasık batmalarını eğer belirti sayarsak bir tek onları yaşadım. Hatta bunu daha dün dedim ki normalde çok severim ama canım asla tatlı çekmiyor. Evde varsa ve yemişsem de midem bir garip oluyor hatta. Herkes çok farklı yaşıyor hamileliği. Eminim bebişin iyidir

Dün yazılanları okudum aslında ama demekki bakar kör olarak okumuşum gözümden kaçmış, dün girdiğimde 10 sayfa birikmisti onları okumaktan atlamışım sanırım şu an Cook mutlu oldum teşekkürler canım dayımla yengeme bebek haberini vermek için gittiğimizde kendim kaşındim yenge sen neden düşük yapmistin diye sordum o da biz 3 aylıkken kontrole gittiğimizde bebek 2 ayda kalmış kalbi durmuş gelişmemiş dedi hooaaydaa o günden beri takıldım kaldım. Kendi kendime kızıyorum şapşal niye soruyorsun niye çeneni tutamıyorsun diye o yüzden hep tedirginim c.tesi ultrason fotoğrafımla koşcam buraya inşallah

Bu düşündüğün şeylerin hepsine ben de takıldım. Hatta burdaki tüm sayfaları okudum işte bebeğin kalbi durursa belirti oluyor muymuşa kadar inceledim. Tam da 8 - 11 haftaları arasında. Boş yere stres yaptım. Sonra kontrole gittim ama nasıl stresliyim hala, bir baktım ultrasona kıpır kıpır minnak bir insan. O an onu bir daha asla üzmemeye karar verdim. Ama yalnız değilsin bence her anne bunları düşünüyor, evhamlanıyor. Bu da sürecin bir parçasıymış. İlerde hareketlerini hissettikçe bu korkular yerini rahatlığa bırakacak. Ben de sabırsızlıkla o günleri bekliyorum Cumartesi günü çok güzel haberler ile geleceğine eminim. Son zamanlara yeterince üzüldün zaten şimdi bir de bunu takma kafana.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…