2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Al_pi Al_pi Sanırım geçenlerde yazmıştın kızımın doğum günü 23 haziran diye,sen de 24 kasım doğumlusun. Benim doğum günüm de 23 haziran ve doğumum da 24 kasım gözüküyor eğer zamanında olursa tabi. Yani sizin tam tersiniz oluyoruz🥰 Ay çok merak ettim ama anladığım kadarıyla kızınla ilişkin çok iyi zaten di mi? 😍
Yaa görünen tarih tutmuyor ama 3 asagı 5 yukarı farketmez. Kızım tam bir annecidir 🥰
Babayla oynar aksama kadar her istediğini yaptırır ama kimle uyumak ıstersın anne hep anne herşeyde anne 😛
Ben hep onunla konusarak fıkrını alarak ama yine kendı bildiğimi yaparak (klasık yay burcu) hareket ederım ama onu dınledıgımı onunla herseyı yapmak ıstedıgımı bilir 😀
Kızım çok uysal ama öylede birşey var. ben cocugun karekterının en az %50 sinin anne karnında oluştuguna yemın edebılırım ama ispatlayamam 😃 Anne mutlu strestsız bir gebelık korku kaygı yasamadan gecırırse bebek mutlu doğuyor ..

Ya hahaha😂 benim eşimde biraz abartıyor musun acaba diyor 🤣 ama valla yerimden kalkmak istemiyorum bu durum ne zamana kadar devam edecek acaba 👀
8. Haftama kadar öyleydim şimdi enejikim 😂 maşallah her işimi yapabiliyorum korkmasam perde cam gırısırım 🤣🤣
Demir ilacı vıtamın d vıtamını bence bunlar kudurtmus olabılır beni 😆

8. Haftama kadar öyleydim şimdi enejikim 😂 maşallah her işimi yapabiliyorum korkmasam perde cam gırısırım 🤣🤣
Demir ilacı vıtamın d vıtamını bence bunlar kudurtmus olabılır beni 😆
Yaa bende bu enerjiden istiyorum 🥹 valla ben yerimde 5 dk oturmayan biriydim şimdi yerimden kalkamıyorum, maalesef yardım edecek kimsede yok..

Tahmin yapabilecek olan var mı 😊
20230503_075113.jpg
20230503_075030.jpg

Yaa bende bu enerjiden istiyorum 🥹 valla ben yerimde 5 dk oturmayan biriydim şimdi yerimden kalkamıyorum, maalesef yardım edecek kimsede yok..
Sadece uyuyordum ılk haftalar su ıcmeye bıle kalkacak gucum yoktu. İnşallah seninde enerjın en kısa zamanda yerıne gelır.
Sen yine de girişme perde ve cama 🤭
Yok yokkk aman zor buldum 😄 Kalsın öylece kirli madalya takan olmuyor

kizlar ben hu çin takvimine baslarda cok baktim. hep kiz cikiyordu. oylesine eglencesine. simdi zaman gecti bidaha bakayim dedim erkek cikiyor moralimi bozdu 🤣 acaba yenilenme durumu falan varmi bunun

Benimki de diyet listesi vermedi. Zaten beni çok zayıf buluyordu, şu kadar kilo diye bir sınırlama yapmadı o yüzden. Tek bir isteği oldu, paketli gıda tüketmemem.
Ben normalde tatlı çok severim bu arada ama canım hiiç çekmiyor hatta yediğim zaman midem bulanıyor. Ama çikolata yasağına uymam, canım isterse her şekilde yerim :)
Ay, bir dakika… Ben de normal hayatımda paketli gıda neredeyse hiç tüketmem, yani öyle sanıyordum ama bildiğimiz çikolata da giriyor muydu paketli gıda kategorisine🤦🏼‍♀️🤭 çikolatacıdan falan aldıklarımız sayılmıyordur bari umarım 😅

Ay, bir dakika… Ben de normal hayatımda paketli gıda neredeyse hiç tüketmem, yani öyle sanıyordum ama bildiğimiz çikolata da giriyor muydu paketli gıda kategorisine🤦🏼‍♀️🤭 çikolatacıdan falan aldıklarımız sayılmıyordur bari umarım 😅
Çikolata her şekilde işlenmiş olduğundan dolayı paketli gıda kategorisinde. 🤣🤣 biz diyetisyenler olarak anca bitter öneririz o da tek kare ahaha. Ay sakın hamileyken dinlemeyin boşverin. Kelin merhemi olsa kendi başına sürermiş kızlar. Ben ilk aylar yoğurtlu makarna dışında bir şey yemedim🤣 öyle sağlıklı tabaklar falan hak getire yani 🥲

Çikolata her şekilde işlenmiş olduğundan dolayı paketli gıda kategorisinde. 🤣🤣 biz diyetisyenler olarak anca bitter öneririz o da tek kare ahaha. Ay sakın hamileyken dinlemeyin boşverin. Kelin merhemi olsa kendi başına sürermiş kızlar. Ben ilk aylar yoğurtlu makarna dışında bir şey yemedim🤣 öyle sağlıklı tabaklar falan hak getire yani 🥲
Az önce cips yedim Allah affetsin djdjdjshshs. Bu arada ben hiç kısmadım yediklerimden üç ayı bir kg alarak tamamlamışım 🫶

Az önce cips yedim Allah affetsin djdjdjshshs. Bu arada ben hiç kısmadım yediklerimden üç ayı bir kg alarak tamamlamışım 🫶
Mükemmel 🫶 işte ama kilodan ziyade sağlıklı ve dengeli besinler almak önemli ama ilk üç ay için bebek zaten ihtiyacı duymuyor. Sonraki zamanlar için daha kritik bu mevzu.
Ben 2 kilo aldım 14. Hafta itibariyle. Metabolizmam çok hızlıdır normalde hiç beklemezdim kendimden ama işte çok kınadım o yüzden 🤣🤣

Mükemmel 🫶 işte ama kilodan ziyade sağlıklı ve dengeli besinler almak önemli ama ilk üç ay için bebek zaten ihtiyacı duymuyor. Sonraki zamanlar için daha kritik bu mevzu.
Ben 2 kilo aldım 14. Hafta itibariyle. Metabolizmam çok hızlıdır normalde hiç beklemezdim kendimden ama işte çok kınadım o yüzden 🤣🤣
Haklısın aslında hep diyorum ki yemicem dikkat edicem sonra elimde abur cuburla buluyorum kendimi. Bak mesela şuan pişman oldum yediğime 😅🥹

A, diyetisyen misiniz? Ben de diyetisyenlerin kendi önerilerine kendilerinin de uymadığından şüpheleniyordum hep😅 ama o önerilen yüzde doksan küsur bitterleri yemek de mümkün değil zaten, şahsen çikolatayı komple bırakıp şerefimle tahin pekmeze girişmeyi tercih ederim galiba. O da bir kaşık tabii… 🤥 😄

A, diyetisyen misiniz? Ben de diyetisyenlerin kendi önerilerine kendilerinin de uymadığından şüpheleniyordum hep😅 ama o önerilen yüzde doksan küsur bitterleri yemek de mümkün değil zaten, şahsen çikolatayı komple bırakıp şerefimle tahin pekmeze girişmeyi tercih ederim galiba. O da bir kaşık tabii… 🤥 😄
Dediklerimi yap, yaptıklarımı yapma derim ben mesela beni gören arkadaşlara. Genetik şansımı çok kullandım ama beslenme tarzım genelde aralıklı oruç şeklindeydi.
Ben hurma suyuyla yapılmış tatlılardansa gerçekten azcık bir tatlı yiyip yola devam etmeyi öneririm. Önemli olan süreç aslında günlük diyet bozmalar değil.

Ya hahaha😂 benim eşimde biraz abartıyor musun acaba diyor 🤣 ama valla yerimden kalkmak istemiyorum bu durum ne zamana kadar devam edecek acaba 👀
Kesinlikle abartı değil yaaa ben ilk hamileliğimde bu kadar değildim ama yaş gidince ki 6 yıl geçmiş üzerinden daha zor oluyor her şey. Sadece oturup hiç bişe yapmamak istiyorum çok iyi anlıyorum sizi

X