2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Ayy ben de bunu soracaktım. Hareketini hissetmiyorum ama dün sabah uyandığımda resmen nerde olduğunu hissettim, sol alt kasığımda farklı bir ağrı ve sertlik vardı. Normal mi sizce bu? Ama hareketini hissetmiyorum hiç. 13+3 üm. Çok değişik bir şeydi. 🥹🙄
Ilk gebelik daha gec oluyor 2 hamilelikte daha kolay hissediyorsunuz oglumu 21 de hissettim bunu daha hissetmedim 12+3 üm 🥰 ama o baskı bendede var hissediyorum orda olduğunu ve gerçekten dr gittigimde ultrasonu hep orda gezdirdi

Kızlar ben yaklaşık 1 haftadır burayı okuyamiyordum köpeğim hastaydı. Bugün 14 yıllık hayat arkadaşımı, kızımı toprağa verdik çok üzgünüm çok ağladım hala çok kötüyüm ev çok sessiz eşimle sürekli ağlıyoruz bazıları ne acılar var diyebilir farkındayım ama o benim evladımdan farksızdı. Işıklar içinde uyusun meleğim biz elimizden geleni yaptık ama dayanamadı kardeşi doğmadan onu göremeden gitti🥺
(Tabloya ekleyemediklerimden özür diliyorum, en kısa sürede ilgilenicem 🙏)
Çok üzgünüm bu durumun nasıl olduğunu anlayabiliyorum. 12 yaşında bir köpeğimiz ve 5 yaşında bir kedimiz var. Köpeğe birşey olacak diye bazen aklımız çıkıyor ama güçlü ol yavrun için.
Bu arada özür dilemek zorunda değilsin mecbur değilken bu işi üstlendin yarın ya da sonra eklersen kimse birşey kaçırmaz

Kızlar günaydın. Dün akşamdan beri inanılmaz bel ağrım var kalçam ve belimin kuyruk sokumumun olduğu yerde. Yatakta dönerken bile canım yandı. Sizin de böyle oldu mu henüz doktora gitmedim de. Endişelendim siyatik falan yazan olmuş ağrıya :KK43: Salak gibi kalktım işe geldim çok pişmanım.

Kızlar günaydın. Dün akşamdan beri inanılmaz bel ağrım var kalçam ve belimin kuyruk sokumumun olduğu yerde. Yatakta dönerken bile canım yandı. Sizin de böyle oldu mu henüz doktora gitmedim de. Endişelendim siyatik falan yazan olmuş ağrıya :KK43: Salak gibi kalktım işe geldim çok pişmanım.
Magnezyum alıyor musunuz?

Günaydın arkadaşlar, birkaç kez yaşadım su gibi akıntı oldu üç dört damla çamaşırımda. Sabaha karşı da lavaboya kalktığımda idrarımın rengi hep koyu sarı olurdu. Bu sabah çok açık renkliydi. Geçen bir arkadaş yazmıştı burada bebeğin amniyo sıvısında azalma olabiliyormuş su gibi akıntı geliyorsa. Bu durumu yaşayanlar var mı acaba?

Hayır ekstra magnezyum almıyorum. Doktorum gerekli görmemişti vitamin değerlerime göre, hemen arayıp sorayım belki önerir.
Kesinlikle magnezyum için. Gebeliğin başından beri doktorum yazmıştı diasparol. Akşamları içiyorum hem rahat uyuyorum hem ağrım sızım olmuyor

Günaydın arkadaşlar, birkaç kez yaşadım su gibi akıntı oldu üç dört damla çamaşırımda. Sabaha karşı da lavaboya kalktığımda idrarımın rengi hep koyu sarı olurdu. Bu sabah çok açık renkliydi. Geçen bir arkadaş yazmıştı burada bebeğin amniyo sıvısında azalma olabiliyormuş su gibi akıntı geliyorsa. Bu durumu yaşayanlar var mı acaba?
Günaydın canım. Şöyle düşün şu an bebeğin içinde bulunduğu su ne kadardır? Bu kadar fazla olamaz şu an için. O yüzden endişe etme.Ama yine de tedbir alayım diyorsan eczanede idrar mı yoksa beneğin suyumu olduğunu anlamak için bantlar satılıyor istersen bir zor eczane daha iyi bilir.

Çok üzgünüm bu durumun nasıl olduğunu anlayabiliyorum. 12 yaşında bir köpeğimiz ve 5 yaşında bir kedimiz var. Köpeğe birşey olacak diye bazen aklımız çıkıyor ama güçlü ol yavrun için.
Bu arada özür dilemek zorunda değilsin mecbur değilken bu işi üstlendin yarın ya da sonra eklersen kimse birşey kaçırmaz
Ahh Allah'ım onlara sağlıklı ömürler versin 🙏 benim için öp kokla onları olur mu ❤️

Kesinlikle magnezyum için. Gebeliğin başından beri doktorum yazmıştı diasparol. Akşamları içiyorum hem rahat uyuyorum hem ağrım sızım olmuyor
Doktorumla bir görüşeyim madem ben tutuldu sandım belim çünkü dün inanılmaz yoruldum. Ona bağlamıştım ama bakalım. Sağolun yorumunuz için♥

Canım buraya yazarken de aklıma ilk sen geldin ve içimden geçirdim onun köpeğinin tüyü kadar sağlıklı ömrü olsun diye. Biz 3 aydır buna kendimizi hazırlıyorduk kızım zaten sinyaller veriyordu ama ne kadar hazirlarsan hazırla Cook çok zormuş ağlamaktan gözlerim açılmıyor boğazım düğüm düğüm... Bebeğim için guclu kalmaya çalışıyorum ama bir şeyine denk geliyorum hüngür şakır oluyorum hormonların da etkisiyle asla kendimi tutamıyorum. en azından artık ağrı hissetmiyor diye kendimi teselli ediyorum. Son nefesini verirken de defalarca kulağına " annecim lütfen bizi affet seni çok seviyorum" diye fısıldadım umarım bizi anlamıştır diye umud ediyorum 🙏
Canım çocuk güzel kızım( hepsini öyle seviyorum ki) merak etme kuzum sizi çok seviyordu ve huzurla gitti eminim, sakın kendini suçlama. İnsan bazen mecbur kalıyor, acıları sona erdi artık öyle düşün. Her şeyde olduğu gibi bunun da tesellisi sadece zaman. Acınız anca öyle hafifleyecek. Ama gittiği yerde çok mutlu olduğunu düşün hep ve siz ona çok güzel bir hayat verdiniz, çook şanslı bir çocuktu. 🤍 ona sana tüm kalbimle sevgilerimi gönderiyorum 🎈

Doktorumla bir görüşeyim madem ben tutuldu sandım belim çünkü dün inanılmaz yoruldum. Ona bağlamıştım ama bakalım. Sağolun yorumunuz için♥
Özellikle kuyruk sokumu ağrın varsa bana magnezyum birebir gelmişti. Yürürken bile bacağımı öne atamıyordum ağrıdan diğer gebeliğimde. Bunda en başından başladım içmeye.

Canım dün fazla su içmişsindir o yüzdendir. Mantıken idrarınla karışma şansı yok zaten farklı yerden geliyor idrarın ve akıntın. Ben de suyu çok içtiğim için idrarım hep açık renkli, korkma bu kadar lütfen

Ahh ben de öpüyorum kuzuları, benim de 11 yaşında köpek oğlum. Tüyleri kadar ömürleri olsun. Düşünmek bile istemiyorum kötüsünü.

Günaydın canım. Şöyle düşün şu an bebeğin içinde bulunduğu su ne kadardır? Bu kadar fazla olamaz şu an için. O yüzden endişe etme.Ama yine de tedbir alayım diyorsan eczanede idrar mı yoksa beneğin suyumu olduğunu anlamak için bantlar satılıyor istersen bir zor eczane daha iyi bilir.
Çok teşekkür ederim eczacıya sorayım bu bantları. Peki sizin ultrason görüntünüze bakarken doktorunuz bebeğin sıvısına da bakıyor muydu? Ölçüm hiç yapılmadı benim

Canım dün fazla su içmişsindir o yüzdendir. Mantıken idrarınla karışma şansı yok zaten farklı yerden geliyor idrarın ve akıntın. Ben de suyu çok içtiğim için idrarım hep açık renkli, korkma bu kadar lütfen
Yok canım sudan midem bulandığı için az içebiliyorum. Hatta geçen gün burada yazan bir arkadaş da aynısını söylemişti. Doktoru suyu az içiyorsunuz galiba bebeğin sıvısı azalmış diye. O yüzden korktum açıkçası. Bu sebeple acil servise gidilir mi acaba

Çok teşekkür ederim eczacıya sorayım bu bantları. Peki sizin ultrason görüntünüze bakarken doktorunuz bebeğin sıvısına da bakıyor muydu? Ölçüm hiç yapılmadı benim
Benim de yapılmadı, ama daha yeni okudum bebek 30ml lik sıvı içinde yüzüyormuş şu an. Bence boş yere bir stres içindesin. Üstelik doktorun mutlaka söylerdi bir sorun görse , içini ferah tut 🙏

Şu an için çok erken canım. Sadece doktorum bol su içmemi söylüyor 3 aydan sonra ona da bakılır her gittiğimizde. Zaten bir sıkıntı görseler mutlaka söylerler.sen bol suyunu iç. Bebeğimiz şu an minicik olduğu için suyu da zaten çok çok azdır.

Yok canım sudan midem bulandığı için az içebiliyorum. Hatta geçen gün burada yazan bir arkadaş da aynısını söylemişti. Doktoru suyu az içiyorsunuz galiba bebeğin sıvısı azalmış diye. O yüzden korktum açıkçası. Bu sebeple acil servise gidilir mi acaba
İçin rahat edecekse git tabi, stres yapmandan iyidir. O arkadaşın konuşmasını ben de hatırlıyorum ama ikinci doktor öyle bir şey yok demişti diye de hatırlıyorum. Umarım görür de cevap verir o da

Benim de yapılmadı, ama daha yeni okudum bebek 30ml lik sıvı içinde yüzüyormuş şu an. Bence boş yere bir stres içindesin. Üstelik doktorun mutlaka söylerdi bir sorun görse , içini ferah tut 🙏
Peki sende hiç su içi akıntı oluyor mu canım? İç çamaşırım ıslanıyor bazen sadece 2-3 damlalık bir sıvıyla. Beyaz akıntı gibi değil su gibi kokusuz

X